Рада “Майдану” пропонує пропускати через відкритий конкурс кандидатів на керівні посади медзакладів

Рада ГО “Хмельницький Майдан” пропонує доручити профільній комісії Хмельницької обласної ради провести відкритий і прозорий конкурс на керівників медзакладів із допущенням до нього максимальної кількості кандидатів, які відповідають кваліфікаційним критеріям.

Таку відозву активісти направили голові облради Михайлу Загородному.

У листі наголошується, за попереднього керівництва ради на деякі медичні посади призначалися люид без дотримання всіх процедурних моментів.

“Головного лікаря обласного госпіталю ветеранів війни Людмилу Пінчук рішенням обласної ради звільнено і натомість на її місце особистим суб’єктивним рішенням попереднього голови Гончара Івана Ярославовича призначено тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря Оксану Бочкарьову (вона є двоюрідною племінницею головлікаря обллікарні Флаксемберга), замість того щоб призначити т. в. о. начмеда закладу , як це робиться в загальній практиці по закінченні чи розірванню контрактів з керівниками медичних закладів”, – зазначається у заяві.

Аналогічно відбулася ситуація зі звільненням начальника Державного патологоанатомічного Центру України, головного патологоанатома Хмельницької області – на його місце зприйшла людина без проведення конкурсу.

Крім цього, представники громадськості просять Загородного привести у відповідність рішення попереднього голови Хмельницької обласної ради щодо призначення тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру Кланца Андрія Івановича.

“Він ні дня не пропрацював у даному медичному закладі і навіть теоретично не може виконувати тимчасово такі обов’язки у зв’язку із відсутністю будь-якого досвіду керування відповідним медичним закладом перед проведенням його реорганізації і своїми діями чи бездіяльністю свідомо чи несвідомо може призвести до втрати всіх тих позитивних напрацювань в наданні кардіотерапевтичної допомоги жителям області більше 50 років, а щорічно – це обслуговування до 4 тис. жителів області стаціонарно і до 40 тис. жителів області амбулаторно”, – заявляють активісти.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. давно вже пора привести державні медичні заклади до порядку

 2. Може таку перевірку треба і в закладах освіти розпочати?

 3. Алимке стало скучно. В депутаты не прошел, даже от проходной партии(Батькивщины). Нужно где то тусоваться. С аграриями засветился, а сам хозяйство разорил – боится туда показываться. А с “рады” почти все адекватные ушли, а кто остался – хотят денежки покосить с кандидатов. Так любая ГО скоро захочет откаты с кандидатов(как ещё не додумались).

 4. люди займітьсь роботою, бо вже тошнить від вас.
  двоюрідна племінниця – це круто. ви хоть своїх двоюрідних племінників знаєте? чи Коанц? ні дня не працював в закладі, це хохма.

 5. Боже какой ужас- куда же вы лезете-хотите решать данные проблемы вперёд на выборы- в очередной раз обоср….ь и опять решать- кто вас куда выбирал и какие у вас полномочия – все разошлись все свободны

 6. Радянська система охорони здоров’я не була ідеальною, але цілком відповідала політичним та економічним реаліям країни. І тоді були серйозні проблеми в медицині: лікарям забороняли виписувати «дефіцитні» медикаменти, майже не було адекватної часу медичної техніки, траплялися спалахи небезпечних інфекцій. Але все це, як і багато іншого, ретельно приховували від радянської людини – газети, радіо і телебачення СРСР переконували її у все нових і нових досягненнях вітчизняної охорони здоров’я. А саме радянське партійно-державне начальство лікувалося разом із сім’ями в закритих медичних установах так званого 4-го управління Мінздоров’я СРСР, де дефіциту не було.
  Сьогодні ми живемо в абсолютно іншій країні. З іншими політичними, економічними та соціальними реаліями. Неспроможність нинішньої системи охорони здоров’я в Україні очевидна. Хоча реалії фінансування зовсім не такі, про які говорять міністри, котрі змінюють один одного: огидна за якістю система висмоктує з валового національного доходу до хрена грошей! Це цілком солідна сума, що витрачається на неефективні ланки системи.
  Хто винен? Черговий міністр охорони здоров’я, який зазвичай закінчує свою міністерську кар’єру з докторською дисертацією і науковим званням професора? Поміж інших і міністр. Насправді все не так просто. Міністерство охорони здоров’я, як і будь-яке інше, є правозастосовним органом, не здатним визначати напрями соціальної політики в країні. З ним у нас справді серйозні проблеми. Але і з рештою міністерств також. Тяжко хвора система української державності – ось головна причина небезпечної ситуації в медицині.
  Нас намагаються запевнити: все зміниться на краще, тільки-но введемо страхову модель охорони здоров’я. Цивілізований світ використовує три способи фінансування охорони здоров’я: бюджетне, державне страхове і приватне (комерційне). Особисто мені, людині, яка виросла в реаліях СРСР, ближча і зрозуміліша бюджетна модель, де всім і все гарантується. На жаль, і я це розумію, таке сьогодні неможливо. Альтернативи медичному страхуванню немає. Розумію й інше: намір численних професійних лобістів і групи народних депутатів запровадити в країні модель приватної страхової медицини – шлях до катастрофи. Катастрофи для нас, пересічних українських громадян, які не мають можливості лікуватися в клініках Швейцарії та Австрії.
  Наші реалії сумні. Високовитратна й низько ефективна система національної охорони здоров’я з’їсть і зруйнує навіть найоптимальнішу страхову модель. Шлях до страхової медицини важкий і довгий.
  За нинішньої кадрової політики в системі охорони здоров’я ми не маємо шансів на реальні позитивні зміни. Протиприродний показник «виконання ліжко-дня» робить оптимізацію системи неможливою.
  Відсутність у системі стандартів лікування дає лікарю змогу безконтрольно призначати лікування із суто меркантильних міркувань, рекомендуючи медикаменти і процедури, абсолютно непотрібні пацієнтові.
  Велика кількість поганих лікарень та амбулаторій, що нібито обслуговують сільських мешканців, перешкоджає концентрації грошей і лікувальних можливостей у великих, ефективних медичних центрах.
  Тотальна корупція державних структур, що здійснюють закупівлі медикаментів і медичної техніки коштом платників податків, давно перетворила вітчизняну фармацевтику на бізнес, не обмежений моральними нормами та юридичною відповідальністю.
  Спотворена, навіть порівняно з періодом тоталітарного СРСР, система підготовки й атестації медичного персоналу, включаючи той, що формує потоки псевдо авторитетів Вищої атестаційної комісії, призводить до появи дедалі більшої кількості соціально небезпечних псевдоспеціалістів…
  В офісі Світового банку один із закордонних експертів емоційно вигукнув: «П’ятнадцять років ми намагаємося допомогти вам. Ось вже і в Білорусі, Казахстані й навіть у Молдові починаються серйозні зміни в системі охорони здоров’я. Але не у вас, в Україні».
  Це правда. Просто багатьох влаштовує нинішній стан справ у вітчизняній медицині.А мене НІ !

  • кланц зять флаксенберга вони таке роблять з кардіодиспансером за консультаціі бере 200гр.люди виходять і плачуть від такого ставлення.кланц флаксенберг і цуглевич хочуть забрати і зробити приватним кардіодинпансер.потрібно захищати і зробити кардіодиспансер для всіх людей.

 7. Хай би в районних лад навели. В Новій Ушиці пані Гладій взагалі з катушок злетіла. Робить що хоче, на словах чуть не міністер охорони здоров’я, а на ділі скоро районну лікарню в фельшерський пункт переіменує. А наші клаповухі ще й в депутати її вибрали. ЛЮДИ ЧИМ ВИ ДУМАЄТЕ КОЛИ ВИБИРАЄТЕ ТАКУ НЕЧИСТЬ В КЕРІВНИЦТВО

 8. Гончар взяв за посади госпіталя кардіо диспансера 20тисяч доларіві30тисяч доларів.І такі керівники керують нами.А ці гроші вони повинні відбити.

 9. Повна фігня …..

 10. Це не фігня а чиста правда не захищай жидів.

 11. Голові обласної ради: треба переглянути призначення головних лікарів з огляду законності та відмінити їх. Гончару прийдеться віддати те, що вже не його, або прийти з “чолобитною” до голови обласної ради, або мер, як голова обласної організації партії, який мовчав, знаючи про це, буде вимушений вирішувати цю проблему. Крім того і персонал, і хворі тільки зітхнуть з полегченням.

 12. Племянница какого то Флаксенберга? Она жена Вавринчука! И он договорился со всеми.Вот и вся история! Поэтому никто не смог больше пройти. Цуглевыч це мафия!

 13. Просто возьмите и внимательно посмотрите на сытую , с воровскими глазенками , морду лица – Василишина/городской начмед/.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.