На Кам’янеччині понад 500 учасників АТО написали заяви про надання земельних ділянок

У Кам’янець-Подільській міській раді відбулися збори громадської організації «Учасники АТО», присвячені обговоренню проблем, що виникають при виділенні земельних ділянок для учасників антитерористичної операції.

Згідно законодавства, учасники бойових дій у зоні АТО мають право на отримання до двох гектарів землі за місцем проживання для ведення фермерського або особистого селянського господарства. Однак на практиці бійці стикаються із цілою низкою перешкод в отриманні землі.

Як повідомила керівник апарату РДА Маріанна Великохатько , до відділу Держгеокадастру в Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області надійшло понад 536 заяв з Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та від громадян особисто щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою про відведення земельних ділянок громадянам, які беруть участь у в АТО на території Донецької та Луганської областей. Зокрема, 440 запитів на площу 880,00 га щодо передачі у власність земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та 96 заяв на площу 11,52 га щодо передачі у власність земельних ділянок для індивідуального садівництва. Також 363 військовослужбовцям або членам їх сімей надано грошову допомогу з районного бюджету. Про це йдеться на сайті РДА.

Учасниками заходу було піднято питання щодо обліку вільної землі та забезпечення відкритого доступу до цієї інформації, щоб кожен учасник АТО міг бачити, де і яку ділянку він може отримати.

Представники районної влади підтримали  ГО «Учасники АТО», пообіцявши сприяти військовослужбовцям і допомогти в розробці запитів до кожної сільської ради для надання документальної відповіді про вільні земельні ділянки на їх території, щоб створити базу даних.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.