На Хмельниччині дві тергромади і два міста “поділилась” заробленими грішми з держбюджетом

Протягом 2015 року у рамках реверсної дотації дві об’єднані територіальні громади Хмельниччини перерахували в держаний бюджет понад 2,8 млн. гривень. Мова йде про Гуменецьку об’єднану тергромаду (Кам’янець-Подільський район) – 2,7 млн.грн. та Розсошанську об’єднану тергромаду (Хмельницький район) – 128 тис.грн.

Про це сьогодні під час круглого столу, організованого Комітетом виборців України, повідомив директор Хмельницького регіонального офісу реформ Сергій Яцковський.

«Варто розуміти, що це не перевиконання дохідної частини, а перевищення нормативу бюджетної забезпеченості, який розраховуються на підставі тільки прибуткового податку. Тобто всі кошти від, скажімо, єдиного податку залишаються в громади. Реверсна дотація – це єдиний стандартний підхід до всієї України. Ці вилучення йдуть на утримання інститутів держави, приміром, на утримання прикордонників. Якщо біля Гуменців немає кордону, це ж не означає, що його не потрібно утримувати?» – пояснив в коментарі НГП пан Яцковський.

В майбутньому, на думку експерта, реверсної дотації в об’єднаних громадах не буде або ж буде чітко прописано, чому і на яких умовах вона може бути застосована.

Загалом, в Хмельницькій області в межах реверсної дотації «поділились» з держбюджетом ще й Хмельницький (20 млн. грн.) та Нетішин.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.