Заступник міського голови Хмельницького Андрій Бондаренко розписав про втрати місцевого бюджету у 2016 році.
Відповідні розрахунки наведені на його сторінці у “Фейсбуці”.
За даними Бондаренка, наступного року Хмельницький недоотримає 55% єдиного податку (близько 60 млн. грн); не буде субвенції на компенсацію за пільговий проїзд та інші пільги (зв’язок, гірничий закон, капремонт житл. буд. тощо) – втрати становлять близько 24 млн. грн; відсутня субвенція на відшкодування різниці в тарифах.
Також врізається з держбюджету медична субвенція – на 80% (з 175 до 38 млн. грн).
Заступник мера наголосив, що “в якості “компенсації” місцевим бюджетам пропонується максимальна ставка податку на нерухомість в 3% мін. з/п (діюча ставка у Хмельницькому – 0,5%). Навіть якщо міська рада і підніме ставку в 6 разів до максимальної, то це компенсує лише 22 млн. До того ж пропонується оподатковувати елітне житло, комерційну та складську нерухомість”.
“Складається враження, що задум центральної влади наступний: уряд має виглядати “реформатором”, а місцеві ради ставлять в ситуацію “ножиць”: або піднімайте ставки податку на нерухомість і оренду землі, тарифи на проїзд і ком. послуги, або не будете за що утримувати бюджетну сферу, транспорт та комунальне господарство. В будь-якому разі органи місцевого самоврядування будуть “поганими”, – припускає посадовець.
Схожі матеріали:
- Єдиною Асоціацією, яка наполягає на збереженні 64% ПДФО в бюджетах громад, є Асоціація міст України
- Залишки цільових субвенцій за 2024 рік мають бути перехідними на 2025 рік
- Парламент ухвалив проєкт Держбюджету-2024 у першому читанні
- У 2022 році лише 9% бюджету Хмельницького йтиме на розвиток – Симчишин
- Громади отримають майже 27 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах та погашення боргів ТКЕ