Суддя “вишки” Мирошниченко може позбутися посади за те, що відмовив розгляд звернення Хмельницької міськради

Вища рада юстиції 24 грудня завершила розгляд дисциплінарної справи за зверненнями Хмельницької міської ради від 27 травня 2014 року та народного депутата України VІІ скликання Сабія І.М. від 27 травня 2014 року стосовно судді Вищого господарського суду України Мирошниченка Станіслава Володимировича.

Про це повідомляє офіційний сайт ВРЮ.

У зазначених зверненнях заявники просили Вищу раду юстиції притягнути до відповідальності суддю ВГСУ Мирошниченка С.В. та розглянути питання щодо перебування його на посаді судді у зв’язку із упередженістю та безпідставною відмовою у доступі до правосуддя.

Як виявлено перевіркою, проведеною членом Вищої ради юстиції О.Маловацьким, 20 червня 2012 року до ВГСУ через Рівненський апеляційний господарський суд надійшла касаційна скарга Хмельницької міської ради на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 26 квітня 2012 року у справі № 20/5025/2131/11. Вказану касаційну скаргу було передано судді ВГСУ Мирошниченку С.В. для вирішення питання про прийняття її до провадження. 25 червня 2012 року колегією суддів ВГСУ під головуванням судді Мирошниченка С.В. касаційну скаргу Хмельницької міської ради повернуто скаржникові у зв’язку з недотриманням вимог пункту 4 частини першої статті 111-3 ГПК України.

Зазначена ухвала мотивована тим, що скаржник не надав примірник платіжного доручення про перерахування судового збору з написом (поміткою) кредитної установи про зарахування коштів у дохід бюджету.

Згодом Хмельницька міська рада ще чотири рази зверталася до ВГСУ із касаційною скаргою та заявою про поновлення строку на подання касаційної скарги і щоразу колегія суддів ВГСУ під головуванням судді Мирошниченка С.В. відмовляла у відновленні пропущеного строку для подачі касаційної скарги та повертала заяву.

Як повідомив доповідач із зазначеного питання О.Маловацький, на день звернення Хмельницької міської ради до ВГСУ із касаційною скаргою ні ГПК України, ні Закон України «Про судовий збір», ані Інформаційні листи ВГСУ (від 21 листопада 2011 року № 01-06/1625/2011 та від 4 березня 1998 року № 02-5/78) не містили імперативної вимоги щодо необхідності отримання на звороті платіжного доручення відмітки про зарахування в дохід держави судового збору як обов’язкової умови для прийняття господарськими судами до провадження, в тому числі, касаційних скарг.

Крім того, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 106 «Деякі питання ведення обліку податків і зборів(обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету», контроль за справлянням платежів за кодом класифікації доходів бюджету 22030000 «Судовий збір» здійснюється Верховним Cудом України, Державною судовою адміністрацією України, Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищим господарським судом України та Вищим адміністративним судом України.

Отже, суддя Мирошниченко С.В., безпідставно відмовивши в прийнятті до розгляду касаційної скарги Хмельницької міської ради та у відновленні строку для подачі касаційної скарги, допустив непропорційне обмеження права на касаційне оскарження судового рішення.

За результатами таємного голосування 24 грудня 2015 року Вища рада юстиції вирішила внести подання до Верховної Ради України про звільнення Мирошниченка Станіслава Володимировича з посади судді Вищого господарського суду України у зв’язку з порушенням присяги судді.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Молодчина Чернилевський!

    • Скажи ти дебіл? Може думаєш, що всі дебіли як ти? Чи це сам великий Ка коментує? До чого тут Чернилівський? Звернення 27 травня 2014 року. Мер Мельник. Запит Сабія. Ага я зрозумів це Чернилівський зобов’язав Мельника і Сабія. Молодчинка.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.