Нам або нікому – старі-нові власники знову марять про готель “Україна” у Кам’янці-Подільському

2005 року Кам’янець-Подільськаміська рада надала право користування земельною ділянкою площею 2 тис. 435 кв.м. товариству з обмеженою відповідальністю «Европа-2002». Ділянка розташовується за адресою: вулиця Лесі Українки, 32, в декількох десятках метрів від міської ради. Розраховувалось, що «Европа» проведе реконструкцію та відновить готельний комплекс «Україна», однак за 10 років будівля продовжує стояти в недобудованому стані.

Фото Дмитра Шеремети, НГП

Фото Дмитра Шеремети, НГП

І тут раптом ТзОВ ««Европа-2002» направляє заяву в міську раду з проханням припинити право користування вищезгаданої земельної ділянки, натомість ТзОВ «Сатека» просить надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення на умовах оренди цієї ж земельної ділянкиу центрі міста під «житловий багатоквартирний будинок з вбудованими закладами громадського призначення».

Згідно з інформацією з Державного земельного кадаструпро право власності та речові права на земельну ділянку, дана ділянка знаходиться у комунальній власності.

Відповідний проект рішення оприлюднений на сайті міської ради.

Щоправда, товариство з обмеженою відповідальністю «Европа-2002» і ТзОВ «Сатека» мають між собою певні зв’язки: кінцевим бенефіціарним власником «Сатеки» є Алагар Фаїз Шахер Махамед, а її засновники – мешканець Тернополя Любомир Лучкевич та ТзОВ «Европа-2002». Та ж сама «Европа», що відмовилась від реконструкції готелю «Україна», а тепер вже вирішила взятись за будівництво житлового будинку.

4

До слова, бенефіціар Алагар Фаїз Шахер Махамед та ТзоВ «Европа-2002», за інформацією єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, мають одну й ту ж юридичну адресу – м.Київ, Печерський район, вулиця Інститутська, будинок 24/7, квартира 44.

Юридична адреса ЛюбомираЛучкевича, другого засновника «Сатеки», – м. Тернопіль, вул. Кармалюка, буд. 10. За цією ж адресою зареєстроване ще одне товариство з обмеженою відповідальністю – «Альта Солар», яке займається виробництвом електроенергії. Його засновниками є вже знайомий нам Любомир Лучкевич та Володимир Штогрин.

Якщо у пошуковику «Google» ввести прізвища вищевказаних підприємців, тона першій сторінці з’являються такі заголовки: «Лучкевич&Штогрин: «Гермесовское» кидалово», «Торгівля людьми, яка кришуєтьсяпрокуратурою», «Тернопільський ГУБОЗ кришуємегашахраїв», «Тернопільські шахраї та кидали Штогрин і Лучкевич».

В цих матеріалах вказується, що Лучкевич та Штогрин, коли очолювали фірму «Гермес», займались збором даних громадян України, які бажали виїхати в США через грін-карту. У разі виграшу, змушували ошуканих українців платити за таку перемогу.

Така схема «Гермесу» працювала близько 10 років, допоки правоохоронці на початку жовтня 2014 року не викрили шахраїв.

«Зловмисники нелегально збирали установчі дані громадян України без їх відома. Особисту інформацію з фотографіями десятків тисяч українців зловмисники купували або викрадали з різних закладів та установ. У подальшому від імен всіх цих людей спільники заповнювали заявки на участь в лотереї. При цьому українці про це навіть не підозрювали.

Щороку, отримуючи імена переможців, вони просто продавали їхній виграшний код. При цьому ціна різнилася від 4,5 тисяч доларів до 12, в залежності від платоспроможності людини. Це у той час, коли участь у лотереї є абсолютно безкоштовною, а Уряд США не уповноважував будь-яке підприємство на Україні бути посередником… А після того, як людина виїжджала за кордон, група спеціально підібраних адвокатів через корумповані зв’язки в правоохоронних органах та судах відбирали все майно потерпілих», – йшлося в офіційному повідомленні МВС.

Тоді ж правоохоронці встановили майже 200 потерпілих в цій афері. За цим фактом було порушено цілий ряд кримінальних проваджень: ст. 190 (Шахрайство), ст. 205 (Фіктивне підприємництво) та ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України.

Також Державною службою фінмоніторину вже підтверджено «відмивання» доходів угрупованням на суму понад 2 мільйони гривень.В Україні у шахрайській схемі були задіяні близько 10 осіб. Двом учасникам було повідомлено про підозру, така ж доля чекає і їх спільників на території США.

Вже цього року на різноманітних форумах з’явилась інформація, що прокуратура Тернопільської області хоче закрити кримінальну справу стосовно діяльності «Гермеса» під керівництвом Лучкевича і Штогрина.

Ще цікавий факт:ТзОВ «Сатека»зареєстроване у Кам’янці-Подільському, вул. ЛесіУкраїнки, будинок 32. Це та ж сама адреса, де знаходиться довгобуд «Україна», який вони хочуть взяти в оренду.

Також проект рішення сесії міськради прописаний так, що у разі його прийняття ділянка перейде від «Европи-2002» до ТзОВ «Сатеки». Якщо депутати не підтримають цієї ідеї, то земля площею 0,2435 га залишиться у «Европи». Тобто, або передаєте «Сатеці», або нікому.

Доля готелю «Україна» повинна вирішитись 16 грудня під час третьої сесії Кам’янець-Подільської міської ради VII скликання.

         Дмитро Шеремета, НГП.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.