У Хмельницькому велодоріжки проектуватимуться за участі самих велосипедистів

Сьогодні з ініціативи ГО “Критична маса” у Хмельницькому вперше відбувся круглий стіл з створення концепції розвитку велосипедної інфраструктури міста. У зустрічі брали участь представники влади, головний архітектор міста, активісти велосипедного руху. Також був запрошений радник з питань велоінфраструктури міського голови Львова Олег Шмід.

Фото Афіни Черкезової, НГП

Фото Афіни Черкезової, НГП

За порадою радника львівського мера, вирішили перш за все створити робочу групу, яка напрацьовуватиме план роботи у цьому напрямку. Заступник Хмельницького міського голови Володимир Гончарук зазначив, що впродовж першого півріччя 2016 року необхідно створити концепцію та виробити основні напрямки роботи, аби у другому півріччі при уточненні бюджету можна було закласти кошти на реалізацію.

Шмід порадив створювати доріжки там, де зараз їздити велосипедом небезпечно, а не в парках. До прикладу, у Львові за п’ять років змогли побудувати близько 70 кілометрів велодоріжок і це не завжди виділені смуги. В деяких місцях львівські велодоріжки відділені від проїжджої частини бордюром, а в деяких межують з тротуаром. Словом, варіантів багато.

При цьому Гончарук зауважив що робочу групу має очолити представник велосипедної спільноти, що в подальшому на громадських засадах стане радником міського голови з питань велосипедної інфраструктури. Наступне зібрання робочої групи відбудеться у січні. Наразі її склад формується.

Як відомо, у Львові середня вартість одного кілометру велосмуги близько 1 млн.гривень, тоді як трисмугова автомобільна дорога цієї протяжності коштуватиме близько 12 млн.грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.