У Старокостянтинові збирають “пожертви” з бюджетників на пам’ятник-довгобуд Шевченку

Міська влада Старокостянтинова збирає одноденні заробітки з вчителів на пам’ятник Тарасу Шевченку, який зводиться понад 8 років.

“На вулиці Франка, де донедавна знаходився пам’ятник жертвам Голодомору, вже роками розкидане каміння, з якого свого часу міський голова планував «робити» героїв Шевченкових поем. Минулого четверга на запланованому місці, звідки пам`ятник Голодомору забрали, вже почали екскаваторами копати землю.   Разом із риттям котловану в школах міста почали збирати одноденні заробітки з учителів та інших працівників на славнозвісний пам`ятник. У деяких школах вчителі вже перерахували одноденні заробітки на це багаторічне будівництво”, – пише видання “Перша міська”.

Тут має бути пам'ятник Шевченку. Фото "Першої міської"

Тут має бути пам’ятник Шевченку. Фото “Першої міської”

Видання стверджує, що “здавати одноденні заробітки для вчителів та бюджетників на забаганки мера вже увійшло у систему”.

Щось подібне було у 2007 році. Тоді в Старокостянтинові оголосили збір пожертв на спорудження монументу. Городяни щедро перераховували кошти. Відтак, у 2007 – 2008 роках на розрахунковий рахунок відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини виконавчого комітету міської ради зібрали близько 20 тисяч гривень.

“Але після численних поборів, після яких так і не з`явився навіть бюст Шевченка, не говорячи вже про пам`ятник, жителі міста дедалі більше зневірюються у діях влади, яка звикла чимало речей перекладати на плечі громади”, – зазначено у повідомленні.

Як писав НГП, Старокостянтинівський міськвиконком за результатами тендера 16 вересня цього року уклав угоду з Ігорем Чубою (м. Львів ) на лиття бронзової однофігурної скульптурної композиції «Пам’ятник Т.Г.Шевченку» загальною вартістю 498,9 тис. грн

Лиття скульптури має відбуватися на основі існуючої моделі з гіпсу, виконаної скульптором Рябовим Віктором Михайловичем. Загалом, має піти 5 тонн бронзи.

Висота пам’ятника Шевченку – 5 м., орієнтовна маса – 3 т.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.