У Хмельницькому може з’явитись сміттєпереробний комплекс за 30 млн. євро

Сьогодні у Хмельницькій міській раді обговорили можливе будівництво сміттєпереробного комплексу для потреб міста. Польське підприємство “Соntrol process” пропонує інвестицію з подальшим поверненням на вигідних умовах 1-2% на рік. Орієнтовна вартість переробки становитиме 300 євро за одну тонну сміття.

На зустрічі з міським головою був присутній власник польської компанії Томаш Вятр, який готовий налагоджувати будівництво сміттєпереробного комплексу у Хмельницькому. Поляки пропонують контроль за будівництвом, налагодження його роботи, встановлення необхідного обладнання, навчання персоналу. Фактично сміттєпереробний комплекс буде здано “під ключ” з гарантійним та постгарантійним обслуговуванням впродовж 5 років.

Мер Олександр Симчишин зазначив, що за тиждень його роботи на посаді він отримав близько 10 пропозицій про будівництво сміттєпереробного заводу, але лише поляки мають збудовані об’єкти, досвід роботи в цій галузі та надають конкретну пропозицію.
Також він наголосив, що одна із заступниць попереднього міського голови Ольга Мярковська вже побувала на підприємстві “Control process” і залишила схвальні відгуки про його роботу.
Наразі міський голова та польські делегати домовились про візит на польське підприємство на початку 2016 року для  налагодження подальшої співпраці. Симчишин наголосив, що налаштований серйозно щодо цього проекту. За його словами, це підприємство має бути комунальним і в приватні руки відійти не має.
Керівник національного проекту “Чисте місто” Іван Олексієвець зазначив, що Хмельницький, на відміну від інших міст України, має поряд споживача для переробленої сировини – Кам’янець-Подільський цементний завод. Згідно з європейськими умовами, цементний завод має використовувати мінімум 50% альтернативного палива, тому це надійна опора для збуту виробленого біопалива. До того ж температура спалювання палива на цементному заводі достатньо висока і приноситиме найменшу шкоду навколишньому середовищу.
Комплекс буде переробляти лише нове сміття, а для того щоб ліквідувати звалище на старому полігоні доведеться шукати інші можливлсті. Нагадаємо, що у 2016 році Хмельницькому сміттєзвалищу виповниться 60 років.
Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Заради цього готові сортувати своє сміття … досить забруднювати місто…

  2. З Симчишина буде толк, це видно

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.