Міноборони не змогло закупити на Хмельниччині квартири військовослужбовцям

Міністерство оборони України не змогло закупити військовослужбовцям до 25 квартир у Хмельницькій області.

Про це йдеться на сайті Міністерства у розділі “Державні закупівлі”.

Згідно з оголошенням про результати проведення конкурсу №227, планувалася закупівля квартир на вторинку ринку (за умовами пайової участі) у Хмельницькому – до 15 квартир, в області – до 10.

Однак позитивного результату не досягнуто, “у зв’язку з поданням для участі в конкурсі менше менше двох конкурсних пропозицій”.

1

2

Нагадаємо, що загальний кошторис із закупівлі квартир для військових по Україні становить 949,7 млн. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

 1. Як я і прогнозував раніше (коментарі на початку вересня) нічого путнього з намагання МО України придбати для вказаної категорії громадян «готові» квартири та / або квартири з «вторинного ринку житла» на місцевих ринках не вийшло. Причини наступні:
  1. «Вільних» квартир (тобто квартир, стосовно яких ще з кимось не було укладено договорів щодо «дольової / пайової участі») з будівельною готовністю 70 %, як вимагається органом МОУ з закупівлі, та у необхідній кількості, в м. Хмельницькому та області (я впевнений, як і інших регіонах) на ринку просто не має. І я не вірю в таку «наївність», щоб ніхто про це не знав. З цього виходить, що за мету є щось інше.
  2. Придбати квартири на «вторинного ринку житла» в необхідній кількості теж не буде можливо (ми це вже «проходили»), тому що:
  2.1. Ніхто для продажу цих квартир у необхідній кількості МОУ одним лотом не буде придбавати / продавати такі квартири у цій кількості, а закупівля кожної квартири не відповідає чинному законодавству і умовам тендеру.
  2.2. Такі квартири будуть потребувати ремонту, кошти на які за чинним законодавством передбачити не можливо.
  У 2003-:-2012 роках, коли я від МО України (Головного управління …, Департаменту з назвами, які змінювалися, у штаті Подільського УКБ) МО України відповідав за будівництво (придбання) житла для військовослужбовців ЗС та членів їх сімей, в т.ч. і в Хмельницькій обл., тільки у Хмельницькій обл. в основному завдяки власному будівництву МО України, тобто будівництву, коли МО України виступало і замовником і забудовником (будувалось за рахунок держбюджету на виділених МОУ землях), в побудованих нових і реконструйованих під житло зі зміною призначення існуючих будинках (казармах тощо) ) було одержано житло для військовослужбовців і пенсіонерів Збройних Сил у загальному обсязі більше 1650-ти квартир. Це в містах і селищах: Славута, Шепетівка, Ізяслав, Старокостянтинів (більше всього), Хмельницький (2-ге місце), Ярмолинці та Кам’янець-Подільський, що було найкращим показником на Україні.
  При цьому необхідно обов’язково відмітити 4 речі:
  1. Вартість 1-го метра квадратного загальної площі цього житла була значно менша (переважно на кілька сотень грн.), як за тодішню ринкову вартість у регіоні, так і за середню опосередковану вартість, яка визначалась державою за ті періоди для відповідних регіонів. І це дало значну економію держбюджетних коштів.
  2. Вказане житло на відміну від житла, що пропонувалося на ринку, завжди було зразу готове для проживання в ньому (було зроблене «під ключ», тобто з повним зовнішнім і внутрішнім упорядженням і опорядженням та облаштуванням, але, звичайно, «без розкоші).
  3. Щодо цього житла не було не тільки жодного «скандалу» (наприклад, щодо не підключення до мереж чи іншої неготовності, так званих «подвійних квартир» та / або того подібного), а навіть і серйозних нарікань (скарг). Також, не було і особливого піару. Тому широкому загалу про вказану справу не було відомо.
  Також необхідно обов’язково відмітити, що черга безквартирних військово-службовців і пенсіонерів ЗС, а також відповідних пільговиків, ніколи не зменшиться, поки на законодавчому рівні не буде розділено житло для них на «службове», тобто – житло для діючого складу ЗСУ, яке обов’язково повинно бути в управлінні (на балансі) МОУ і яке не може бути приватизовано, та на житло для пенсіонерів ЗСУ і пільговиків. А хто не розуміє цього, той не фахівець, а займатись організацією цього будівництва повинні фахівці.
  І ще важливо відмітити, що результат вказаної роботи залежить від мети тих, хто цим буде займатися. Якщо за мету буде виконання відповідної державної програми у складі загальної державної програми підвищення обороноздатності держави, якої на даний час не має, то буде один результат – позитивний (звичайно при відповідному фінансуванні). А якщо за мету буде піар та чийсь особистий матеріальний зиск (як, на жаль, частіше і було), то буде зовсім інший результат.
  У разі відсутності бюджетних коштів на мій погляд доцільно залучати кошти інших інвесторів, але, для 100-відсоткової гарантії стосовно одержання МОУ відповідних квартир, за обов’язкової умови того, що визначені структури (установи, підприємства) МОУ будуть виступали забудовниками (замовниками) відповідних об’єктів житлового будівництва. Але для цього необхідно в кінці кінців затвердити відповідний порядок.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.