У Хмельницькому понад тисячу аграріїв виступають проти скасування податкових пільг

Сьогодні у Хмельницькому біля облдержадміністрації понад тисячу аграріїв протестують проти скасування спецрежиму оподаткування ПДВ.

Люди тримають транспаранти з написами “Ми – найбільша галузь, а не блоха в очах уряду”, “Вимагаємо збереження спецрежиму ПДВ – єдиної форми держпідтримки аграріїв”, “Селяни не можуть бути донором корупції”.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

За словами генерального директора ТОВ НВА “Перлина Поділля” (Білогірський район) і депутата обласної ради від Аграрної партії Сергія Іващука, нині в Україні не діє жодна державна програма з підтримки агросектору, крім спецрежиму оподаткування ПДВ.

“Що таке сьогодні аграрний сектор? Це – 37% експорту продукції і 33% людей, котрі зайняті у виробництві. Це єдина галузі України, яка ще дає валютну виручку, створює робочі місця. І перевівши нас на загальну систему оподаткування, означатиме крах усьому”, – наголосив він.

Іващук зауважив, що у разі скасування спецрежиму оподаткування ПДВ, його підприємству доведеться сплачувати податків додатково на суму 5 млн. грн.

Довідково. Міністерство фінансів у рамках податкової реформи пропонує скасувати ПДВ-пільги для всіх сільськогосподарських виробників і перевести агропідприємства з річним доходом від 2 млн грн із спрощеної системи оподаткування податком на прибуток на загальну. Крім того, пропонується підвищити акцизи на лікеро-горілчані вироби і на пиво в 2 рази, на сухі вина – в 5 разів.

Скасування спецрежиму ПДВ є одним із структурних маяків програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду, невиконання якої ставить під загрозу подальшу фінансову підтримку нашої країни з боку кредитора. Аграрії та Мінагропрод неодноразово виступали з критикою ініціативи щодо скасування спецрежиму раніше 2018 року, наголошуючи, що податкові зміни будуть надто різкими і призведуть до занепаду тваринництва.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Ага а потім татусь купить прохідний білет до Верховної ради України, нехай детятко тішиться-радіє

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.