Порошенко дав зрозуміти, що спроба розмежувати повноваження між Хмельницькою облрадою та Кабміном є неконституційною

Президент України Петро Порошенко заявляє про незаконність, а як наслідок, і про відсутність будь-яких домовленостей між центральною владою країни та обласними радами щодо розмежування повноважень у рамках процесу децентралізації.

“Я подібних звернень не отримував. Ніяких звернень, ніяких угод обласних рад із президентом не буде: вони неконституційні”, – заявив П.Порошенко на прес-конференції в п’ятницю, відповідаючи на запитання агентства “Інтерфакс-Україна”.

Як відомо, 1 червня Хмельницька обласна рада звернулися до президента і прем’єр-міністра України з проханням укласти договори про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами.

Місцеві депутати вважають, що за старими принципами діє система формування та виконання місцевих бюджетів. Зокрема, до депутатського корпусу доводиться вже сформований та розподілений бюджет, який пропонується або підтримати, або не підтримати. Теж саме відбувається і щодо субвенцій, коли депутатам пропонується прийняти вже виділені урядом кошти.

На думку депутатів, це позбавляє повноважних представників місцевих громад можливості донести думку громади до центральних органів влади ще під час формування бюджетних призначень.

Аналогічне звернення до центральної влади ухвалила Житомирська облрада.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Загородний хотів відмивати бабло! а вот и не получиця

  2. Яке бабло відмивати….? Загородній “трьом свиням” розрахунку не зробить!

  3. Ніхто не хоче віддавати своїх повноважень! І всі ці маєчня з децентралізації зводиться на нівець! Знову хотят розвести і тільки реклами показують”запитай у депутата”… ну хіба не видно що це наступна сфера!
    Жарко те що порошенко не дає повноваження на місця , не ліквідовує адміністрації які пожирають бюджет і нічого не роблять – ну хіба бумажки відписують! так і сам нічого трудового пока не зробив!

  4. Петя- фуфломет!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.