У Меджибожі представлено проект реставрації палацу XVI століття

Проект реставрації пам’ятки архітектури національного значення – палацу XVI століття, який входить до комплексу споруд Меджибізької фортеці, обговорили на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Хмельницької області.

Про це повідомляє прес-служба Державного історико-культурного заповідника “Межибіж”.

Свою концепцію реставрації палацу з пристосуванням його під музей представив колектив київських архітекторів-реставраторів. Розробці проекту передував тривалий цикл дослідницьких та пошукових робіт, які було виконано впродовж 2015 року.

Фахівцями було здійснено історико-архітектурні дослідження включно з аналізом праць попередніх дослідників Меджибізької фортеці (Є. Лопушинської, Ю. Толкачова та ін.), так і серію натурних і лабораторних фізико-хімічних вимірів. Вперше за всю історію існування пам’ятки у минулому сезоні було здійснено геологорозвідувальні дослідження підземного простору під фортецею.

Фото прес-служби заповідника

Фото прес-служби заповідника

“Найскладніше у створенні проекту реставрації палацу Сенявських-Чарторийських – те, що і фортеця в цілому, і сам палац побудовані ніби з кубиків, які додавалися і добудовувалися в різні періоди впродовж століть. Елементи будівлі змінювалися – одні додавалися, інші зникали.Тому перед реставраторами стоїть непросте завдання: зробити доступними для огляду частини будівлі від періоду Русі та Великого Князівства Литовського до Королівства польського та найпізніших частин XIX століття. І водночас зберегти автентику палацу. Найвідповідальніше для реставраторів – це визначити, станом на який конкретно період має бути відновлена та або інша частина будівлі”, – каже архітектор-реставратор Тетяна Філіпова, представляючи проект.

На поточному етапі проектування авторами запропоновано низку оригінальних рішень, які покликані забезпечити експозиційну привабливість цієї унікальної оборонної, житлової та представницької споруди і для фахівців, і для туристів.

Як писав НГП, 23 грудня 2014 року впала вся бічна стіна палацу – пам’ятки архітектури XVI століття. В гостро-аварійному стані перебуває частина (5-7 метрів) передньої стіни палацу, яка також може впасти з дня на день.

Межибізька фортеця внесена до Державного реєстру національного культурного надбання України (№ 764 О) як пам’ятка фортифікаційної архітектури XVI ст., виконана у стилі Ренесанс. З 2001 року пам’ятка має статус державного заповідника.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.