На Хмельниччині організована група осіб підозрюється в шахрайстві з використанням послуг дистанційних Інтернет-банкінгів

За процесуального керівництва прокуратури Хмельницької області слідчим управлінням УВСУ в області здійснюється досудове розслідування у  кримінальному провадженні за ч.4.ст.190 КК України  – «заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, в складі організованої групи».

Як повідомляє прес-служба обласної прокуратури, четверо жителів Хмельницького, один із яких неповнолітній, у листопаді минулого року зорганізувались у стійке злочинне об’єднання для шахрайського заволодіння коштами громадян. Організатором групи став раніше неодноразово судимий за корисливі злочини.

Діяли шахраї за заздалегідь розробленою схемою. Спочатку підшуковували продавців майна через оголошення у мережі Інтернет та газетах. Далі, представляючись імовірним покупцем, випитували у продавця реквізити банківської картки нібито для перерахунку грошей за товар.

Потім передавали отриману інформацію організатору злочинної групи, який по телефону представлявся як працівник банку і випитував у потерпілих додаткові відомості про їх банківські картки.

Маючи усі необхідні дані, аферист, маніпулюючи діями довірливих «клієнтів» біля терміналів або ж  з використанням мобільних додатків для онлайн-банкінгів, перераховував гроші з їх рахунків на картки своїх співучасників, а ті одразу знімали у банкоматі готівку.

В такий злочинний спосіб у грудні минулого року та протягом січня-березня поточного шахраї ввели в оману 18 продавців побутової техніки та домашніх тварин. Загальна сума завданої їм шкоди склала понад 70 тисяч гривень.

На даний час усім чотирьом зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушеннях.

Організатор утримується під вартою, вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу іншим трьом учасникам організованої групи.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.