Профільний комітет Верховної Ради підтримує денонсацію угоди з Росією про добудову двох блоків Хмельницької АЕС

Комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і ядерної безпеки підтримує денонсацію угоди з Росією про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС і рекомендує парламенту прийняти відповідний закон.

Таке рішення комітет одноголосно прийняв на своєму засіданні 2 вересня, пише УНІАН.

За словами голови комітету Миколи Мартиненка, для добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС з новим підрядником необхідно розірвати контракт з Росією, який вона не виконує.

”Скасування цих законів дасть нам можливість розпочати нову процедуру. Без цього ми не можемо почати підготовку проектів з добудови третього і четвертого блоків станції”, – сказав на засіданні комітету заступник міністра енергетики Олександр Светелик.

Як відомо, згідно з програмою уряду, Україна планує до 2020 року завершити будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких було закладено ще за часів СРСР.
У той же час, у документі не уточнюється, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС.

Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомбудекспорт». У конкурс крім «Атомбудекспорту» брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Голова «Енергоатом» Юрій Недашківський наприкінці 2014 року заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої якихось зрушень у реалізації цього проекту. Замінити «Росатом» у реалізації проекту добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС може чеська Skoda.

«Енергоатом» має намір використовувати не менш як 70% українського устаткування при добудові 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.