Кам’янець-Подільський “Каньйон-CITY”: сцена, водні лижі, стайня, форель і термальні ванни

У вівторок в сесійній залі Кам’янець-Подільської міської ради відбулось оголошення результатів конкурсу з облаштування зони відпочинку з міським пляжем та водною станцією в каньйоні річки Смотрич. Проектом «Каньйон-CITY» зацікавилось лише два підприємці: ФОП Яворський Ростислав Едуардович та мале приватне підприємство «Гала-Тур» . Якби ж на конкурс подався один учасник, то він би не відбувся. Оцінювали конкурсантів 16 працівників апарату міськвиконкому та керівників депутатських фракцій, ще п’ять членів комісії на засідання не прийшли.

Фото з архівів

Фото з архіву

Першим представляти свій проект мав кам’янчанин Ростислав Яворський, однак замість себе він прислав уповноваженого представника, який, м’яко кажучи, був не підготовленим. Його доповідь була більше схожа на переказування умов конкурсу: облаштуємо пляж, зробимо парк-заповідник, станцію із байдарками, відновимо дамбу і т.д. Все це члени конкурсної комісії та присутні мули сприймати «на слух», адже не було представлено навіть ескізного проекту. Також уповноважений представник Яворського не зміг навіть назвати орієнтовний час виконання робіт. На решту запитань він відповідав: «Я думаю, Ростислав Едуардович знає». Після такого феєрично-номінального представлення, явно збільшились шанси на успіх у Анатолія Ковальського, власника «Гала-Туру».

Ще під час пошуку потенційного інвестора були розмови про те, що сама ідея облаштування «Каньйону-CITY» належить пану Ковальському і він готувався до конкурсу давно. До слова, під час представлення свого проекту підприємець не приховував, що досить довго спілкувався з міською владою, щодо облаштування каньйону.

Проект «Гала-Туру» дійсно був більш підготовленим, хоч і дещо утопічним: квадроцикли, сцена для концертів, поле для бадмінтону, майданчик для силових тренажерів, міні-футбольне поле, водні гірки та водні лижі, наметове містечко, стайня, до травня цього року очистити територію майбутнього пляжу, облаштування термальних ванн, десяти водоспадів та печер, запустити рибу у Смотрич, створення рибного господарства (форель, карп) і т.д.

Фото Дмитра Шеремета, НГП

Фото Дмитра Шеремета, НГП

Щоправда Анатолій Ковальський не приховує, що не планує займатися зоною відпочинку самостійно, для вищевказаних проектів він планує залучити інших підприємців. Саме тому і конкретних термінів виконання робі він назвати також не зміг, хоча вірить, що 5 років для цього вистачить.

Рішення конкурсної комісії було одностайним та «демократичним» (цитата заступника Кам’янець-Подільського міського голови Сергія Бабія) – 16 «за» проект «Каньйонпарк» представлений Ковальським.

«Уповноважений» Ростислава Яворського сприйняв це рішення по-чоловічому: жодного розчарування та обличчі та вітальне поплескування в долоні.

Тепер протягом 5 днів буде укладено угоду з переможцем конкурсу, за місяць повинна бути затверджена остаточна концепція проекту, а 1 березня міська рада приступить до очисти самосіву в каньйоні (на позаминулій сесії депутати виділи на це 100 тис. грн.)

Нагадаємо, що в якості бонусу переможцю конкурсу по відновленню та благоустрою частини каньйону передбачено ексклюзивне право на здійснення підприємницької діяльності на відновленому об’єкті терміном не менше ніж 20 років та передачу водної греблі в оренду на 20 років.

Дмитро Шеремета, НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.