Що Кам’янець-Подільський підготував на новорічно-різдвяні свята

У Кам’янці-Подільському цикл новорічно-різдвяних заходів розпочнеться 11 грудня з відкриття «Подільської світлиці» у картинній галереї. З фондів музею в галерею поступлять автентичні експонати. Всі охочі зможуть побачити традиційну подільську хату з елементами побуду та давніми речами. Для більшої реалістичності у світлиці виступатимуть актори, які покажуть святкування подолянами Дня святого Андрія Первозванного. В майбутньому, залежно від свят, експозиція дещо змінюватиметься.

Про це сьогодні під час презентації плану новорічно-різдвяних заходів повідомила директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Альона Кузема.

Головну ялинку міста відкриють традиційно на площі Польський ринок 18 грудня, того ж дня відбудеться презентація проекту «Подільська абетка для всієї родини». В книжці будуть представлені роботи місцевого художника Бориса Негоди і кожну букву алфавіту супроводжуватимуть слова пов’язані з Кам’янцем-Подільським. Наприклад, літера «А» означає «аурінія»(квітка, яка у квітні-травні кожного року росте на скелях та мурах міста). Загалом, на кожну букву буде по 7 слів.

Новинкою для міста буде виставка-конкурс «Екоялинка», де всі бажаючі зможуть представити свою креативну ялинку виготовлену із підручних матеріалів. Переможців конкурсу чекатиме грошова винагорода.

Святкування у новорічну ніч розпочнуться о 2 ночі, на кам’янчан та гостей міста очікує святкова дискотека і конкурси. Вже другий рік поспіль під час святкувань міська влада вирішила відмовитись від салютів, феєрверків та фаєр-шоу.

На різдвяні свята у місті пройде загальноміський вертеп і фольклорний фестиваль «Подільська маланка».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.