ТОП-НОВИН, ЯКІ ВИ МОГЛИ ПРОҐАВИТИ

На вибори до Хмельницької облради витратили понад 8 мільйонів гривень. Семи партіям, які представлені в Хмельницькій обласній раді сьомого скликання, виборча кампанія, згідно поданих ними фінансових звітів, обійшлася в 8 мільйонів 286 тисяч 270 гривень та 33 копійки. Отож, у середньому, більше, ніж один мільйон витратила кожна з семи партій, аби їхні представники були в раді. Та, якщо проаналізувати детально, то лише одна партія витратила більше мільйона. Інші – значно менше. А ціна одного голосу виборця коливається від 85 копійок до 64 гривень.

Левова частка офіційних витрат на виборчу кампанію «лягла» на партію «За конкретні справи», засновниками якої  є нардепи Олександр Герега та Андрій Шинькович. «Конкретним» вибори дор обласної ради обійшлися в 5 мільйонів 881 тисячу  736 гривень, з яких, судячи зі звіту, 5 869 920 гривень – власні кошти партії. Найбільша частина цих грошей була витрачена на рекламу з засобах масової інформації – 2 мільйона 444 тисячі  615 гривень. У підсумку «За конкретні справи» вибороли на виборах найбільшу кількість мандатів – 19. Але й ціна одного стала найвищою – понад 309 тисяч 565 гривень.

«Блок Петра Порошенка «Солідарність» на виборах до Хмельницької обласної ради посів друге місце та отримав 17 мандатів. При цьому витратив на свою передвиборчу кампанію набагато менше, ніж переможець – 826 тисяч 969 гривень і 29 копійок, з яких понад півмільйона гривень були внесками кандидатів у депутати. Найбільшу частину свого бюджету «порошенківці» витратили на виготовлення матеріалів передвиборчої агітації – понад 393 тисячі гривень.  Ціна мандату для цієї політсили склала 48 тисяч 645,25 гривень.

Аграрна партія України витратила трохи більше, ніж «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 864 тисячі 849,75 гривні, а мандатів отримала менше – 11. Все це, як вказано у фінансові звіті, власні кошти партії. Більша частина грошей «аграріїв» пішла на виготовлення матеріалів передвиборчої агітації – 433 245,8 гривень. Отож, якщо в’язати витрати на кампанію та здобутий результат, то потрапляння одного депутата від Аграрної партії до облради обійшлося «аграріям» у 78 тисяч 622 гривні та 70 копійок.

«Батьківщина», від якої до обласної ради, як і від Аграрної партії, пройшли 11 депутатів, витратила значно менше, ніж «аграрії». Офіційні витрати «тимошенківців» склали 119 тисяч 286 гривень та 13 копійок, з яких більша частина коштів – понад 92 тисячі гривень, внески самих кандидатів. У підсумку один мандат депутата облради обійшовся «Батьківщині» в 10 тисяч 844 гривні та 19 копійок.

«Свобода», яка завела до ради 10 депутатів, витратила на свою кампанію 246 тисяч 623 гривні 88 копійок, з яких 107 тисяч власні кошти партії. Найбільшу суму понад 165 тисяч гривень «свободівці» витратили на виготовлення матеріалів передвиборчої агітації. Отож, один депутатський мандат «Свободі» обійшовся обійшовся у 24 тисячі 662 гривні та 38 копійок.

«Об’єднання «Самопоміч», здобувши на виборах останню сьому прохідну сходинку (8 мандатів), за витратами посіла четверте місце. Ця політсила на свою передвиборчу кампанію витратила 313 тисяч 746 гривень та 6 копійок, з яких 316 832,89 гривні – внески самих кандидатів. Як і більшість інших партій, «Самопоміч» найбільше витратила на виготовлення матеріалів передвиборчої агітації – понад 156,6 тисячі гривень. Один депутат облради цій партії обійшовся  в 39 тисяч 218 гривень та 25 копійок.

На Крисилівщині рецидивіста засадили за грати на 8 років. 41-річний житель Красилівщини ніде не працював і вже раніше притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення корисливих злочинів.

Наприкінці минулого року у Красилові він викрав з чужого домоволодіння велосипед, який згодом продав утричі дешевше його вартості. Через декілька місяців з автомобіля викрав сумку з грішми, документами та особистими речами водія.

А пізніше подався до магазину ювелірних виробів. Там напав на власницю крамниці з вимогою віддати йому золоті вироби, побив її, викрав більше десятка прикрас, гроші і мобільний телефон. Але при виході з магазину був затриманий правоохоронцями.

Усього зловмисник завдав потерпілим матеріальної шкоди на суму більше 105 тисяч гривень.

Суд визнав чоловіка винним та призначив покарання у виді 8 років 6 місяців позбавлення волі із конфіскацією майна, крім житла.

Батьки загиблих героїв з Шепетівки отримали ордери на квартири. На початку засідання виконкому Шепетівської міськради мер Михайло Полодюк вручив ордери на користування квартирами Кирилевич Наталії — мамі загиблого учасника АТО Максима Коваля, та Кревогубцю Івану — батьку загиблого учасника АТО Ярослава Кревогубця.

Студент біотехнологічного факультету Подільського державного аграрно-технічного університету Максим Коваль загинув15 липня 2014 року при виконанні військових обов’язків в Донецькій області.

25-річний шепетівчанин Ярослав Кривогубець, який служив у житомирській 95-й окремій аеромобільній бригаді, загинув 25 лютого 2015 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.