Чи буде на католицьке Різдво вихідний на Поділлі?

На Закарпатті день 25 грудня офіційно проголошено вихідним, повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Однак католики римського обряду мешкають не лише на Закарпатті, а по всій Україні, зокрема,  у Хмельницькій та Вінницькій областях. Ці території входять до Кам’янець-Подільської дієцезії. Тому правлячий єпископ цієї локальної Церкви, Його Преосвященство Леон Дубравський вирішив подати своє звернення до голів Хмельницької та Вінницької обласних рад щодо святкування Різдва Христового.

У листах-зверненнях до голів Хмельницької та Вінницької ОДА зазначається: «В області проживає понад 10% громадян, які є християнами Католицької Церкви римського обряду (110 парафій), та низка релігійних громад інших християнських конфесій. Стаття 73 Кодексу законів про працю України передбачає можливість надання релігійним громадам неправославних конфесій до трьох днів відпочинку протягом року для відзначення їхніх великих свят, із відпрацюванням за ці дні.

Прошу Вас з огляду на велике релігійне свято за з метою задоволення релігійних потреб віруючих християн — католиків західного обряду, підтримання добросусідських відносин з іншими християнськими Церквами, встановити 25 грудня вихідним днем на території області».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. А для чого? Їдьте у Польщу і відпочивайте! Давайте ще три дні на єврейське різдво,на румунське,венгерське,циганське ,місяць всі не будемо їсти на мусульманський рамадан,тай не треба зовсім працьювати.

  2. В принципі згоден з Вірою. А якщо вже повністю бути толерантними, тоді треба відмінити вихідні і на православні різдвяні свята та паску. Але чомусь не хочеться.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.