Вийшов у світ 50-й “Календар знаменних і пам’ятних дат Хмельниччини»

Щорічний календар готується творчим колективом обласної універсальної наукової бібліотеки імені Миколи Островського починаючи з 1966 року.
Він традиційно містить інформацію про значимі події і ювілейні дати, про видатних особистостей Хмельниччини та відомих людей, які життєво і творчо пов’язані з краєм.

Перше видання Календаря, роздруковане на ротаторі, з’явилося у 1966 році і містило незначну кількість краєзнавчих дат. Упродовж багатьох років удосконалювалась структура довідника. Починаючи з 1993 року Календар складається з двох розділів: хронологічного переліку дат і коротких текстових довідок від упорядників про найважливіші дати року.

Першими упорядниками видання були відомі бібліографи-краєзнавці Р.Ф. Шпилько. та С.К. Гуменюк. У підготовці довідкових матеріалів брали участь відомі науковці краю, серед яких: І.С.Винокур, Л.В. Баженов, Ю.І. Блажевич, О.П. Григоренко, В.П. Мацько, С.М. Єсюнін, М.П. Войнаренко; краєзнавці: М.М. Кульбовський, О.В. Байдич, В.О. Лавринчук, А.В. Сваричевський.

Починаючи з 2010 року Календар доступний для всіх віддалених користувачів. Нині це ґрунтовний універсальний бібліографічний довідник, який містить понад 400 довідок. Видання здобуло визнання не тільки серед бібліотечних працівників, користувачів, а й серед наукової еліти краю.

Цьогорічне ювілейне видання складається з двох розділів: хронологічного переліку дат і 35-ти авторських текстових довідок з бібліографічними списками. Видання подає матеріали про особливі події з історії нашого краю, а саме: 1020-річчя з часу першої літописної згадки про м. Полонне, 455-річчя м. Старокостянтинова, 100-річчя з часу заснування на Поділлі товариства «Просвіта», 170-річчя з часу перебування на Поділлі Т.Г. Шевченка; значну кількість імен відомих особистостей минувшини, ювілейні дати яких відзначатимемо у 2016 р. Серед них – вчені, громадсько-просвітницькі діячі, літератори, композитори, художники: Г. Житецький, С. Хотовицький, В. Зеньковський, А. Коципінський, М. Бурачек тощо.

Вагоме місце відведено також відомим подолянам – людям сьогодення.

Календар уже надійшов в усі центральні районні та міські бібліотеки області.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.