Власники хмельницького ринку “Бартерсервіс” незаконно звели єдиний майновий комплекс на орендованій землі

Власники ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” незаконно звели єдиний майновий комплекс на орендованій землі за адресою: вулиця Геологів, 13 у Хмельницькому.

Про це свідчить ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 8 грудня.

Згідно з судовим рішенням, “Бартерсервіс” просив визнати протиправними дії Управління державної архітектурно-будівельної інспекції України у Хмельницькій області щодо повернення на доопрацювання декларації про готовність об’єкта до експлуатації “Єдиний майновий комплекс речового ринку “Реконструкція другого поверху приміщення туалету з метою завершення будівельних робіт на єдиному майновому комплексі речового ринку”, поданої 20 серпня 2015 року.

Суть справи у тому, що 9 жовтня 2014 року до Управління ДАБІ надійшла декларація про початок виконання будівельних робіт з реконструкції другого поверху приміщення туалету як частини єдиного майнового комплексу речового ринку. Однак, “дабівці” листом від 15.10.2014 повернули декларацію про початок виконання будівельних робіт на єдиний майновий комплекс речового ринку на підставі п. 11 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ № 466 від 13.04.2011 “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт”.

Не зважаючи на це, 21 серпня 2105 року “Бартерсервіс” скинув на затвердження Управління ДАБІ декларацію про готовність вищезазначеного об’єкта.

“Позивач не мав права виконувати будівельні роботи без присвоєння декларації реєстраційного номера та внесення даних по ній до єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, реєстрованих декларацій про готовність об’єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, відмов у реєстрації таких декларацій та у видачі таких дозволів і сертифікатів”, – вважає суд.

Разом з тим колегія суддів зазначає, що позивачем надано недостовірну інформацію як в Декларації про початок виконання будівельних робіт так і в Декларації про готовність об’єкту до експлуатації, адже позивач не був на час заявлення Декларації власником єдиного майнового комплексу речового ринку на Геологів, 13 у Хмельницькому.

Варто зазначити, що рішенням Хмельницької міської ради №46 від 26.08.2015 вирішено: 1. договір оренди землі від 15.12.2005, який був укладений між Хмельницькою міською радою та ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” на Геологів, 13 площею 57036 кв. м під речовий ринок та автостоянку не поновлювати; 2. надіслати лист-заперечення на адресу та ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” про прийняте міською радою рішення щодо непоновлення договору оренди землі №040974200151 від 13.07.2009, який був укладений між Хмельницькою міською радою від 15.12.2005, який був укладений між Хмельницькою міською радою та ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” на Геологів, 13 площею 57036 кв. м під речовий ринок та автостоянку.

“Таким чином ні права власності на єдиний майновий комплекс, ні права оренди земельних ділянок у позивача (ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” – НГП) на даний момент немає”, – наголошується у судовому рішенні.

Крім цього, в аналогічний справі, яку 22 жовтня 2015 року розглядав Хмельницький окружний адміністративний суд, зазначено, що ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім “Бартерсервіс” не мало права без дозволу Хмельницької міської ради забудовувати земельну ділянку. Хмельницька міська рада не надавала ніяких дозволів, а тому будь-яке будівництво на ринку на вул.Геологів, 13 є самовільним і не має права на узаконення.

Також на земельній ділянці не може мати місця ніякий єдиний майновий комплекс, оскільки всі 2262 кіоски належать на праві власності підприємцям. За кошти підприємців побудовані покрівлі над рядами кіосків і заасфальтовано земельну ділянку.

Окремо, на території ринку на вул. Геологів, 13 у Хмельницькому знаходиться нерухоме майно міського комунального ринку “Ранковий” – будівлі щитових, а також мережі електропостачання та освітлення з ТП, які прийняті в експлуатації згідно Декларації про готовність об’єкта до експлуатації – реконструкції. На об’єкти нерухомості комунальне підприємство має свідоцтво про право власності, право власності зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Довідка НГП. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, на Людмилу Дьяченко записаний єдиний майновий комплекс «Бартерсервісу», який включає в себе нежитлове приміщення речового ринку загальною площею 386,6 кв. м, мережі електропостачання, площадки ринку, автостоянки та проїзди загальною площею 56,5 тис. кв. м.

Barter-Bazar

Barter-Bazar2

Barter-Bazar3

Земля (5,5 га) під цим ринком є комунальною і до жовтня 2015 року знаходилася в оренді «Бартерсервісу».

За даними Єдиного державного реєстру, засновником і власниками ТОВ “Речовий ринок “Торговий дім”Бартерсервіс” є подружжя Валерія і Людмили Дьяченків.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Обласне управління юстиції має звернути увагу на законність дій нотаріуса Бережної Л., оскільки вбачається помилка в реєстрації права власності.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.