Хмельницьких депутатів змусять оприлюднювати декларації про доходи

Депутатів Хмельницької міської ради сьомого скликання змусять працювати по-новому. Для цього робоча група по розробці Регламенту міської ради підготувала ряд змін до оновленого Регламенту, який планують затвердити 4 грудня на сесії міської ради.

Зокрема, стаття 6 Регламенту (“Обов’язки депутата міської ради”) доповнюється важливими пунктами: депутат міської ради щорічно, до 1 квітня повинен подати декларацію про майно, доходи та витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за місцем роботи та в апарат ради; обранець зобов’язаний визначити і оприлюднити дні, години та місце регулярного прийому (не рідше разу на місяць), розглядати пропозиції, звернення, заяви і скарги членів громади, вживати заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення.

Також стаття 36 передбачає, що депутат міськради має голосувати особисто та виключно персональною електронною карткою. Передача персональної електронної картки для голосування іншим депутатам і голосування декількома картками забороняється.

При цьому у Регламенті не вказується, яке покарання чекає на тих обранців, котрі знехтують цією нормою.

Окремо в Регламенті прописали пункт, який має протидіяти лобізму серед депкорпусу. У статті 37 говориться: “У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у депутата ради він не має права брати участь у прийнятті рішення”.

Крім цього, розробники Регламенту прописали максимальну відкритість і гласність роботи Хмельницької міської ради. Вона полягає, зокрема, в розміщенні на офіційному веб-сайті міськради результатів голосувань, протоколів і рішень засідань ради та її органів (постійних та інших комісій); створення електронної петиції та збору підписів в її підтримання (в т.ч. можливість поширення в соціальних мережах); оприлюдення звітів міського голови, його заступників, депутатів, постійних та тимчасових контрольних комісій ради тощо.

Як розповів “Незалежному громадському порталу” голова робочої групи по розробці Регламенту міської ради і депутат від “Самопомічі” Ігор Мельничук, більшість нововведень Регламенту приведені до відповідності Законів України “Про доступ до публічної інформації”, “Про запобігання корупції”, “Про відкритість використання публічних коштів”.

“Ми врахували в новому Регламенті більшість пропозицій від громадськості. Однак не всі надані громадські ініціативи мають технічну можливість виконання. До прикладу, на сьогодні не можливо запустити онлайн трансляцію засідань сесії, виконкому і постійних комісій. Щоправда, я не бачу в цьому проблеми – всі засідання й так є відкритими”, – зазначив він.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. В більшості країн Європи весь керівний склад мерії
    публікує свої декларації в інтернеті
    Можна почитатаи який в кого авто, будинок і т д

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.