Хмельницька влада готує запуск електронної петиції

На розгляд чергової сесії Хмельницької міської ради виноситься питання про затвердження Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Хмельницькій міській раді.

У проекті рішення зазначено, що електронною петицією є особлива форма колективного звернення громадян до влади з вирішення місцевих проблем. Передбачається, що для створення електронної петиції до Хмельницької міської ради автор (ініціатор) петиції заповнює спеціальну форму, яка розміщена на Веб-сайті петицій та розміщує текст електронної петиції.

Обов’язковими вимогами до розгляду петицій є відповідна кількість зібраних підписів. Влада розглядає її за умови збору не менше ніж 500 підписів громадян (мешканців) протягом 90 календарних днів з дня її оприлюднення.

Якщо ж петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як колективне звернення громадян відповідно до Закону України “Про звернення громадян”, про що повідомляється автору (ініціатору) петиції.

Далі підтримана петиція направляється на розгляд відділу роботи із зверненнями громадян міської ради і скеровується на резолюцію міському голові. Останній визначає компетентних виконавчих органів, які мають відреагувати на проблему.

Якщо вирішення питань піднятих у тексті петиції вимагають скликання сесії міської ради або розгляду на засіданні виконавчого комітету міської ради — проект рішення щодо розгляду відповідної петиції готується виконавчим органом міської ради (відповідальним виконавцем) або установами міста відповідно до їх компетенції.

Загалом, міська влада має 10 робочих днів, аби відповісти адресату петиції, яка набрала необхідну підтримку.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.