Знищення зелених насаджень через земельний аукціон у Хмельницькому

28 та 29 квітня 2016 р. Хмельницька міська рада, як і анонсувалось, провела Земельний аукціон із залученням товарної біржі «Подільська». Ще задовго до проведення цього дійства громадські активісти поцікавились відповідністю інформації у документації майбутнього аукціону до діючої містобудівної документації Хмельницького. Для цього оперативно було подано інформаційний запит в управління архітектури Хмельницької міської ради щодо 21 земельної ділянки, які були лотами, з проханням надати графічні матеріали цих же земель.

На наш подив відповідь на інформаційний запит підтвердила наші ж побоювання щодо цільового призначення 7 земельних ділянок, що абсолютно різнилось із вказаним у документації. Варто зазначити, що рішення про винесення цих ділянок на аукціон приймалось ще минулим скликанням міськради та це не знімає відповідальності із оновленої міськради, фахівці якої мали б перевірити усю інформацію і лише потім проводити сам аукціон.

Далі були публічні прохання зняти сім проблемних ділянок із переліку, було також звернення, в якому чітко викладена вся інформація та вимога відреагувати на занепокоєння громадськості керівництвом міськради, а на сам кінець була також фізична присутність та озвучена вимога відреагувати на виявлені розбіжності.

Однак вдалося відстояти тільки дві земельні ділянки: вул. Народної Волі, 15/2 та вул. Народної Волі, 15/3, про зняття яких офіційно оголосив профільний заступник міського голови А. Бондаренко. В той же час інші земельні ділянки були продані без жодної реакції, тому нагадаємо їх перелік та відповідних переможців у таблиці.

Варто найпершою відзначити реалізацію права оренди ділянки по вул. Зарічанська, 9/2, яку за збігом обставин придбало ТОВ «Золота середина». І це при тому, що саме ця юрособа фігурує у скандалі щодо будівництва стоянки для обласної поліції, яка за збігом обставин знаходиться поряд. Про це не могли не знати представники міськради та на що банально закрили вони очі. Доречно також зазначити, що реакції на будівництво стоянки із величезними порушеннями до цього часу немає з боку керівництва міста.

Земельна ділянка по вул. Прибузька, 65 також дуже цікава. По-перше, там розміщені клаптики землі, які обробляють мешканцями Хмельницького, які до речі приходили на аукціон і просили не позбавляти їх цієї можливості. Однак ще більш важливішим є факт, що ця земельна ділянка включає у себе зону Р-4 – зона земель водного фонду і це при тому, що придбання права оренди відбулось для будівництва об’єкту комерційного призначення, і як видно Водний кодекс України нікому тут не був цікавим.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

Також резонанс викликала земельна ділянка вул. Свободи, 15/1 В, право оренди якої придбав діючий депутат Хмельницької міської ради для розширення кількості своїх автомобільних салонів. Виходить, що два попередні автосалони замалі, тому електрокари, за задумкою власника, мають «жити» окремо у окремому салоні поряд з діючими. Google-карта також чітко показує нам значну наявність зелених насаджень, на яку знову ж таки закрило очі керівництво міста.

zem

По вул. Вишні, 13 земельну ділянку придбала фізична особа Середа Оксана Миколаївна за смішну вартість остаточного права оренди близько 10 тисяч гривень.

Земельну ділянку по вул. Свободи, 16/2-Б придбало ТОВ «Укрстандарт», керівником якого зазначено Янкового Олега Олексійовича. До речі дана юрособа на сайті «Енциклопедія новобудов» має шість будівництв, деякі завершені, а деякі ще у вигляді проектів.

Серед завершених є величезний бізнес-центр з житловими приміщеннями навпроти колишнього м-ну «Думка», що до цього часу у великій мірі пустує. Варто також виділити проект будівництва між будинком побуту «Південний Буг» та початком відремонтованої набережної та поцікавитись його документацією, однак ця тема для наступних матеріалів. А також цей будівельник зараз будує величезну новобудову з квартирами та площами біля ТРК «Оазис».

Бізнес-центр по вул. Зарічанська 3/1, проект житлового комплексу по вул. Каменецька, 2 та новобудова по вул. Рибалко 2/1

Бізнес-центр по вул. Зарічанська 3/1, проект житлового комплексу по вул. Каменецька, 2 та новобудова по вул. Рибалко 2/1

 

Таблиця – земельні ділянки, право оренди яких реалізовано з порушеннями (неправдива інформація щодо цільового призначення).

zem3

Матеріали щодо реалізації права оренди цих земельних ділянок викладені у скарзі та офіційно направлені до Хмельницької місцевої прокуратури від Ради ГО «Хмельницький Майдан» та знаходяться на розгляді прокурора Ткачук Н.С. Очікуємо, по-1, на офіційну відповідь, по-2, звичайно ж на притягнення до відповідальності винних посадових осіб, по-3, оскарження продажу права оренди цих земельних ділянок. А зі свого боку забезпечимо пильний нагляд над розглядом цієї справи.

zem4

zem5

Альона Береза, для НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. мдаа

 2. по вул.Вишні 13 – чоловік Середи О.М. працює в земельному та зливає ділянки по смішній ціні то дружині то тестю

  • ціна не зовсім сміжна. за цей рік вона заплатить 20 тисяч і це тільки право оренди. далі буде платити щороку по 10 тисяч. Захочу викупити, по нормативці буде ще тисяч 50. Виходить до 100 тисяч за 4 сотки і глибокому Дубово за ставками. Там реальна ціна ділянки 500-600 доларів за сотку.

  • як би я працював в земельному відділі, то намагався б отримати ділянку безкоштовно, як пише зем.кодекс – безоплатна приватизація. А не орендувати за 10000 на рік. Це по перше.
   По друге – я планував також брати участь в аукціоні на ділянку по вул. Вишні. Виїхав на місцевість. Це ужас. Хто видумав виставити на аукціон ділняку за стартовою ціною більше 6000 грн. яка наполовину знаходиться в болоті, заросла кущами, самопосівом горіхів, верби і ще бог зна чим. Крім того крива по конфігурації. Таку ділянку можна тримати лише під город, як це роблять на сусідніх ділянкахї. Я співчуваю пані Оксані. Куди дивився її чоловік. ділянка зовсім не придатна під будівництво індивідуального будинку

   • безкоштовно вони вже нагребли на кожного з членів сімї.
    документи власності будуть оформлені протягом 1-2 місяців. (без сплати нормативки-12000грн.)

    • звідки інформація?

    • Дочого тут нормативка. Наскільки я знаю викуп йде по експертній ціні. А приватизація після наявності документів на об’єкт нерухомого майна. Побудувати будинок за 2 міс. непідсилу навіть Скочелясу.

  • До речі ділянка по Вишні включена в перелік ділянок на аукціон ще в вересня 2014 згідно інформації на сайті Хмельн.міської ради, яка є вільною і доступною. Про який “злив” інформації йде мова. Хочете ділянку – беріть участь в аукціонах.

 3. велика шана і повага Раді ГО *Хмельницький майдан* Альоне Березі НГП вся сила в правді.

  • Краще займатися справами для громади, для наповнення бюджету міста, а не поливати людей брудом. Аукціони-це джерело грошей для вирішення потреб мешканців міста….

 4. Хай будують. Головне в цьому щоб дотримувались норм ДБНу і прозоро платили податки. А відповідні служби хай слідкують за зеленими зонами.

 5. На мою думку проблема зон Р-2 (зелені насваження загального користування) це проблема не міської ради, а не врахування місцевості Хмельницького розробниками плану зонувань. Я часто відвідую дачний масив Райдуга проходячі по вул. Вишні або вул. Димінського. Заболочену місцевіст вздовж потічка тяжка назвати зеленою зоною ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ. крім собак ці місця ніхто не відвідує. Теріторія захаращена і занедбана осоливо зі сторони вул. Вішні оскільки мало забудована.

  • Ванюш подивись кадастрову карту (за номером ділянки та подивись де вона в натурі знаходиться, а тоді виступай.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.