Язичник, якого “сватають” на хмельницьку освіту, обіцяє тримати в собі релігійні переконання

Сьогодні відбулось громадське обговорення кандидатур на посади трьох очільників структурних підрозділів Хмельницької міської ради. Вислухати майбутніх начальників управлінь освіти, культури та туризму, а також молоді та спорту прийшло обговорити чимало людей. Перед початком слухання заступник міського голови з гуманітарних питань Галина Мельник зазначила, що всі слушні зауваження та пропозиції, висловлені на сьогоднішніх слуханнях, будуть внесені в програми розвитку управлінь. Взагалі громадське слухання щодо такого призначення у Хмельницькому відбулось вперше.

Найбільший резонанс викликала кандидатура Романа Миколаїва, що може стати начальником управління освіти. Деякі присутні бурхливо обурювались через його віросповідання. Проте він декілька разів запевнив присутніх, що його віросповідання ніяк не відобразиться на професійний діяльності. Також Миколаїв наголосив, що впроваджуватиме національно-патріотичне виховання молоді, співпрацюватиме для цього з громадськими організаціями. Відповідаючи на запитання, Миколаїв заявив, що він дійсно язичник, однак за світоглядними переконаннями – він патріот України, а свободу віросповідання йому забезпечує 35 стаття Конституції України.

“Є стандарти освіти. Є держава, яка є світська. Є традиція народу, яка є православна. Я це чудово і прекрасно розумію. Але є мої особисті наукові погляди. Я маю право писати наукові статті з цього приводу. Але є стандарти освіти, які повинен і буду виконувати. Водночас в Хмельницькому вже склались традиції взаємодії з громадськими організаціями та церковними структурами по спільному вихованню, яка як була так і буде.  Я не релігійний фанатик і релігійна приналежність для мене не ознака професіоналізму”, – зазначив Роман Миколаїв.

Водночас він заявив, що дійсно має духовний сан. Проте, згідно з Конституцією України, та за його власним переконанням в нашій державі школа відділена від церкви і релігії.

“Віра – в душі і в храмі. Я не планую ніяких релігій нікуди нести. 70% українців сповідують християнську релігію і я це поважаю. В опублікованих мною книгах та статтях жодного разу не піднімав питання про те, що треба щось нищити чи боротись. Це лише моє  особисте переконання і традиція моєї сімї, яку нікуди не виношу”, – запевнив потенційний очільник управління освіти.

Роман Миколаїв хмельничанин, закінчив Кам’янець-Подільський педагогічний університет, працював викладачем в університеті Україна та був головним спеціалістом в управлінні з питань сім’ї, молоді та спорту Хмельницької ОДА.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 40

 1. дуже адекватна відповідь, хай молиться як хоче, але освіту піднімає. ось моя думка. якщо буде пхати носа в наші християнські традиції буде біда

 2. Та це кабздець!,, він же не просто язичник, а й язичницькій священник, тіпа піп. Можу спорити що завтра всі вчительки будуть розказувати дітям який хороший був агент абвера Лев Силенко, вчитель і наставник неоязичників.
  Ні, погана ідея призначити поганина на головного освітянина.дуже погана!

 3. Сем, не будь далбайобом, не призначай язичника на це місце У нас в школах панують християнські цінності заповіти, яких цеи пан не визнає.

  • Християнство це віра рабів, побільше б таких призначень ( Сем +1 до карми)

 4. Це призначення – гарний приклад перемоги здорового глузду над традиційним забобонним мракобіссям. От він точно не дасть православним попам по школах бродити.

 5. Згідно зі ст. 24 Конституції України цитую:
  Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань… .
  А згідно зі ст. 35 Конституції України знову цитую:
  Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.
  Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.
  Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.
  Ви що не визнаєте т.з. Основний закон України?
  А взагалі релігія, майже з часу її виникнення використовується можновладцями в своїх інтересах.

 6. Йолі палі хоть бери дітей в сусіднє місто в школу віддавай

 7. знов назначають свояків кумів

  • я чув що Миколаїв і Ремез це рідні брати Симчишина. А Ромасюков їхній кум.

   • Після призначення Гончарука замом по інвестиціям, не має чому дивуватися!!

    • А ти в курсі що той же Гончарук вже за три тижні часу налагодив контакти з десятками потенційних інвесторів?

     • Якщо наладив контакти то це втрачені назавжди інвестори.

 8. Питання не в людині, питання в кадровій політиці…. Покажіть мені віруючу людину (дійсно віруючу) яка б утрималась від розповсюдження своїх релігійних переконань (істинно правильних) у спілкуванні з оточуючими … а тут така можливість – ціле Управління освіти…. від дитячих садочків до шкіл і ВПУ обласного центру…. З іншого боку… якщо б на цю посаду претендував . скажімо священнослужитель Української православної церкви (МП)… чомусь мені здається цю кандидатуру навіть на обговорення не винесли … зразу б сказали про «руку кремля»….
  І взагалі у пана Міського голови є в структурі міськвиконкому два цікавих «інструменти» – «оргвідділ» та відділ «комунікацій з громадськістю, наступного разу … перед призначенням нового кандидата на посаду нехай йму підготують аналітичну довідку…..

 9. Нащо йому ті довідки. Пан голова міста сам знає кого куди йому призначати. Ви собі балакайте.

 10. обговорення і коментарі дуже добре показують рівень нашого суспільства. далеко нам ще до Європи. Азіопа і то ординського типу.
  Ніхто не говорить про організаційні здібності, рівень інтелекту, програму розвитку освіти, питання батьківських внесків, харчування дітей в школах, другу зміну в навчанні, нікчемні зарплати вчителів.
  Всі вчепилися за релігійні погляди. Хто вам взагалі дав право судити людину за її релігійні вподобання? давайте будемо кожного на вулиці перепиняти і питати: ти хто за вірою? не православний, в морду, абро навпаки православний, в морду.

  Прикро це все. Тепер я розумію чого ніколи нікяких обговорень мери і голови адміністрацій не робили і не роблять.,

  • А як на рахунок європейських гомосексуалістів в школах? Моральні якості треба обговорювати завжди в першу чергу, все решта потім. Ця людина зрадила віру своіх батьків. Це не достойно.

   • а звідки ти знаєш яка віра в його батьків?

    • На одному з російських сайтів написано, що його батьки старовіри. Взагалі про пана Богумира (Волоса) Миколаїва (Ніколаєва) – блін, як все у нього складно – інформація здебільшого саме на російських сайтах. Оскільки рідновірство у росіян дуже популярне.

 11. https://www.youtube.com/watch?v=TenIakMPEnQ

  просто раджу всім подивитися це Полтава. Мер Полтави. Робота полтавської ради. Порівняйте там і тут.

 12. Нехай би він був тричі язичником чи ще кимось. Але справа зовсім не в тім. Людина не просто язичник. Він заробляє на цьому гроші. Проводить платні семінари. Позиціонує себе психологом і цілителем. Пише книги з езотеріки. Словом, вводить в оману. Це несерйозно. І є всі підстави вважати, що аферизм перейде і в освіту. До того ж це однокурсник пана Симчишина. Ай-ай-ай, пане мер. Кумовство рулить!

  • Правильно, всіх однокурсників та сусудів мера повиганяти з роботи. Нема чого тут кумовство розводити.

   • Не всіх, а тільки язичників-аферистів))))))))))

   • Після Сєні, котрий вчився в самомому “розумному” класі , що дав Україні найбільше міністрів, у нас буде свій самий ” розумний” клас та сама ” розумна” родина

 13. Хто виступає проти Симчишина?
  Я знаю кількох веселих персонажів.
  1.Альона Берьоза
  2.Михайло Йосифович Хабаль
  3. Андрей Карнатовский
  Це тріо одне одного варті. З Інтернету не вилазять. Гадять на кожному кроці. Є сумніви в їх правоздатності та дієздатності.

  • Ми тут про пана Романа-Богумира-Волоса говоримо. А Симчишин просто нехай трошки подумає. Наче адекватний і думкою громади ціавиться.
   А вчителі у школах обурені перспективою мати такого афериста за керівника. Хоча мовчать, як завжди. А треба було б не мовчати.

 14. Та чого так перейматись? Людина склала враження цілком адекваної і тверезомислячої. З дітьми на пряму, якщо хтось дуже переживає, він контаку не матиме, а працюватиме з дорослими освідченими і сформованими педагогами. Якщо він буде щось там нав’язуватиме, про це буде відомо в той же день і можна буде піднімати питання про його профпредатність. А так… звикли кидатись гамном… Шо за народ.
  Тим більше я не бачу чим християни кращі за інших віруючих. Бо як воно насправді ніхто не знає, а всі ці релігії лише трактовки

  • Вибачаюсь, щ телефону не зручно писати, тому є кілька помилок:
   *нав’язувати
   *профпридатність
   – відсутні декілька ком

 15. пане Симчишин, припиняйте це обговорення. люди не вміють нормально, цивілізовано дискутувати. Пишуть про коханок, про дачі, про кумів, про віру, гадять один одного як анонімні тролі. це сором все це читати і чути. сором, яка там Європа? бруд, плітки, брехня, заздрощі. Фу.

  • От якщо Симчишин припинить дискусію, це якраз і буде тревожний дзвінок.

   • І, до речі, інші кандидати на начальників управлінь такого обурення не викликали.

    • Та вони просто ніякі

     • А цей зато ого який. Соратнік проходимця Куровського. Кстаті, рідновіри вірять ні у яких не богів. А саме у Куровського, місцевого ветеренара.

  • Цікаво, а як ви сьогодні прокоментуєте те ,що сталося за участі вже такого незамінного очільника освіти ? Здається, що все виявилося правдою: і про коханок, і про їх призначення завідувачками садочків, і про кумів, і про використання службового становища. Здається ви згадували про Європу. Так, в Європі це було б НЕМОЖЛИВО. Шкода тільки,що постраждали діти.

 16. Ще більше про це чудо почитав. Він не тільки Богумир, Роман і Волос, а ще й колись був Межимиром. Це якесь розчетвєрєніє особистості))) В статтях цей добродій каже про чистку кармічної посудини, про те, що в нього родичка відьма, про те, що людина живе кілька життів. Називає себе волхвом і духовним цілителем.
  Олександр Сергійович, ви серйозно? Схаменіться! Нас же засміють усі.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.