Хмельницький суд відмовився забороняти будівництво поблизу річки Південний Буг

Хмельницький окружний адміністративний суд відомився задовольнити клопотання Хмельницької міської ради про заборону проведення приватним підприємством “Ультрасервіс” будівельних робіт на вул.Нижній Береговій, 2/4Б у Хмельницькому.

Фото з архіву Альони Берези

Фото з архіву Альони Берези

Про це свідчить ухвала суду від 19 листопада.

Предметом судового позову було скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованої управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області від 21.05.2015 року за № ХМ 083151420262. В цій декларації зазначено, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки були видані управлінням архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради №56/ГП-25.1-04 від 27.02.2015 року.

Однак 13 серпня 2015 року рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради №577 вказані містобудівні умови та обмеження були скасовані.

При цьому, Хмельницький окружний адміністративний суд дійшов до висновку невідповідності заявленого до вжиття заходу забезпечення позову (заборони приватному підприємству здійснювати будівельні роботи) позовним вимогам, “оскільки предметом спору є скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт, а не саме будівництво, яке здійснюється ПП “Ультрасервіс”, та яке, на думку позивача, і порушує його права та інтереси”.

“Забезпечивши позов шляхом, який зазначений в заявленому клопотанні (міської ради – НГП), суд втрутиться в господарську діяльність ПП “Ультрасервіс”, яке здійснює будівництво на підставі чинної  декларації про початок виконання будівельних робіт”, – говориться в ухвалі суду.

Нагадаємо, що виконком скасував містобудівні умови та обмежив забудову земельної ділянки на вул. Нижній Береговій, 2/4Б площею 3800 кв.м приватному підприємству “Ультрасерсвіс” через внесення недостовірних даних управлінням архітектури та містобудування Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів, а також недотримання меж прибережної захисної смуги.

“Видавши спірні містобудівні умови та обмеження управління архітектури та містобудування Департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів, вийшовши за межі своїх повноважень, в порушення норм чинного законодавства України, фактично самовільно протиправно змінило цільове призначення земельної ділянки”, – зазначено у рішенні виконкому.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Якби хоч проекти будинків були красиві а то повне архзбочення

  2. Будівництво, про яке йдеться, знаходиться в 5 метрах від води, і це має бути, зі слів ріелтерів, елітний житловий будинок, в якому 1 кв.м. житла коштує 12 тис. грн. Цікаво для кого це. Поняття санітарної зони тут взагалі відсутнє. От нехай би той, хто це дозволив і компенсував всю неустойку забудовнику, думаю того хабара, за який це зроблено, вистачить. Просто так такого дозволу дати просто не могли! При нормальному законодавстві всі працівники управління архітектури та містобудування департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради, які ставили свої підписи, малиб платити порівну і далі – за грати, от тоді був би толк! А так всі вони і далі протирають штани і косять хабарі на своїх кріслах, а ви собі чубіться, всерівно нічого не зробите.

    • Симчишин припинить це будівництво. Це точно.

      • БУЛО БИ ДОБРЕ ЯКБИ ПРИПИНИЛИ БУДІВНИЦТВО “ПАРАДІЗ ФО ЛАЙФ”! ПО ПЕРШЕ КРАН ПРАЦЮЄ ПРЯМО НАД ТРОТУАРОМ …. БАГАТО ЛЮДЕЙ ЙДУТЬ В ПАРК АБО З ПАРКУ… ПО ДРУГЕ ЦЕЙ МОНОЛІТ ВИЙШОВ ЗА КОЛИШНЮ ОГОРОЖУ СТОЯНКИ (на місці якої будується)! ПО ТРЕТЄ — ПРО ЯКІ САНІТАРНІ УМОВА МОЖЕ ЙТИ МОВА НА БЕРЕЗІ РІЧКИ ПІВДЕННИЙ БУГ !!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.