На Хмельниччині після перших виборів деякі об’єднані тергромади можуть не отримати обіцяних префенцій

На Хмельниччині після перших виборів, які відбудуться 25 жовтня, деякі об’єднані територіальні громади можуть не отримати обіцяних префенцій.

Про це в інтерв’ю “Незалежному громадському порталу” заявив перший заступник голови Хмельницької обласної ради Віктор Адамський.

Він навів приклад Гуменецької та Лісогринівецької об’єднаних територіальних громад.

“Ані перша, ані друга, на сьогодні не відповідає перспективному плану формування територій громад Хмельницької області. Здавалося б, нічого страшного, відповідні зміни можна буде внести пізніше. Але це тільки на перший погляд, бо у схваленому обласною радою документі вони є наявними, але 8 вересня їх не затвердив Кабінет Міністрів України. Хто може у цій ситуації виступити гарантом, що Уряд змінить свою позицію з цього питання?” – запитав він.

“А отже, цілком ймовірна реальність, за якою начебто об’єднана громада сформує свої органи влади, обере раду та голову, але преференцій, які матимуть об’єднанні громади, не отримає. В тому числі, що стосується повсюдності місцевого самоврядування та міжбюджетних взаємин із державою. Інакше, жителі цих громад можуть виявитися ошуканими. І це слугуватиме наочним прикладом для іншим, чим може закінчитися добровільне бажання об’єднатися”, – наголосив Адамський.

Як писав НГП, 8 вересня цього року уряд затвердив перспективний план формування територій громад Хмельницької області. Кількість потенційних спроможних об’єднаних територіальних громад Хмельниччини врізано на 14 формувань і становить 40 тергромад.

Суттєво перекроївся Перспективний план у межах Кам’янець-Подільського і Хмельницького районів.

Зникло шість тергромад з Кам’янеччини (Кам’янець-Подільська міська об’єднана територіальна громада із адміністративним центром у місті Кам’янець-Подільський, Гуменецька сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у с. Гуменці Кам’янець-Подільського району, Довжоцька сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у с.Довжок Кам’янець-Подільського району, Жванецька сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у с. Жванець Кам’янець-Подільського району, Орининська сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у с.Оринин Кам’янець-Подільського району, Слобідсько-Кульчієвецька сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у с. Слобідка-Кульчієвецька Кам’янець-Подільського району).

Крім цього, ще п’ятьом тергромадам Хмельницького району (Хмельницька міська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у м. Хмельницький, Чорноострівська селищна об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у смт Чорний Острів Хмельницького району, Шаровечківська сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у с. Шаровечка Хмельницького району, Копистинська сільська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у с. Копистин Хмельницького району, Гвардійська сільська об’єднанатериторіальна громада з адміністративним центром у с. Гвардійське Хмельницького району), на думку, урядовців, не місце у Перспективному плані, затвердженому на сесії обласної ради 28 травня цього року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.