Зміни до Конституції загрожують місцевому самоврядуванню і українській державності

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд заявила, що «Самопоміч» не підтримує зміни до Конституції з кількох причин.

Норма про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, інститут префектів і повноваження президента тимчасово зупиняти повноваження місцевих рад та сільських, селищних і міських голів — це, на думку Сироїд, загроза, яка закладена у президентському варіанті змін до Конституції.

За її словами, інститут префектів збереже нинішні повноваження обласної та районної державної адміністрацій плюс отримає додаткові повноваження нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування. Таке поєднання управлінської функції та адміністративного нагляду, на думку представників «Самопомочі» дуже небезпечне.

«Префекти призначаються президентом, фактично це будуть люди, залежні від президента. Стаття 144 у запропонованій редакції, передбачає повноваження президента тимчасово зупиняти повноваження місцевих рад і мерів, але термін не визначений», – сказала Сироїд.

Вона також підкреслила, що її політична сила однозначно виступає за децентралізацію, але це децентралізація насамперед виконавчої влади, чого немає в проекті, запропонованому президентом.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Стаття 157. ( Конституції України дослівно) Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України.

    Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану.

    А У НАС ФАКТИЧНО – ВІЙНА !!! Які можуть бути зміни, так влада довела народ до повного зубожіння.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.