Старе приміщення лазні №1 аварійне, можливо на його місці збудують нове

На вчорашньому засіданні виконкому міської ради з’ясувалось, що з відкриттям лазні №1 доведеться зачекати ще. Приміщення 1929 року знаходиться в аварійному стані і встановлення нового котельного обладнання без реконструкції самої будівлі не мало сенсу.

1

За словами Анатолія Нестерука, на капітальний ремонт котельні та встановлення нових твердопаливних котлів було виділено 1 млн 700 тис грн. Також в аварійному приміщенні встановили нову систему опалення, а саме два газових котли.

2

Щодо самого приміщення лазні №1, Анатолій Нестерук зазначив, що ще у 2010 році був експертний висновок про те, що будівля знаходиться в аварійному стані. І для експлуатації цього об’єкту необхідно провести ремонтні роботи. У кінці 2015 була проведена ще одна експертиза, яка підтвердила, що з 2010 року лазня кращою не стала.

 

Також він заявив, що на сьогоднішній день всі роботи завершені і котельня могла б експлуатуватись. Проте є і певні складності. Котли є вибухонебезпечними та потребують постійного електропостачання та резервного джерела живлення. Для цього необхідно придбати окремий генератор для лазні.

Серед численних ознак аварійності – стелі, що колись були обшиті пластиковою вагонкою, під якою утворилась пліснява, відсутність вентиляції та підвальне приміщення, в яке раніше випускалась зайва пара. За словами Анатолія Нестерука, всі металеві конструкції, що є в підвалі, зараз іржаві і кришаться на очах.

3

Згідно з одним з експертних висновків, наявне приміщення не відповідає сучасним нормам для лазні. Начальник управління капітального будівництва Тетяна Поліщук зазначила, що за останні десятиліття норми будівництва дійсно змінилась, проте приміщення лазні збудоване ще у 1929 році, а тоді вимоги до приміщень були іншими.

4

Також на вчорашньому засіданні виконкому висловлювались думки про те, що можливо доцільніше буде зруйнувати старе приміщення лазні та побудувати нове. Оскільки утримувати стару будівлю завжди дорожче, ніж сучасну. Проте таке рішення буде прийматись лише після обрахунку вартості протиаварійних робіт та вартості будівництва нової лазні.

5

За попередньою оцінкою проектантів, вартість ліквідації всіх аварійних ознак будівлі буде коштувати близько 6-7 мільйонів гривень. Також будівля потребує всебічного утеплення. Приблизна вартість нового приміщення лазні – близько 30 мільйонів гривень.

Окрім того доцільністю ремонту котельні та встановлення системи опалення у аварійному приміщенні зацікавилась прокуратура.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. нестерук уже и здесь примазался-как будто не ты покупал котлы за сумасшедшие деньги- сейчас опять заработает на стройке бане-обращаюсь к меру-да выгоните его к чертовой матери-все равно потом уволите-поставьте кого то нового чистого и незапятнанного

  2. Мертвий проект який себе ніколи не окупить , і користі від нього ніякої . Марна трата коштів .

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.