Чому у ХНУ не навчають іноземців?

Україна завжди була привабливим напрямком для іноземних студентів. Причинами цього відносно низьку вартість навчання та проживання, а також гарна репутація українських університетів. Однак сьогодні цілий ряд факторів призвів до зменшення контингенту студентів в ВНЗ  України. Частина вишів підійшла до межі виживання. Практика показує, що в таких реаліях виживуть тільки найсильніші і одна з умов їх виживання наявність контингенту студентів.

Не оминули ці процеси і Хмельницький національний університет. Контингент студентів за останні роки зменшився на 6 тисяч, з 14 до 8 тисяч, що в свою чергу привело до скорочення працівників, а ті хто залишився працюють на неповну ставку і кінця цьому процесу не видно.

Однак сусідні університети Вінниці, Тернополя, Львова максимально сконцентрувалися і компенсують цей негатив іншими засобами, зокрема набором на навчання іноземних студентів. І цей напрямок дуже перспективний.

Згідно даних Українського державного центру міжнародної освіти загалом в Україні навчається 63172 іноземця. Так ось у Вінниці навчається 2296 іноземних студентів, Тернополі – 2043, Кіровограді – 872 навіть в Умані 253, а в Хмельницькому – практично нуль.

І перше питання до ректора найпотужнішого обласного університету  Скиби Миколи Єгоровича: це що непрофесіоналізм, бездіяльність чи зрада інтересів своїх співробітників? І це при тому, що це нещодавно в університеті навчалися сотні іноземних студентів.

Маючи такий потенціал, сотні викладачів, що володіють іноземною мовою довести університет до такого стану.

В Україні за спеціальністю менеджмент навчається 4549 іноземця, фінанси і кредит – 3507,  економіка підприємства – 1843, облік і аудит – 1650, міжнародна економіка – 1621.

Всі ці спеціальності є в Хмельницькому національному університеті, чому не має студентів?

Чому із 5859 іноземних студентів, переведених з Донецько-Луганського регіону та Автономної Республіки Крим ректор Скиба Микола Єгорович не зарахував жодного до свого університету?

Вінницькі виші взяли 679 іноземних студента, тернопільські – 223, закарпатські 291 – тільки Хмельницька область не взяла.

Нагадаю, що вартість навчання одного іноземця в Україні складає 1500 – 2000 доларів, про що свідчить Міністерство освіти і науки України.

Університети у сусідніх областях вміють рахувати кошти і набирають на навчання іноземців. Вони підготувалися до складних часів, їм не потрібно скорочувати співробітників.

Кажуть в народі, що найважче чекати і доганяти. Хмельницькому національному університету з його потенціалом потрібно терміново виправляти ситуацію. Ринок іноземних студентів практично розібраний, але іншого виходу не має.

Питання до співробітників університету, кому вони на виборах ректора довірять виправляти цю ситуацію – тому хто завалив справу, чи може в університеті знайдуться претенденти, що вміють і хочуть.

Олександр Вишнівський, педагог

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 48

 1. можливо тому, що навіть викладачі не знають того, що викладають, і не знають, коли пишеться “не має” і “немає”…

 2. Відверто, то автор сайту втомив проблемами ХНУ. Хай колектив сам вирішить кому бути ректором, а не через брудні описи “дозрівшого” кандидата на іншого. Невже у місті інших проблем немає.

  • А проблеми ХНУ не є проблемами міста? Чи які проблеми ви вважаєте важливими?

   • Не є.
    Кошти ХНУ отримує від Міністерства освіти і науки, а також частково заробляє сам. А не з бюджету міста. У міста є маса проблем більш важливих, ніж вибори ректора вузу, що не підпорядкований місту: вічна димина від звалища, безглузда забудова зелених клаптиків у місті тощо.

    • Ну да навіщо нам майбутне наших дітей, тільки звалища важливі, бо при таком відношенні до навчальних закладів скоро все навкруги буде звалищем

     • Хай діти складають ЗНО і подають документи у будь-який вуз. А між іншим, діти ЗНО з математики і фізики складають погано по всій Україні.
      Так може спочатку зі школами потрібно розібратись, а не паритись з ХНУ?
      А от якщо ночами буде горіти і диміти сміття, то гарантовано, що діти дістануть таких захворювань, що питання про те, чому в ХНУ не вчаться іноземці точно не буде стояти.

 3. Чого ж так безграмотно написано? Порушуючи “глобальні проблеми людства”, варто звернути увагу на грамотність, не завадило б викладачеві з пунктуацією попрацювати. Соромно ж перед студентами. При такому знанні рідноі мови страшно говорити про іноземну для іноземців.

 4. >І перше питання до ректора найпотужнішого обласного університету Скиби Миколи Єгоровича: це що непрофесіоналізм, бездіяльність чи зрада інтересів своїх співробітників? І це при тому, що це нещодавно в університеті навчалися сотні іноземних студентів.Маючи такий потенціал, сотні викладачів, що володіють іноземною мовою довести університет до такого стану.<
  Російською? Щодо володіння викладачами англійською мовою та й ще на рівні необхідному для викладання, то твердження автора інакше як маячнею назвати важко.
  Крім того, при Скибі М.Є. університет отримав статус національного (ХНУ). Завдяки саме Миколі Єгоровичу університет набув достойного зовнішнього вигляду, куди не соромно запросити іноземців. Ботанічний сад, електронний університет, дистанційне навчання… – цей список можна продовжувати довго – все це було створене завдяки активній підримці Скиби. Да, ось до такого стану Скиба довів університет.
  Скиба М. не ідеал. Як і всі ми. Однак наведені звинувачення є безпідставними. Можна закидати Скибі, чому він ще метро не прокопав від першого до четвертого корпусів.
  Врешті решт, все вирішить колектив ХНУ, якому видніше who is who, а не лівий "педагог Вишнівський".
  *********************************************************
  Писанину автора інакше як замовною назвати важко. Оскільки кандидатів на посаду ректора усього два, то відповідь на запитання сui prodest? очевидна. І пригадуються слова Леоніда Макаровича про будівництво собачої будки.

  • Шановний Alph, кандидатів вже три. Але цікавить іньше: чи стаття “заказна” чи коментатори від Скиби?

   • 1) Я не коментатор від Скиби.
    2) Що в мною наведеному списку не вірно? Окрім кількості кандидатів, яких може бути вже і 5.
    3) Мене не цікавить, чи день народження у Ольги 26 липня.

 5. Не навчаються іноземні студенти, тому що не має університет що запропонувати університет іноземним студентам та власне як і українським.
  Взяти можна будь-яку кафедру університету – це просто ретро яке нікому у світі більше не потрібне. Радіотехнічний напрямок – 0 (навіть для потреб АТО не запропоновано жодного рішення, навіть аматорського), механічний напрямок – 0 (кам’яний вік), мовний напрямок – 0 (окрім української та російської більше нічого викладати не можуть), напрямок програмування – 0 (випускають або імбіцилів або якщо студенти подають якусь надію викрадають програмне забезпечення і намагаються видати за розробку кафедри), напрямок біології і медицини – 0 (взагалі мертвий напрямок у ХНУ), а менеджери, юристи, управлінці та міжнародні відносини на базарі впроваджують свої навики з білорусами та китайцями. Просто задати собі питання – яку розробку: наукову, інженерну чи технічну було запроваджено в ЖИТТЯ (не на папері або у “науковій праці”) за останні 5-10 років хоча б на рівні міста??? Ось вам і результат жодного іноземного студента і мінус 6000 українських студентів.

 6. Шановні дописувачі, справа не у досягненнях пана Скиби, а у досягненнях всього колективу, тих викладачів, які після досить дорогого захисту кандидатської роботи працюють на славу університету на 0,25 ставки, а інколи й того не достається. Досягнення в тому, що при проходженні акредитації для кожної кафедри була грошова ставка. Зверніть увагу що особи яким прийшлось працювати на 0,25 ставки після захисту в рівних долях вносили кошти для акредитації. Крім того, цим самим досягненням потрібно щиро дякувати перш за все колишньому ректору Сіліну Р.І., допоміжному персоналу, науково-педагогічному персоналу і кінці кінцями студентам які не зважаючи на весь хаос правління навчаються і вірять у майбутнє університету.

  • >Досягнення в тому, що при проходженні акредитації для кожної кафедри була грошова ставка … Зверніть увагу що особи яким прийшлось працювати на 0,25 ставки після захисту в рівних долях вносили кошти для акредитації.дякувати перш за все колишньому ректору Сіліну Р.І.і кінці кінцями студентам<
   Сильно сказано!!

  • На жаль, при завантаженні коментаря зник весь текст окрім останньої фрази. Тому переписую.
   Шановна Ріма стверджує що: **при проходженні акредитації для кожної (!!!) кафедри була грошова ставка**.
   Це брехня. Викладачі нашої кафедри ніяких грошей нікому не здавали. Ніхто і не збирав. Якщо Ріма здавала гроші завідуючому кафедрою чи ще кому, то потрібно писати не сюди, а в прокуратуру.

   * потрібно щиро дякувати перш за все колишньому ректору Сіліну Р.І.*
   Сілін значний вклад у розвиток ХТІПО та ХТУ. За що є почесним громадянином, радником ректора і т.д. Але мова зараз йде про ХНУ. Тому давайте не будемо дякувати дорогому Леоніду Іллічу та дідуні Леніну…
   *кінці кінцями студентам*
   Сильно сказано! Я почервонів.

  • Якщо такий поганий університет, знайдіть іншу роботу. Але судячи з допису навряд чи це вдасться,бо такі “розумні речі” написані, що варто МОН провести повторну експертизу і залишити Вас взагалі без роботи.

 7. Це жаль, це сором. Жаль – тому, що за збігів обставин моя донька навчається у ХНУ. Сором-коли прийшлось звернутись у бухгалтерію за роз’ясненням питань оплати, чомусь натрапили як вияснилось далі , на головного бухгалтера – і це …………………., я була шокована, що посадова особа собі може дозволити. Дуже прикро що такий світлий на перший погляд заклад наповнений такими низькокваліфікованими людьми. Я також займаю чи малий чин, але ніколи недозволяю і не дозволю спілкуватись так зі своїми підлеглими та колегами тим більше з незнайомими людьми. Поняття толерантності відсутнє.

  • Всяк буває.
   Буває, що “чималий” пишуть окремо, а “не дозволяю” разом.
   Буває, що і неграмотні романи пишуть.

   • Теж звернули увагу, що автор статті дехто Олександр Вишнівський, педагог, та Ядвіга Францівна, що займає чималий чин, не знають одних і тих самих правил. А написання не з дієсловами))

 8. Ні, мій день народження на Водохреща) Я вчитель міськоі школи, якщо Вас це цікавить

 9. Як на мене, то іде серія замовних статей проти Скиби. Незрозуміло одне: навіщо виносити сміття з хати? Встаньте на зборах і скажіть усе. Чи воювати нестрашно лише вдома за комп’ютером? І наступне: для того, щоб продемонструвати своі переваги, принижувати когось необов’язково

  • З Вами цілком погоджуюсь.
   В університеті є маса проблем. І з кадрами, і з фінансуваннням, і з студентським контингентом, а головне – з працевлаштуванням випускників – саме це створює імідж. Але обгрунтовувати все тим, що ректор поганий, а прийде інший і все виправить – це щонайменше ілюзія, хоча мені здається, що це робиться навмисно.
   Взагалі, конструктивна суперечка між кандидатами повинна бути на рівні програм їх діяльності, та реальності самих програм.
   Мені багато чого не подобається в діях Скиби, що пов’язані з організацією навчального процесу. Але я, поважаючи себе, не можу нести про нього всяку ахінею (яку він не заслуговує),через те, що мені в ньому щось не подобається.

   Р.S. Вашу, Оля, відвертість зацінив.

   • Alph, перечитала ще раз дописи. Тут була ще одна Ольга. Певно, що питанння про день народження стосувалось тієї, що знає про трьох кандидатів. Перепрошую)

   • Ці проблеми є у кожного вишу, школи. Нещодавно адміністрація сайту смакувала ті ж проблеми в Хмельницькому університеті управління і права. Ну такий був ректор чинний поганий. Ну такий поганий. Ну прямо як Скиба… Та біда знову коелктив його обрав)))

 10. Alph, у вас талант до письма. Дотепно, залік)))

 11. І все то ви знаєте. Читаючи вас згадується М.Гоголь з його Собакевичем: “один хороший человек прокурор, да и тот свинья”

 12. Цей сценарій зрозумілий досить вузькому колу осіб. Проте не варто забувати специфіку господарської діяльності організації. Всі хто хоть якимось чином пересікався з університетом, знають долугу управлінську діяльність королеви третього поверху, та консультативну діяльність головного юриста університету.

  • Наша пісня гарна нова….))) Як у цих коментах чи цій статті забули про них. Тільки яке відношення главбух та кадри мають до іноземців?

   • А тут потрібно розуміти, що якщо управлінські важелі у головного бухгалтера то можливо, саме ця особа не зацікавлена у навчанні іноземців, або ж їй просто не вистачає розуму.

 13. У Вінниці і Тернополі багато іноземців, бо там є медуніверситети – на них завжди був великий попит.
  І питання, чи хочуть хмельничани напливу сюди негрів, арабів і китайців. Ми не у Франції, але це може призвести до збільшення конфліктів або навіть злочинів.

  • Не пишіть дурниць, ми не расисти, про які конфлікти та злочини ви говорите. А ось кошти у доларовому еквіваленті, ще жодному вишу не завадили, тільки нам усе “ніпруха”.

 14. Alph, звертаюсь до вас на рахунок мого розуму, оскільки ваш комент закритий! Своїм розумом, ясна річ, я не поділюсь, хоча навіть якби була така можливість, то пані Корнік її б проігнорувала, оскільки вона вважає себе неперевершеним бухгалтером (а, головне, не тільки бухгалтером – судячи з того, що її “підривну” діяльність видно у всіх сферах життя вишу), а донести до неї якусь свою думку – це, взагалі, на 100% програшна справа, вона нав”язує своє бачення всупереч усьому розумному, незважаючи на наслідки і не розглядаючи справу на перспективу. Тому “увы и ах” – маємо те, що маємо – недолугість і непрофесіоналізм.

  • Я особисто Корнік не знаю. Тиняється по 3-му поверсі 3-го корпусу білявка – це все, що я можу про неї сказати. Наші шляхи не перетинались. Можливо вона є страшним ретроградом і “поняття толерантності відсутнє” (Ядв.Франц.) Але від неї точно не залежить набір абітурієнтів.
   Можливості Корнік обмежені відповідними нормативними документами (зокрема Статут університету, Трудовий договір і т.д.). Є купа звітів за 2014 рік. Все це на сторінці університету. От на основі звітів і покажіть, що Корнік вела “підривну” діяльність. А то звинувачення виглядають подібно до “Наташка точно *****, бо коси перекисом водню фарбує!”.
   Те саме стосується і розмов про ректора. На веб-сторінці ХНУ є протоколи засідань ректорату. От і виступайте з конструктивною критикою. (Це не особисто до Вас – це до всіх критиків)
   ************************
   А от старців з посад завідувачів кафедрами давно потрібно кишнути – замість того, щоби розповідати казки правнукам, вони розповідають їх студентам і своїм підлеглим.

   • Тобто, з ваших дописів можна зрозуміти, що саме Наташка, яка фарбує волосся перекисом водню, виконує свої посадові обов’язки згідно посадовою інструкцією. Ах, пардон, ця яскрава персона є усюди, і у квітах ботанічного саду, і під час посвяти студента чи випуску (а це взагалі абсурд – без неї дипломів не вручать – не знають як), і при звільненні, переведенні, прийнятті працівників, і під час ремонтів, і котельню запускає, і водичку подає, не бухгалтер, а фєя.

    • 1) Під Наташкою я не мав на увазі Корнік. Це просто співпало.
     2) Я не знаю, як вона виконує свої посадові обов’язки, оскільки мені не випадало з нею мати справу. Крім того, я не фахівець з бухгалтерського обліку. Її роботу оцінює ректор, проректор Нижник В.М., різного роду служби (податкова, пенсійний фонд) тощо. Опосередковано – МОН і трудовий колектив.
     3) Якщо глянути на історію головних бухгалтерів ХНУ, то з’ясуємо, що Семенюк (?) мусив перебратися у Львів через скандал, хоча і не фінансовий. Товста тітка Щавинська пішла через скандал. Як потім виявилось, вона не тільки полюбляла фоткатись, але й подорожувати з самодіяльністю по Європі в якості бандуристки. (Бандуристка – це жарт, звичайно. Гадаю, Ви розумієте, про що йде мова). Тому проти попередників – Корнік ще дівчинка.
     3) Те, що вона фейситься по різних міроприємствах, то в жінок в крові. Тотальний нарцисизм. Сфоткаюсь і любуюсь. Сфоткаюсь і любуюсь. А оточення керівництва додає самоповаги. Як жінку, я Вас розумію. Але кожна з вас (жінок) буде поводитись точнісінько так само. Тому це не гріх.
     4) Це я пройшовся по Вашій аргументації “злочинів” . Я Корнік не захищаю. Але й не звинувачую. За великим рахунком мені абсолютно байдуже, в який колір і що фарбує собі Наташка. Я лише стверджував, що впливу на набір студентів вона не має.
     5) Причина всіх моїх коментарів – це безпідставне обливання Скиби М.Є. брудом у цій статті-опусі і деяких коментарях . На відміну від Корнік, Скибу я знаю досить добре. І пройти повз явну брехню, не назвавши її брехнею, якось не по-людськи.
     Микола Єгорович – гарний адміністратор та порядна людина. Не рвач, що будує собі хороми Гаррі Поттера, а людина, завдяки якій університет не тільки існує, але й розвивається. На жаль, він є білою вороною, що викликає шалений спротив. Ця патетика схожа на рекламу. Насправді це моя точка зору. Написати більш прозаїчно – значить покривити душею.

     • Ну, по-перше, у Львів перебрався не Семенюк, а Мороз А.С., до речі, дуже гарний головний бухгалтер, який виконував суто свою бухгалтерську роботу, і яким зараз дуже задоволені у Львові! По-друге “товста тітка Щавінська” (ганьба мужчині так писати про жінку, тим більше людині, яка працює у вищій школі) пішла звідси не без допомоги нашої славнозвісної “пергідрольної Наташки”. А на рахунок поїздок, то з давніх часів у нашій країні завжди використовували своє службове становище (наш вуз не виключення), причому у будь-яких його проявах, і це також стосується нашої “пергідрольної”.
      Тепер стосовно можливостей нашої білявки – вони абсолютно не обмежені певними нормативними документами , і це знає кожний у нашому вузі, і ви, шановний Альфе, також, хоча спростовуєте цю думку. Ні один папір, який жодним чином не стосується бухгалтерської діяльності, не проходить повз ясні очі гол. бухгалтера. Їі “всевидящее око” присутнє у роботі майже всіх відділів, хоча у її царині далеко не все гаразд, але це її не зупиняє, вона заправляє усім університетом.
      А на рахунок гарного адміністрування та порядності Скиби М.Є., повірте мені, воно дуже вибіркове, м”яко кажучи” і про це також знають усі!

 15. Особливо впороті борці за вищу освіту можуть приєднатись до
  http://vsim.ua/Vid-Chytachiv/velikiy-ta-ne-populyarniy-hnu-10473168.html.
  Там можна пустити сльозу і заспівати “Gaudeamus igitur”. Просто Булгаков!!!

 16. Любо-дорого посмотреть как Альф осведомлен во всех вопосах университета. Хотя в изначальных коментариях отрицал свою принадлежность в ХНУ и его руководству. Ненавязчиво напрашивается мысль и о его компетентности и обознанности в економической и хозяйственной деятельности университета. Вам самому не противно постоянно мониториь все интернет ресурсы и отгавкиваться как собака на привязи , защищая хазяина ?Может быть лучше уже заняться своей непосредственной деятельностью и хоть что-то делать для развития собственного ВУЗа , во избежании в будущем подобной критики, Проблемы есть и все об этом знают, и кто катализатор этих поблем тоже.Вопрос только в том что определенную прослойку все устраивает , зачем что-то менять и идти против устоявшейся системы? А подавляющее большинство вынуждено замалчивать свои недовольства и претензии из-за страха попасть в немислость и потерять работу. Ибо в высших кабинетах по сей день правит дух “совка”, что не удивительно учитывая возрастную категорию их представителей.
  Дыма без огня не бывает!

  • *Хотя в изначальных коментариях отрицал свою принадлежность в ХНУ…*
   Мається на увазі “комментарии”? На рос. мові пишеться з двома літерами “м”. І чому “в”?
   Не завадило би і державну мову вивчити. “А не резать правду-матку”.
   Це стосовно форми. А по суті – я ніде цього (свою належність до ХНУ) не заперечував. Я лише висловив свої думки стосовно безпідставних звинувачень керівництва. І Скиба мене про це не просив.
   *Ненавязчиво напрашивается мысль и о его компетентности и обознанности в економической и хозяйственной деятельности университета.*
   Що там до якого “єкономіста” “напрашивается” мені не цікаво.
   *Вам самому не противно постоянно мониториь…*
   Навіть не можу вимовити останнє слово.
   Якось я сам розберусь, що мені моніторити, а що не моніторити.
   *отгавкиваться как собака на привязи*
   Згадались слова Горбатого з “Місце зустрічі змінити не можна” – “Кто там гавкает?”
   *подавляющее большинство вынуждено замалчивать свои недовольства и претензии*
   Так які проблеми? Вибори скоро. Говорити треба за себе, а не за невідоме “большинство”. Вуз – це не колгосп і не партячейка. Не можеш відкрито довести свою думку (при “подавляющем большинстве”), то потрібно шукати таке місце роботи, де твій талант оцінять.
   На цьому і good bye, Сперечатись з гопниками від освіти не моє хобі.

   • Alph, видимо задело Вас, если уже по строкам разобрали.Как говорят : “Правда очі колить”.Вы бы больше внимания обратили на содержание , а не на пропущеные на клавиатуре буквы, да , видимо , ответить больше нечего.
    И про гопников Вы бы помолчали , Ваши цитаты и обращения к женщинам (“товста тітка Щавінська”, ” Наташка” и т.д.) сразу выдают не только уровень вашей образованности , а воспитанности в принципе.
    Низко и недостойно как для мужчины , а тем более человека, занимающего руководящую должность!

   • Шановний Альф, ви настільки маєте пряме керівниче відношення до вузу, що й нічого вигадувати хто ви. Навідміну від інших ви працюєте на керівній посаді не так давно і крім того з урахуванням вашого рівня спорідненості, до в шанобливого керівника в спідниці відноситься постільки по скільки.Тому не варто вишукувати механічні помилки які не міняють суті, а варто зустріти правду хоч вона гірка. “Не бійся правди, хоч яка гірка,
    не бійся смутків, хоч вони як ріки.
    Людині бійся душу ошукать,
    бо в цьому схибиш – то уже навіки.” Ліна Костенко.
    В такому разі якщо враховувати, що ви керівник, то одним із управлінських важелів є об’єднання колективу та результат всього колективу. Є над чим задуматись?
    Тому, що колектив як такий складається перш за все з керівників структурних підрозділів. А ті ж самі керівники вони не зовсім в шанобливо ставляться виконання вказівок з верху тому що вельмишановна пані К. може накласти ВЕТО на резолюцію ректора. Думаю що продовжувати розмову далі не має сенсу.
    Можна говорити, що Микола Єгорович є справді мудрою людиною, чого не скажиш про його підлеглих керівників.

    • Погоджуюсь з автором, і вважаю за необхідним додати, що вказівки ректора справді не виконуються. Думаю, що крім Корнік є необхідним згадати персону яка очолює відділ кадрів. Так, так саме Мартинюк вміло
     може прийняти на роботу та звільнити. Найголовніше з першого разу зацікавити її подарунком. Результат залежить від оцінки подарунка (полюбляє італійські продукти).Наступним етап – благодарность за спонукання у прийнятті на роботу. Але тут є особливість якщо термін дії подарунка закінчується то є велика ймовірність того, що тебе звільнять.
     Шокує те, що і й вона своїм мінімальним інтелектом ігнорує вказівки ректора, тому що сподівається що ректор призабуде про вказівку. Шкода що Миколу Єгоровича оточують такі підлеглі які мають надію на його памаять.

    • На рахунок мудрості Скиби М.Є. – дуже спірне питання, якщо людина оточує себе подібними підлеглими, котрі відбирають у нього “пальму первенства”, всупереч його резолюції, і прикладів тому – безліч, особливо це стосується нашої білявки

 17. Як скрізь в електронних ЗМІ запахло виборами…
  І всі забули про іноземних студентів.
  Автор статті оперує статистикою Міносвіти. Що криється за цифрами (крім прибутку до університетської казни) варто знати більше.
  Власний досвід спілкування з викладачами вишів, які навчають іноземних студентів, дозволяють зробити висновок про неперспективність такого напрямку розвитку університету, через великі ризики – іміджеві, медичні, генетичні, моральні. Для міста Хмельницького в т. ч.
  Потенційними нашими студентами є молодь з Узбекистану, Таджикистану, африканського континенту, яким не вистачило грошей на навчання в Європі, але достатньо, через наш валютний курс, тут розкошувати.
  Лодзька школа інформатики та дизайну мала угоду на навчання 2 тисяч нігерійських студентів, проте польське консульство візи їм не відкрило…
  Може й тому мала кількість іноземних студентів у ХНУ є мудрим виваженим рішенням?

  • Повністю погоджуюсь з вами. Але у ваших викладачів-борців зі Скибою тільки долЯри в очах світяться)))

   • Прекрасная переписка лизоблюдов действующего ректора. Кто его унижает? В статье написан результат работы “великого” ректора. А он остается фактом. “Хороший человек” это не профессия, эта пословица известна всем. Хочешь быть “хорошем человеком” – никто не мешает. Только быть ректором – это совсем другая история. Поэтому прекратите эту безумную переписку! Люди не дураки, сами все поймут и оценят. Не надо говорить, что статьи, где написано о проблемах ВУЗа направлены против ректора, ОН сам направляет против себя своими же поступками, результатом своей работы.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.