У Хмельницькому вже тиждень горять торфяники. Цієї ночі підпалили ще сміттєзвалище

У Головному управлінні ДСНС в Хмельницькій області повідомили “Незалежному громадськлому порталу”, що горіння торфу у Хмельницькому триває вже більше тижня. В попередні дні дим йшов у протилежну від міста сторону, оскільки вітер був південно-східний.

Специфіка горіння торфу у тому, що він займається при температурі 50 градусів. Оскільки літо було спекотним і температура повітря доходила до 35 градусів, торф’яний ґрунт прогрівається до 55 градусів і горить непомітно, поки полум’я не доходить до поверхні, де з’являється дим.

Начальник сектору зв’язків із засобами масової інформації та роботи з громадськістю Головного управління ДСНС в області Андрій Козак зазначив, що сьогодні вночі також відбулось займання сміттєзвалища. За попередньою інформацією це був підпал, який успішно погасили.

Окрім того, в мікрорайоні Лезневе була проведена робота з населенням: селянам “під підпис” повідомили, що у разі спалення городнього сміття може статись чергове торф’яне займання.

Якщо правоохоронним органам вдасться це довести – порушника чекає адміністративна і кримінальна відповідальність та сплата витрат на тушіння пожежі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.