“Енергоатом” замовив італійцям лопатки для турбіни Хмельницької АЕС

ДП «НАЕК «Енергоатом» 7 грудня уклало угоду з «Costruzioni Meccaniche Menegazzi s.r.l.» (Італія) про поставку робочих лопаток для турбіни Хмельницької АЕС за 184 тис євро.

Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель», пишуть “Наші гроші”.

У лютому цього року фірмі замовили робочі лопатки для турбіни К 1000-60/3000 на 3,32 млн євро. Вона мала виготовити їх із високоточних штампованих заготовок за наявною в неї конструкторською документацією, погодженою «Енергоатомом». Заготовки попередньо були придбані у компанії «Bohler International GmbH».

Потім з обсягу закупівлі виключили 27 лопаток 5-го ступеню правого обертання, бо вартість контракту зросла нібито через наднормові роботи для поставки до кінця ППР на енергоблоці №1.

Але згодом все-таки вирішили докупити недостаючі лопатки по 6 811 євро/шт.

Тендер провели за переговорною процедурою для забезпечення уніфікації.

Дочірня компанія російської держкорпорації «Росатом» – АТ «Русатом Сервис» подавала до АМКУ скаргу щодо правомірності застосування переговорної процедури.

На думку скаржника, «Енергоатом» мав звернутись до російського виробника турбіни ВАТ «Силовые машины», а не до італійського заводу.

Але «Енергоатом» наполягав на закупівлі саме у італійського виробника, і колегія погодилась із ним, відмовивши «Русатом Сервису» в задоволенні скарги.

Нагадаємо, іншу дочірню компанію «Росатому» – АТ «Русатом Оверсиз» очолює Микита Костянтинов. У червні 2013 року він став в. о. президента «Енергоатому», а після початку російської агресії проти України втік до РФ. За даними видання «Ділова столиця», Костянтинов, який міг захопити службову документацію з собою, не перебуває в розшуку, звинувачень йому не висували.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Почему то у нас в Украине, деля портфели и денежные потоки, никто не думает (или не знает?) о следующем:
    1. Больше 50 % (а на данный момент по известным причинам более 60 %) электроэнергии в Украине вырабатывается на АЕС.
    2. Гарантированный срок эксплуатации (примерно 30 лет) смонтированных еще в советское время на наших АЕС реакторов советского производства заканчивается (единственный постсоветский реактор был смонтирован на Хмельницкой АЕС).
    3. Как всем известно, никаких реальных шагов относительно строительства на Украине новых электростанций не делается (контракт с Россией, касающийся строительства новых мощностей АЕС, разорвали).
    Вывод: Через несколько лет мы будем, или серьёзно рисковать, эксплуатируя старые мощности АЕС, или сидеть при свечках, как в Крыму.

  2. І “Чорнобиль” нам буде здаватись дрібницею.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.