На Хмельниччині аграрії другий день блокують дороги

Сьогодні з 9 ранку на Хмельниччині аграрії знову перекрили дороги, протестуючи проти податкових змін.

Блокування доріг спостерігається у Волочиському, Летичівському, Кам’янець-Подільському та Славутському районах на перетині важливих шляхів сполучення.

Голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Хмельниччини Анатолій Мендрик заявив, що влада не почула аграріїв, а тому протести продовжаться.

За словами керівника ТОВ “Робімакс-Агро” (орендує 1200 га землі) Аліма Міщука, прийняті зміни до Податкового кодексу призведуть до банкрутства малих і середніх агрогосподарств.

“Минулого року сума ПДВ, яку мені держава надала у вигляді пільги, становила 1 млн грн. У 2016 році цієї суми я вже не одержу. До того ж, якщо після реалізації нинішнього зерна моє господарство вийде на нулі, то буде велике щастя. А далі знову необхідно залучати банки. Вважаю, що найбільше постраждають від податкових змін ті підприємства, які не мають іншого бізнесу, крім аграрного”, – наголосив він.

Аграрії області наполягають на ветуванні президентом прийнятого Верховною Радою законопроекту № 3688 з подальшою його відміною в частині погіршення умов для аграрного сектору; створенні робочої групи з представників влади і аграріїв для напрацювання змін до податкового кодексу в частині оподаткування сільського господарства.

Довідка НГП. Міністерство фінансів України у рамках податкової реформи пропонувало скасувати ПДВ-пільги для всіх сільськогосподарських виробників і підвищити акцизи на лікеро-горілчані вироби, пиво та вина.

Аграрії та Мінагропрод неодноразово виступали з критикою ініціативи щодо скасування спецрежиму раніше 2018 року, наголошуючи, що податкові зміни будуть надто різкими і призведуть до занепаду тваринництва.

24 грудня ВРУ ухвалила законопроект №3688 про внесення змін до Податкового кодексу, який є компромісом між пропозиціями уряду та парламенту щодо податкових змін, зокрема, в питанні акцизів, оподаткування аграріїв та адміністрування ПДВ.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.