Під міською радою підприємці мітингують проти “50 метрів тверезості”

Сьогодні у день проведення 53 сесії Хмельницької міської ради під стінами виконкому зібралось близько 150 людей, які мітингують проти заборони продажу алкоголю ближче ніж 50 метрів від загальноосвітніх навчальних закладів та спортивних шкіл.
image-(1)
image-(2)
Серед людей багато продавців магазинів, що знаходяться неподалік від шкіл та багато представників магазину “Принцип”. Люди вважають, що така заборона потягне за собою скорочення робочих місць та звільнення. Вони стверджують, що алкоголь – це одне з основних джерел доходу будь-якого магазину.

“Наш магазин знаходиться біля першої школи. Школярам ніколи не продаємо спиртне. Навіть коли молода людина – завжди просимо показати документ, що підтверджує вік”, – розповідає одна з учасниць мітингу.

Дехто з підприємців взагалі вважає, що прийняття такого рішення протиправним.
“Про здоров’я нації мають дбати в першу чергу у сім’ї, у школі теж щодня мають проводитись виховні бесіди. Чиновники стверджують, що заборона торкнеться лише 17 магазинів. За нашими підрахунками їх буде не менше 40-50. А це закриття відділу з алкоголем і звільнення людини, яка там працювала. В цьому рішенні міської ради я вбачаю перекладання відповідальності на наші плечі, хоча ми і так про неї знаємо. Це справа міліції – ловити за руку тих, хто продає алкоголь неповнолітнім та педагогів – щодня пояснювати дітям, чому цього не можна робити”, – обурюється ще один мітингувальник.
“Для нас алкоголь – основне джерело доходу. Якби ще дозволили продавати пиво – можна було б миритись, але повна заборона – це занадто. Це просто банкрутство магазину”, – розповідає один з протестувальників.
“Наш магазин біля спортивної школи. І діти коли йдуть з тренувань, звісно, заходять. Але часто це відбувається у присутності тренера і він контролює та стежить. Та і ми самі розуміємо відповідальність. За це ж передбачені штрафи”, – запевняє продавець.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.