Парламент на крок наблизився до того, щоб до партій прив’язати депутатів місцевих рад

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” (щодо відкликання депутатів місцевих рад)” (№3693).

За це рішення проголосували 227 із 331 народного депутата, зареєстрованого в сесійній залі, пише сайт Хмельницької обласної ради.

Перед цим було близько 10 сигнальних голосувань за цей законопроект, під час яких не було необхідних 226 голосів, щоб ухвалювати рішення.

Законопроектом передбачено скасувати норму, яка передбачає, що громадяни України мають право вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою не раніше, ніж через рік з моменту набуття таких повноважень.

Законопроект був доповнений поправкою з голосу народного депутата від «Батьківщини» Сергія Власенка про те, щоб у перехідних положеннях було зазначено, що “дія цього закону поширюється виключно на членів партій – депутатів місцевих рад, обраних на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року станом на момент реєстрації”.

Даним законопроектом передбачено, що підставами для відкликання обраного депутата місцевої ради є його відмова від входження до фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний, а також вихід депутата із фракції або виключення його із фракції за невиконання рішень фракції, в тому числі щодо солідарного голосування.

Також підставою для відкликання депутатів може бути “невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради меті, діяльності та завданням партії, закріпленим у статуті партії, невиконання депутатом місцевої ради передбачених ст. 16 цього закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними”.

Законопроектом передбачено, що рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради приймається на зборах (конференції) відповідної місцевої партійної організації, від якої був висунутий цей депутат, та проведеної згідно зі статутом партії і при цьому участь депутата на цих зборах не обов’язкова.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.