Земельне заробітчанство нової поліції у Хмельницькому

УМВС України у Хмельницької області була безкоштовно виділена земельна ділянка під її власну автостоянку службових автомобілів.  Для побудови автостоянки УМВС знайшло “інвестора”  ТОВ «Золота середина», яке зголосилося побудувати автостоянку за передачу у власність УМВС лише 20 паркомісць. Таким чином, уникнувши вільного земельного аукціону, було “заощаджене” до 5 000 000 млн. грн. від передачі міському бюджету.

СУТЬ СПРАВИ

Наприкінці березня  Хмельницький сколихнув допис громадського активіста, в якому він підняв питання нещодавно розпочатого будівництва автомобільної стоянки досить близько до обласного управління поліції (УМВС України у Хмельницькій області). Дане питання почали висвітлювати ЗМІ, а також не прийшлось довго очікувати на заяви зі сторони правоохоронних органів. І все ніби нічого: документи на руках, замовником виступає саме управління. Однак що викликало занепокоєння, то це озвучена вигода поліції у вигляді 20 паркомісць із більше 5000 кв.м.

Отже, в жовтні 2013 року рішенням 28 сесії Хмельницької міської ради № 58 земельну ділянку по вул. Зарічанська, 9/1а надано в постійне користування Управлінню МВС України в Хмельницькій області для розміщення та обслуговування автостоянки службових автомобілів. Категорія земель зазначена у рішенні як землі житлової та громадської забудови, а от цільове призначення – 03.01-для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади місцевого самоврядування. Тобто земельну ділянку взяли для будівництва автостоянки для службового автопарку управління.

12

 

З того часу вона знаходилася в постійному користуванні обласного управління, про що свідчить Витяг з Державного реєстру речових прав.

123

 

Згідно містобудівним умовам та обмеженням, що видані Управлінням архітектури Хмельницької міської ради, за підписом тодішнього архітектора, назва об’єкта будівництва, а він чітко зазначений – будівництво відкритої автостоянки.

Цільове призначення – землі житлової та громадської забудови.

Площа земельної ділянки – 0,5573 кв. м, а основні техніко-економічні показники наступні:

 • загальна паркувальна площа – 1500 кв. м,
 • кількість паркувальних місць – 95 шт.

33

 

В Містобудівних умовах міститься згадка про містобудівну документацію, точніше «План зонування території міста Хмельницького».

Проконсультувавшись із спеціалістом вдалось розібратись з цим «заплутаним» документом. І що ж? Відповідно до нього саме ця ділянка відноситься до зони Р-2 – зона зелених насаджень загального користування. Тому виникає питання до авторів зі сторони міської ради: як можна пояснити таку розбіжність? Спочатку в рішенні сесії, коли надавалась земельна ділянка, а тепер у містобудівних умовах, що видані зовсім нещодавно.

Хоча сумніваюсь, що це може кого сильно здивувати враховуючи кількість скандальних будівництв на території міста Хмельницького. Це вже не перший випадок, про який доводиться писати і, на жаль, не останній. Земля – це ласий шматочок для тих хто хоче без великих зусиль підзаробити копійчину, а особливо коли на допомогу приходять правоохоронні органі.

Якщо ж вивчити план зонування території міста Хмельницького, то можна знайти цікаву річ: після опису типу зони можна побачити такі пункти:

 • «Переважні види забудови земельної ділянок»,
 • «Дозволені види забудови, що супутні переважним видам» та
 • «Допустимі види забудови, які потребують спеціальних зональних погоджень».

Так от останні два просто не те, що дивують, а просто не підлягають розумінню здоровому глузду. Як можна прописувати допустиме «вкатування в асфальт» ділянок із зеленими насадженнями. І це діючий План зонування міста Хмельницького! А як же діючий Земельний Кодекс України та мустобудівне законодавство? Риторичне запитання до авторів та депутатів минулого скликання, які своїм голосуванням підтримали цей План.

4

 

Переходимо до самого будівництва. Та перед цим зупинимось на також важливому документі – Містобудівному розрахунку, оскільки в ньому теж є досить важлива інформація. Найперше, що кидається в очі, то це назва на титульному аркуші – Будівництво відкритої автостоянки по вул. Зарічанська в м. Хмельницькому. Пізніше буде зрозуміло чому наголос вдруге робиться на назву об’єкта будівництва.

5

6

 

Аналіз цього документу, дозволяє зробити висновок, що в ньому здійснена спроба «одобрити» будівництво автостоянки, ну і прописана необхідність «передбачити посадку дерев та озеленення» для прикриття вирізки перед будівництвом скоріше всього. Орієнтовні техніко-економічні показники відповідають містобудівним умовам в частині площі забудови та кількості паркувальних місць. До речі в ньому можна знайти аерофотознімок земельної ділянки, який чітко демонструє наявність зелених насаджень на значній частині земельної ділянки, як і у Генеральному плані Хмельницького щодо цільового призначення цієї ділянки.

7

8

 

Поряд із аерофотозйомкою ділянки в розрахунку наявна також схема майбутнього будівництва.

9

 

Щодо самого будівництва, аналіз варто розпочати із оприлюднення паспорту будівництва, що розміщений на будівельному майданчику. Що ж цікавого зазначено на цьому інформативному стенді? Варто звернути увагу на першу стрічку:

«Назва об’єкта – Крита стоянка для автомобілів».

Сподіваюсь тепер цілком зрозуміло чому на початку двічі було наголошено на назві об’єкта будівництва, а саме «будівництво відкритої автостоянки». І як так могло статись? Адже заява на отримання містобудівних умов виходила за підписом теперішнього керівника обласного управління і дозвільні документи отримувало ж управління. Невже так важко розібратись між «відкритим» і «критим», це ж ніби не геометрія чи арифметика. Оскільки замовником зазначено Управління МВС України у Хмельницькій області, то воно в особі керівництва повністю відповідає за розпочате будівництво та зазначені порушення.

101

 

Для підтвердження своїх слів доречно також розмістити копію Декларації про початок виконання підготовчих робіт, що отримано від Управління ДАБІ у Хмельницькій області. Ось тут вже спостерігається авторство генпідрядника, яким відповідно до паспорту об’єкта є ТОВ «Золота середина». І що саме цікаве – у Декларації також зазначено «Будівництво відкритої автостоянки», що відповідає містобудівним, однак не намірам на будівельному майданчику.

11

 

23 березня 2016 року, Управлінням поліції був проведений брифінг щодо будівництва парковки, на якому був присутній начальник управління логістики та матеріально-технічного забезпечення Нацполіції Хмельниччини Володимир Гонтар, який, до речі, і завізував договір із ТОВ «Золота середина». На заході також був присутній представник інвестора. Обидва представники впевнено заявили про законність цього будівництва, продемонструвавши договір.

12-(1)

 

В свою чергу заступник директора ТОВ «Золота Середина» Олег Федаш також відкрито заявив про продаж паркових місць забудовником починаючи із стартової ціни 50 000 грн за одне, а управлінню «благородний інвестор» планує віддати не менше 20 паркових місць від 95 запланованих. І це при тому, щоавтопарк управління складає 499 машин, з них кожного дня виїжджають 30-40 службових машин оперативних і слідчих підрозділів. То чи повномірне вирішується проблема із стоянкою для автомобілі МВС при тому, що 75 паркомісць буде продано у приватні руки?

Варто познайомитись із самим інвестором, тому для отримання інформації звертаємось до Єдиного реєстру. Отже, підприємство ТЗОВ «Золота середина» зареєстроване у 2014 році, однак тільки в лютому 2015 р. було завершено формування статутного капіталу. Засновниками вказані дві людини:

 • мешканець Хмельницького Костянтин Шурко (розмір внеску до статутного фонду понад 638 тисяч гривень) та
 • мешканець Чеченської республіки Російської федерації Костя Куразов (розмір внеску до статутного фонду більше 198 тисяч гривень).

Директором зазначений Токалюк Руслан Сергійович, підписантом Федаша Олега Михайловича, який був присутнім на нещодавньому брифінгу Управління.

13

 

І це до речі не єдина юрособа цих засновників, оскільки Куразов К.Л. та Федаш О.М. за цією ж адресою заснували ТОВ «Сінтар», а керівником знову ж таки являється Токалюк Р.С.

14

 

Отже, чому саме цей забудовник був вибраний, нам звичайно не відомо, однак представники поліції пояснюють вибір саме цього інвестора його неймовірною «щедрістю».

«Парковка буде повністю критою та з відеонаглядом, тому автівкам не загрожуватимуть ані погодні умови, ані злодії. Зазвичай у таких випадках забудовники віддають замовникам 5-7 відсотків від площі будівництва. Ми ж віддаємо поліцейським до 20 відсотків місць, – розповів заступник директора ТОВ «Золота Середина» Олег Федаш.

Звичайно також ніхто не може гарантувати, що там забудується лише 95 паркомісць, а не 150, 180  чи то навіть 200, адже жодна сторін цього не заперечує. Варто лише зазначити, що згідно оцінки експерта, до якого ми звернулися, за дуже приблизними мінімальними підрахунками дана земельна ділянка на аукціоні коштувала б не менше 5 млн. грн. Ця сума, ще також не містить вартості зрізаних дерев, які росли на земельній ділянці до початку будівництва.

А тепер в середньому обрахуємо прибуток інвестор від продажу паркомісць: 75 * 75000 грн = 5 625 000 грн (75 паркомісць і середня вартість 75 000 грн) і це за мінусом 20 паркомісць, що передбачені для поліції. Та, на справді, не варто сподіватися, що їм подарують найдорожчі варіанти при виїзді чи в частині ближчій до виїзду магазину «Таврія В». Тобто генпідрядник за приблизними підрахунками виторгує від покупців більше 5,5 млн. грн.

15

Альона Береза.

Вперше опубліковано на сайті “Антикорупційний портал”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

 1. “Парковка буде повністю критою та з відеонаглядом, тому автівкам не загрожуватимуть… злодії” – сміху було б, якби злодії крали машини міліціонерів з-під їх обласного управління 😀
  Особливо службові, з мигалками. Або автозаки. Вже це бачу.

  • Поліцейські машини можуть не тільки викрасти, а пошкодити або здійснити інше втручання

 2. НЕ ЗАКОННО ЦЕ ВСЕ!!!

 3. боротись з поліцією статтями в інтернеті не те що “безполєзно” а й небезпечно для здоровя )) можна отримати безкоштовний масаж виробом ПР 58

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.