ТОП-НОВИН, ЯКІ ВИ МОГЛИ ПРОҐАВИТИ

У Хмельницькому стежитимуть за фінансовими потоками кандидатів у мери та депутати. Активісти запропонували кандидатам підписати з ними «Декларацію про відповідальність».

В обласному центрі, як і в багатьох інших великих містах України, стартувала кампанія під назвою «Стеж за грошима». «Вона спрямована на те, щоб люди дізнавалися, звідки у кандидатів у депутати чи міського голови гроші на виборчу кампанію», – каже координатор «Стеж за грошима» Артур Кокаревич. Громадський рух «Чесно» та громадська організація «Активна Громада», яке є ініціатором «стеження за грошима», агітують хмельничан доєднатися до кампанії. «У нас чомусь є така традиція, що нам соромно когось спитати за гроші, – каже керівник проекту «Чесно» Андрій Круглашов. – Але ж нічого в цьому поганого немає! Ми обираємо депутатів, щоб життя стало кращим.  І люди хочуть обирати чесних. Тому їх цікавить, звідки в кандидата гроші, скільки їх витрачено і куди».

Одним із інструментів контролю витрат буде «полювання» на рекламу. «Невдовзі вийде спеціальний додаток для телефонів, і хмельничани зможуть фотографувати зовнішню рекламу в місті та відправляти її одразу до нас, – пояснює Андрій Круглашов. – І потім ми зможемо подивитись, чи не забули про ці бігборди в звітах».

Для хмельницьких школярів не вистачає підручників. Найбільш проблемна ситуація з підручниками для четвертих та сьомих класів. Освітяни кажуть – нову програму запровадили, однак книжки надійти ще не встигли. Не вистачає їх і для найменших – кількість першачків зросла, а додрук підручників не проводився.

В управлінні освіти Хмельницької міської ради розповідають, що така ситуація є загальною по Україні і наразі може швидко вирішитись.

« З четвертими та сьомими класами в деяких школах важче, адже вони перейшли на інші програми відповідно до нового державного стандарту. Це перший рік, коли підручники для цих класів не надійшли вчасно і на сьогодні ми їх ще не маємо, – пояснює заступник начальника управління освіти Тетяна Дупляк. – Поки діти отримують інформацію із попередніх підручників та посібників або ж з електронної версії, яка є легкодоступною для всіх».

Хмельницький в диму, та небезпеки здоров’ю немає. Фахівці всіх служб впродовж дня об’їжджали навколишні пожежі та проводили заміри. Фахівці міської СЕС, об’їхали всі мікрорайони обласного центру і перевищень вмісту вуглецю в повітрі не знайшли.

Керівник обласної СЕС Ігор Баланюк каже: ” Задимленість спостерігається в кількох місцях області. Ми відбираємо зразки і проводимо лабораторні дослідження. Причина – спалювання рослинності на присадибних ділянках, горять торф’яники, ліси, перевірили навіть чи немає загорання на сміттєзвалищі”.

І додає: “Це шкідливо для здоров’я – однозначно. Помінялася погода, збільшила вологість і все притиснуло до землі. Але це не катастрофічна ситуація і панікувати наразі нема причини”

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.