Імам Мухаммедов Абдуль Карім: «Рішення про реєстрацію релігійної громади мусульман «Мир» нам не зрозуміле»

Коротка біографічна довідка. Мухаммедов Абдуль Карім – імам Хмельницької області і представник ДУМУ в областях Західної України. Народився 1 липня 1974 року в м. Кривий Ріг.

Закінчив загальноосвітню школу. 1992-1994 проходив строкову службу в армії.

Займався підприємницькою діяльністю. З 2007-2010 навчався в Ісламському університеті (м. Київ). З 2010 року працює в Хмельницькому і Західній Україні. Бере участь у конференціях, круглих столах, читає лекції на тему Ісламу. Одружений має 3 дітей

 

– Розпорядженням голови Хмельницької ОДА від 15.10.2015 в  м. Хмельницькому зареєстровано статут релігійної громади мусульман “Мир” ДУМУ «Умма», однак на теренах області уже має реєстрацію ще одна мусульманська громада, котру очолюєте Ви. В чому суть справи?

2

– Щодо реєстрації ще однієї мусульманської громади у Хмельницькому, то наша позиція надзвичайно прозора. Суть її полягає у тому, що ніхто не реєструє окремі релігійні організації католиків чи православних. Усі вони мають один духовний центр. По відношенню до мусульман чомусь вчинили інакше. Люди, котрі подавали документи на реєстрацію, не звернулись до мене, не запитали, які маємо напрацювання, скільки членів громади налічується тощо. Влада не поцікавилась, кого реально представляють ці люди, чи є потреба в їх реєстрації, коли уже існує мусульманська громада.

На мою думку, це недалекоглядність органів влади. Якщо завтра, раптом, представники цієї новозареєстрованної так званої «мусульманської» громади вчинять щось протизаконне, звинувачуватимуть усіх мусульман без винятку. Можливо, це комусь навіть вигідно зробити.

Очевидно, що влада досить формально віднеслась до реєстрації «Миру».

А хтось цікавився, чи є представники цієї громади дійсно мусульманами, чи це лише ширма для якихось інших справ?

– Що маєте на увазі?

– Зрозумійте, уся діяльність мусульманської громади спрямована на заклик до взаєморозуміння, до добра, миру, знань. Це підтверджують роки нашої роботи на Хмельниччині.

Наша громада входить до складу Духовного управління мусульман України (ДУМУ), яке було зареєстровано в Україні 1992 року.

Так звана громада «Мир» входить до складу Духовного управління мусульман України (ДУМУ) “Умма”, дата реєстрації: 2008 рік.

Як бачите, вони взяли навіть тотожну з нами назву, додавши «Умма». На яку, до речі, не всі звертають увагу. Так для чого це робиться?

Наша громада ніколи не працювала підпільно, наші двері відкриті для кожного, ми працюємо у межах, визначених законодавством.

Кого представляють представники громади «Мир» мені не відомо, як не відомо й те, чим вони тут займатимуться.

3

– Ви вважаєте, що представники громади «Мир» матимуть радикальне спрямування?

– Цікаве питання. Ось проаналізуйте: щороку, восени, починаючи від 11 вересня 2001 року у світі відбуваються якісь терористичні акти, відповідальність за які покладають на представників ісламу.

Однак, зауважте, жодного доказу, що це зробили мусульмани не має. Якщо людина схожа зовнішньо на представників східних народів, це ще нічого не значить.

Справжній мусульманин не буде проливати людську кров.

Однак є цілий ряд організацій, на кшталт відомих у світі Аль-Каїди, Хезболи та інших, котрі називають себе мусульманами і воюють проти усіх, в тому числі й проти ісламу.

– Невже?

– Вони називають себе мусульманами, але хто вони – ми не знаємо. Це все політика.

Ми категорично засуджуємо цих людей.

У Хмельницькому я працюю уже 6 років. До цього мусульманська громада уже існувала 10 років. Нас багато хто знає як в області, так і в Західній Україні.

4

Я ніколи не запитував у людини, котра переступала наш поріг, до якої конфесії вона належить.

Якщо людина називає себе мусульманином, а її віропогляди суперечать Ісламу, то вона не є мусульманином.

Ті, хто сіє терор у світі не є мусульманами, вони працюють за гроші.

– Тобто організація «Мир» може бути й такого спрямування?

– Не виключено. Треба подивитися хто їх фінансує, які їх віросповідання.

Я не здивуюсь, якщо, незабаром, ця організація купить, або отримає в оренду велике приміщення у центрі міста, зробить там шикарний ремонт. Згодом почнуть запрошувати молодих людей, дівчат, давати до рук перекладні книги з назвою «Коран», пропагувати східну кухню та традиції.

Чим більше людину дурять, тим менше вона має розуміння. Неправильна трактування мусульманського сповідання, літератури приводить до хибного сприйняття Ісламу. Плоди такої діяльності можуть бути різні, навіть дуже гіркі.

Ще, як приклад, наша громада не має коштів, аби оплатити опалення. А організації, подібні «Миру», в інших містах, наприклад, фінансуються досить непогано. Очевидно, комусь це вигідно.

Зрозумійте, усю свою роботу я присвячую тому, аби люди розуміли, що мусульмани не несуть ніякої загрози, що вони звичайні віруючі люди. Це червоною ниткою проходить через усі мої лекції, зустрічі, спілкування.

Іслам – релігія добра і миру.

Розмовляв Вадим Олексюк.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 34

  1. А по суті? Мова про ісламізацію Хмельницького чи будемо про департамент мусолити.

  2. За границей дебил пишется отдельно.Вот из-за таких безграмотных поцов и страдает наше общество.Если так пишешь,то как ты разговариваешь?А ты чудо откуда будешь?Напиши свой послужной список.Есть чему порадоваться?Все за спины прячешься? Покажи свое личико Гульчитай!

  3. А мне не нравиця Лукомская,то как мне быть?

  4. А я люблю женатого!

  5. А суть в тому,що ми християни!!!!!

  6. Лукомська не знає що на себе вже напялити,міняє одяг щодня,залежався напевне,за період революції.А иепер стало тихіше,то вона голову підняла.Як сиділа у корита,то так і сидить зі своїми інтернатами.Як крала,так і краде.Записуйся в несед бешт,пора!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.