Звернення керівництва ТОВ «Агрохолдинг 2012» до подолян

Прихована мета акції, що відбулась  у Хмельницькому та спрямована проти діяльності ТОВ «Агрохолдинг 2012» – за допомогою фермерів, дрібних землекористувачів зберегти монопольне право великих аграрних компаній обробляти землю, збагачуватись і не допустити здорової конкуренції, а головне – не втратити власних високих прибутків.

Мета ТОВ «Агрохолдинг 2012» – покращити добробут та життя селян через справедливий розподіл багатства землі:

 • орендна плата у розмірі не менше 10%, або зерном по 1,3 т/га паю;
 • соціальний пакет для громад села – не менше 200 грн за 1 га орендованої землі, або 1% від вирощеного врожаю.

Багато це, чи мало? Запропонована орендна плата в 1,5-2 раза більша ніж зараз виплачується великими аграрними компаніями і фермерами в більшості сіл області.

Твердження, що це економічно необгрунтовано, що в даний час неможливо підняти орендну плату селянам, спростовується простим розрахунком:

 • середній урожай ранніх зернових на цей рік складає 5-7 т/га, кукурудзи 8-10 т/га при ціні 3000 грн/т;
 • з двох гектарів паю валовий збір продукції у грошовому еквіваленті становить 30-60 тисяч гривень, а орендна плата власникам земельного паю за цей рік становить не більше 1,5-3,5 тисяч гривень за пай.

Крім того, великі аграрні компанії заради збільшення й без того великих прибутків не гребують і тим, що  обробляють деградовані землі, виведені під заліснення та залуження, не сплачують за обробіток земель, запроектованих під дороги (2-4% від усіх розпайованих земель), занижують орендну плату за використання земельних ділянок в грошовому виразі, проводячи розрахунки зерном.

Протестні акції великими аграрними компаніями і фермерами повинні спрямовуватись не проти тих, хто хоче підняти рівень життя селян і на практиці це доводить своїми справами, а вимагати на державному, місцевому рівні влади сприяти аграріям в дешевих кредитах, гарантованих цінах на вирощену продукцію, відшкодуванні ПДВ, стимулюванні виробництва продукції тваринництва, пільговому оподаткуванні інвестиційних проектів, закупівлі сучасної техніки, здешевленні ПММ та наданні преференцій при  створенні робочих місць тощо.

Такий шлях вирішення проблемних питань був би дієвим та справедливим по відношенню,як до власників земельних ділянок (паїв) так і до конкурентів у аграрному бізнесі.

 Керівництво ТОВ «Агрохолдинг 2012»

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 5

 1. Герегівський бред. Ціна оренди землі сьогодні запропонована “герегівцями “це ніщо інше як для того , щоб зробити хаос на ринку , було би бажання – є багато вільних земель, які ще можна отримати в оренду. Ситуативно зараз на кожному полі можна вирвати 5-6 паїв з орендою у 10% ,що і робить компанія Гереги , зробивши “шахматку” автоматично з обробітку випадає ціле поле і коли дужчий олігарх на протязі двох років недасть обробляти землі , менш потужно фінансові орендарі автоматично обанкротяться невиробляючи продукції , настане черга герегівців і повірте вартість оренди не сягне 4%- 5% що платять зараз пайовикам. А якщо у Гереги такі економісти що рахують прибуток заразовуючи собівартость у 100%, невраховуючи інші податки , зарплати,вартість паливо-мастильних матеріалів ,міндобрива , гербіциди та пестициди – тоді вони дурніт , або мають за дурнів людей…Спецоперація Гереги дуже проста – товар Епіцентру за папи Яника був 100 % контрабас з Китаю , тепер прижали хвоста , виникла ідея збалансувати надприбутки імпортом в Китай , ганяючи туди зерно , і відповідно приписуючи тонаж вантажу а відповідно і вартість на таможні щоб зайти у відшкодування ПДВ . Схема не нова давно відпрацьована Бахматюком – агрохолдинг “Авангард”

  • Конкретно.пане Алім,з якими тезаими та розрахунками “Звернення” Ви не згідний,чому?Аргументи типу:Янек,Китай,контрабас,Епіцентр Бахматюк….космос,-не підходять.

 2. Я обробляю свої паї сам (наймаючи техніку купую гербіциди і добрива) і у мене виходить 35-50% дохід !!!

  • Якби так в тебе було, прихвостень Герегівський, то ти б тут про це не патякав а тихенько радувався.

 3. Анонімний ти вже і тут всплив.Щож ти друкуєш одне й те саме на усіх сайтах.Що, не хватає розуму і фактів щось інше надрукувати?Шановні дописувачі, якби у великих землевласників не виходидило б то вони вже давно б цю справу закинули.А так обдурюють бідного селянина і заставляють договора заключати на 10-15 років вперед, щоб він був заручником, а платять до 3% це доречі, ще в кращому випадку .Ну хіба це справедливо?То ти Аномальний на стороні простих селян, чи земельних магнатів?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.