У Волочиському районі повністю заборонили вирубку лісу: допомагатиме поліція

Днями на території Соломнянської сільської ради відбулось виїзне спільне засідання постійних комісій районної ради з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села і законності, депутатської діяльності, етики, взаємодії з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, політичними партіями та громадськими організаціями.

На порядок денний засідання було винесено питання «Про діяльність «Хмельницького обласного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства «Хмельницькоблагроліс» на території Волочиського району».

Працівники «Хмельницькоблагролісу» останнім часом проводять значну вирубку лісу на території району, не наводячи відповідного порядку на територіях зрубу та не насаджуючи нових дерев на місці зрубаних. Аналогічна ситуація склалася і на території Соломнянської сільської ради. Громада села звернулася до Соломнянського сільського голови В. Курти та до депутата районної ради А. Білухи з проханням вжити відповідних заходів та припинити масовий зруб лісів району. Схожі звернення до голів сільських рад та в. о. старост сіл були і від жителів сіл Попівці, Нова Гребля, Зайчики, Бронівка, Яхнівці, Шмирки.

У спільному засіданні комісій районної ради взяли участь голова РДА В. Сергійчук, голова районної ради С. Пазюк, помічник народного депутата С. Лабазюка В. Петрук, депутати районної ради, начальник управління Держгеокадастру у Волочиському районі О. Божук, генеральний директор Хмельницького обласного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства «Хмельницькоблагроліс» Ю. Лазаркевич, головний лісничий ДП ХОСЛАП «Хмельницькоблагроліс»  О. Ретявко, начальник  обласного управління лісового господарства В. Самсонов, начальник Волочиської філії ДП ХОСЛАП «Хмельницькоблагроліс» А. Дячук, головний державний ревізор –інспектор відділення ОДПІ Алла Кушнір, Соломнянський, Поповецький, Новогреблівський сільські голови, в.о. старост сіл Зайчики, Бронівка, Яхнівці, Шмирки.

Перед безпосереднім розглядом питання учасники заходу здійснили виїзд на місце масової вирубки дерев у с. Соломна де усі разом оцінили масштаби вирубки лісу. Голова районної ради С. Пазюк  поінформував присутніх: перед цим було здійснено об’їзд усіх населених пунктів, де проводиться вирубка лісу та зафіксовано безлад, який залишається після їхньої «діяльності». Інформацію підтвердили  відповідними фотографіями та слайдами.

Голова РДА Володимир Сергійчук наголосив, що працівники Хмельницькоблагролісу у районі діють не як господарі, вони не співпрацюють з громадами району, не зважають на думку жителів району, чиї предки і висаджували ці ліси. Він, зокрема,  зазначив: «Я, як голова райдержадміністрації закликаю вас налагодити співпрацю із місцевими громадами та їхніми жителями. І поки ви не наведете належний лад на тих ділянках, де ви проводили зруб лісу і залишили там безлад, до тієї пори я забороняю вам рубати ліс у нашому районі. Дане рішення буде також доведено до начальника Волочиського відділення поліції В. Козярука».

Члени комісій прийняли рішення:

  1. Визнати господарську діяльність ДП ХОСЛАП  «Хмельницькоблагроліс» такою, яка суперечить соціально-економічному  розвитку Волочиського району;
  2. Рекомендувати головам постійних комісій районної ради на чергове засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, охорони природи, землекористування та соціального розвитку села (22 грудня)  підготувати звернення:

до обласного управління лісового та мисливського господарства, до державного агентства лісових ресурсів України щодо призупинення  вирубки лісів у районі;

до екологічної інспекції та до природоохоронної прокуратури з проханням провести перевірку діяльності ДП ХОСЛАП «Хмельницькоблагроліс» на території Волочиського району;

Рекомендувати управлінню Держгеокадастру у Волочиському районі зробити ревізію земель лісогосподарського призначення району.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.