Подолянин Негода написав першу живописну абетку

Освітньо-мистецький проект «Подільська абетка» презентували в стінах мистецького кафе «Ратуша» у Кам’янці-Подільському.

“Ідея виникла спонтанно, три роки тому. Спочатку хотів розписати літерами птахів, а потім вирішив козаків, тим паче, що володію «козацьким шрифтом. Розпочинав з літери а, продовжував у хаотичному порядку. Чимало літер вплетені у полотна сюжетно. Наприклад, на картині, де козак танцює гопак, зображена літера г”, – розповів професор кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва К-ПНУ ім. І. Огієнка, заслужений художник України, співавтор проекту Борис Негода, передає “Громадське телебачення “Поділля”.

Фото "Громадське телебачення"

Фото “Громадське телебачення”

У кожну картину в техніці «олійна пастель» Борис Негода заклав філософський зміст, історію, вірування українців. Тому й «Подільська абетка» – це видання для всієї родини: багато понять і висловів на кожну літеру українського алфавіту, прив’язані до подільської тематики, діти без роз’яснення батьків не зрозуміють.

Фото "Громадське телебачення"

Фото “Громадське телебачення”

Наразі «Подільська абетка» представлена лише в двох пробних екземплярах. За словами голови ГО «Відкрита асоціація готельєрів та рестораторів міста» Анатолія Ковальського, видання трішки доопрацюється, а вже на Водохреща з’явиться у продажі. Краєзнавчий буклет планується видати у кількох тисячах примірниках.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.