ВР позбавила росіян можливості добудовувати енергоблоки Хмельницької АЕС

Верховна Рада України прийняла закон про денонсацію угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про співпрацю в добудові третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

«За» відповідний закон (№2471а) проголосувало 234 народних депутата.

Представляючи законопроект у парламенті, заступник голови Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелик заявив, що його ухвалення необхідне для повного розриву домовленостей з Росією про добудову Хмельницької АЕС.

Фото atomforum.org.ua

Фото atomforum.org.ua

Напередодні ухвалення цього законопроекту Верховна Рада ухвалила закон про денонсацію угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про співпрацю в добудові третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.

Як відомо, згідно з програмою уряду Україна планує до 2020 року завершити будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких був закладений ще за часів СРСР.

Разом з тим, у документі не уточнюється, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС.

Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомстройекспорт». У конкурсі, крім «Атомстройекспорту», брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Голова «Енергоатому» Юрій Недашковський наприкінці 2014 року заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої якихось зрушень у реалізації цього проекту. Замінити російську компанію в реалізації проекту добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС може чеська Skoda.

«Енергоатом» має намір використовувати не менш як 70% українського обладнання при добудові 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.

На сьогодні готовність енергоблоку №3 становить 75%, а блоку №4 – 25%.

Окремо зазначимо, що чеська компанія входить до складу російського холдингу Об’єднані машинобудівні заводи. Контроль над яким має Газпромбанк.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.