Прокуратура добивається повернення комунального майна у центрі Хмельницького, яке викупили люди Ядухи

Прокуратура Хмельницької області судиться з Хмельницькою обласною радою і ТОВ “Поділля-Інвест Сіті” (Хмельницький) щодо визнання недійсним договір купівлі-продажу частини нежитлового приміщення комунальної власності у центрі Хмельницького.

Про це свідчить рішення Господарського суду Києва від 6 жовтня.

Суть справи полягає у тому, що 1 червня 2011 року між Хмельницькою обласною фірмою «Фармація» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Поділля-Інвест Сіті» було укладено договір оренди нежитлового приміщення на вул. Кам’янецька, 14, яке використовується для здійснення торгівлі непродовольчими товарами та під склад непродовольчих товарів.

В оренду відійшло 188,5 кв. м (в т.ч. приміщення першого поверху загальною площею 66,4 кв.м та підвальне приміщення загальною площею 122,1 кв.м). Термін найму приміщення закінчувався 30 квітня 2014 року.

Паралельно рішенням Хмельницької обласної ради №31-16/2013 від 19.06.2013 року внесено зміни до рішення обласної ради від 18.05.2011 року №22-4/2011 «Про Програму приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2011-2015 роки», виклавши додатки 2 і 3 зазначеного рішення у новій редакції згідно з додатками 1 і 2 до цього рішення.

Так, пунктом 7 додатку №2 до рішення Хмельницької обласної ради №31- 16/2013 від 19.06.2013 року визначено, що до переліку об’єктів, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області і підлягають викупу, включено частину нежитлового приміщення обласної фірми «Фармація», яке знаходиться за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 14, загальною площею 188,5 кв.м.

1

Далі розпочалася підготовка до викупу майна “Фармації”. Як видно з матеріалів справи, 16 липня 2013 року між Хмельницькою обласною радою та Хмельницькою філією Товарної біржі «Універсальна земельна товарна біржа «Придніпровська» було укладено договір про виконання делегованих повноважень з приватизації об’єктів, що перебувають у спільній власності територіальних громад (частина нежитлового приміщення Хмельницької обласної  фірми «Фармація» загальною площею 188,5 кв. м).

В свою чергу, Хмельницька обласна фірма «Фармація» звернулась до голови Хмельницької обласної ради з листом №3/622 від 23.12.2013 року щодо погодження надання Товариству з обмеженою відповідальністю «Поділля-Інвест Сіті» дозволу на проведення  ремонтних робіт орендованого приміщення. Керівнцтво ради не заперечувало у проведенні ремонтних робіт ТОВ «Поділля-Інвест Сіті» орендованих приміщень без відшкодування витрат, пов’язаних з проведенням цих робіт.

З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що ремонтні роботи по поліпшенню орендованих приміщень на Кам’янецькій, 14 були виконані ТОВ «Юніпром-Поділля» на загальну суму 112 тис. 779,86 гри.

11 лютого 2014 року між Спільними територіальними громадами сіл, селищ, міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради (на праві повного господарського відання Хмельницької обласної фірми «Фармація»), в особі директора Хмельницької філії Товарної біржі «Універсальна земельна товарна біржа «Придніпровська» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Поділля-Інвест Сіті» було укладено договір купівлі-продажу 188,5 кв. м на Кам’янецькій, 14.

Важлива деталь. У матеріалах справи міститься висновок про вартість об’єкта приватизації, складений оцінювачем ТОВ «Подільська незалежна оцінка» Карпенком О.В., затверджений Хмельницькою обласною радою, відповідно до якого ринкова вартість невід’ємних поліпшень приміщення “Фармації” становить 112 779,86 грн.  Тобто сума коштів аналогічна виконаним роботам по поліпшенню ТОВ «Юніпром-Поділля».

“Отже, з огляду на те, що розмір проведених Товариством з обмеженою відповідальністю «Поділля-Інвест Сіті» ремонтних робіт по поліпшенню орендованих приміщень, які знаходяться за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 14 становить більше 25 відсотків ринкової вартості майна, тому в порядку п. 1 ч. 1 ст.18-2 Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)” у відповідача виникло право на викуп спірного майна”, – вважає столичний суд.

У підсумку Господарський суд Києва повністю відмовив у задовленні позовних вимог прокуратурі Хмельницької області. Наразі справу розглядає Вищий госпoдарський суд України.

За даними сайту “Наші гроші”, у 2009-2011р.р., нинішній директор ДП «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» Андрій Колеснік був співвласником ТОВ «Юніпром-Поділля». Пізніше його частку переоформили на Олександра Ступніцького, відомого як спізасновник «Поділля-Інвест Сіті».

Державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» створене на підставі розпорядження голови ОДА Василя Ядухи 13 травня 2010 року. Незмінним керівником служби залишається Андрій Колеснік.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Там під вивіскою “Аптека” ще до появи цієї вивіски під час встановлення пластикових дверей було вибито цеглу і тим самим пошкоджено фасад об’єкту культурної спадщини.
    Адже будинок за адресою вул.Кам’янецька, 14 занесено до “Переліку
    об’єктів архітектури та містобудування міста Хмельницького” Наказом управління культури, туризму і курортів Хмельницької ОДА від 15.09.2010 № 242.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.