Столичні експерти перевірять на доступність 5 міських рад Хмельниччини

З вересня стартує Всеукраїнська моніторингова кампанія «Знати, щоб діяти», яка спрямована на перевірку міських рад в частині виконаннями ними Закону про Доступ до публічної інформації.

Про це повідомляє сайт Центру політичних студій та аналітики.

В рамках кампанії, яка триватиме з кінця серпня до грудня, Центр політичних студій та аналітики перевірить 120 міських рад у 24 областях України.

В Хмельницькій області під перевірку потраплять Хмельницька, Шепетівська, Старокостянтинівська, Дунаєвецька та Красилівська міські ради.

“Ми прагнемо зробити роботу органів влади більш прозорою та відкритою. Ми часто працюємо з запитами і знаємо, що навіть через 4 роки після прийняття Закону про Доступ багато міських рад все ще часто грішать приховуванням інформації від громадян. Перший крок на вирішення проблеми – перевірити, які саме ради незадовільно працюють”, – пояснила  керівник проекту, експерт Центру політичних студій та аналітики Дарія Слизьконіс.

Перевірка торкнеться, переважно, рівня надання публічної інформації на запити та наповнення сайтів рад. В подальшому інформація про порушення права на доступ буде передана Уповноваженому Верховної Ради з прав людини для притягнення до відповідальності найбільш злісних порушників.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.