В.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Олександр Ревко: «За моїм призначенням не стоїть жодна політична сила чи народний депутат»  

Коротка біографічна довідка: Ревко Олександр Сергійович народився 02 червня 1976 року в с.Лагодинці Красилівського району Хмельницької області. Освіта повна вища у 2004 році закінчив Український державний університет водного господарства та природокористування та здобув кваліфікацію бакалавра з геодезії, картографії та землевпорядкування., у 2005 році закінчив Національний університет водного господарства та природокористування за спеціальністю «Землевпорядкування та кадастр» та здобув кваліфікацію магістра з землевпорядкування та кадастру.

З 1996 року по 2000 рік працював спеціалістом землевпорядником Красилівського районного відділу земельних ресурсів , а з 2000 року працював на посадах головного спеціаліста, начальника відділу Головного управління Держкомзему у Хмельницькій області . З січня 2013 року призначений на посаду начальника відділу організації ведення державного земельного кадастру Головного управління Держземагентства у Хмельницькій області.

Одружений. Виховує сина.

revko

 Олександре Сергійовичу, Ваших попередників на посаді керівника Головного управління Держземагентства/Держгеокадастру у Хмельницькій області звільнили у тому числі й за те, що Хмельницька область стабільно очолювала антирейтинг по кількості скарг на дії землевпорядників. Який стан справ з цією проблемою сьогодні?

Сьогодні ми покращили ситуацію у роботі з заявниками. Такий великий наплив пояснюється накопиченням великої кількості нерозглянутих заяв від населення за минулий рік. Їх намагаємося розглянути у першу чергу. Також позачергово оформляємо документи учасників АТО.

Більшість звернень громадян стосуються виділення земельних ділянок поза межами населених пунктів для ведення особистого селянського господарства (площа земельної ділянки не більше 2 га), а також ділянки для ведення садівництва поза межами населених пунктів (площа земельної ділянки не більше 0,12 га).

Щодо виділення землі учасникам АТО. Станом на 20 серпня в області подано 1424 заяв, з них 1176 надано дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Затверджено 282 проекти землеустрою та надання у власність земельних ділянок площею 305,6019 га землі.

Також є заяви і щодо оренди землі. У першу чергу з цим звертаються громадяни, які бажають оформити фермерські господарства.

Такі ділянки, середня площа яких складає 10 га, виставляються на торги і перемагає той, хто дає більшу суму орендної плати. Стартова ціна розпочинається, як правило, з 4% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Були випадки коли сума оренди землі визначалась й у 35%.

Державним та комунальним підприємствам земля надається без аукціону.

Чи збільшилась кількість заяв на оренду землі за останній час?

Однозначно кількість збільшилась. Однак ми дуже ретельно підходимо до розгляду таких прохань. Це пояснюється тим, що досить часто громадяни для ведення фермерського господарства та ведення особистого селянського господарства подають одні й ті ж земельні наділи. А це потребує додаткового вивчення.

Що потрібно зробити заявникові, аби уникнути зайвих бюрократичних очікувань?

Аби уточнити, чи є у наявності земля, котру заявник хоче отримати для ведення особистого селянського господарства, він має звернутись до сільського голови, або до територіального органу Держгеокадастру, які дадуть необхідну інформацію. Після цього уже звертатись з відповідною заявою до нас.

Можливе звернення й прямо до нашої установи. Однак ми все одно робитимемо необхідні запити на територіальні органи. Тобто час розгляду заяви у такому випадку, на жаль, буде довший.

До речі, усі заяви громадян мають електронний облік. Тобто після звернення громадянина, його заява реєструється у відповідній програмі і ніхто ані підмінити, або вчинити будь-які інші дії не може.

Чи є можливість спростити процедури отримання земельних ділянок?

На мій погляд є. Якби наші територіальні органи мали можливість видавати накази на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, це зняло б цю нагрузку з Головного управління та спростило  можливість оформлення їх для людей. Сьогодні ж за цими наказами до нас з’їжджаються люди зі всієї області.

Чи не збільшується кількість звернень у зв’язку з наближення встановлення ринку землі?

Звичайно, цей фактор також впливає на черги, що утворюються. Більшість хоче використати можливість отримати земельну ділянку до того як виникнуть земельні ринкові відносини.

Яка на сьогодні середня оціночна вартість земельної ділянки?

Нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в середньому по області складає 28 748,73 грн. Якою ж буде ринкова ціна залежатиме від розташування, якості ґрунту та інших чинників. Вона може бути як меншою за вищезазначену ціну, так і вищою.

Що повинна знати людина, котра хоче отримати земельний наділ?

Від неї має бути заява, до якої додаються копія паспорта, ідентифікаційного коду, бажане місце розташування земельної ділянки. Заява пишеться власноручно.

Отримавши земельну ділянку, власник обов’язково її декларує. Якщо людина не є пенсіонером, то вона платить щорічний земельний податок, який складає певний відсоток від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Чи були накладки у виділенні земельних ділянок?

Траплялись. Є люди, котрі, ще у 90-х роках отримали певні земельні ділянки, однак сьогодні вони не відображаються у державному земельному кадастрі. З цієї причини ці землі могла отримати уже сьогодні інша людина. Проте правом володіння даною землею володіє, той хто отримав її першим.

Тому ми дуже ретельно підходимо до перевірки стану земельної ділянки. Як правило, більш детальною інформацією володіють органи місцевого самоврядування, котрі знають видавались державні акти на ті чи інші земельні ділянки чи ні. Тому ще раз наголошую, при поданні документів, місце бажане розташування земельної ділянки варто узгодити з органом місцевого самоврядування, де ви бажаєте отримати земельний наділ.

Робота Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, звичайно, полягає не лише у тому, аби виділяти земельні наділи?

Звичайно, хоча на сьогодні це одне з головних питань.

Цього року закінчується термін реалізації програми розвитку земельних відносин в області на 2011-2015 роки. Йде розробка нової програми, де плануємо провести інвентаризацію земель державних підприємств, установ та організацій не тільки сільськогосподарського призначення, а це і різні установи, школи тощо.

Сьогодні активно вирують процеси децентралізації. Після їх завершення яку роль у системі земельних відносин виконуватиме  Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області?

Планується, що розпорядження землями буде передано новим громадам.

Однак потрібно буде розробляти нові планово-картографічні матеріали, згідно територій нових громад.

Повноваження у нас, очевидно, залишаться усі, що й були до цього, окрім виділення земельних ділянок.

Перед Вашим призначенням, посаду в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, за повідомленням обласних ЗМІ, мали поділити за партійним квотним принципом. Вас же називали ставлеником народного депутата Гереги. Це відповідає дійсності?

Мені відомі ці чутки, і навіть знаю, хто у них зацікавлений. Однак можу всіх читачів «Незалежного громадського порталу» запевнити: за моїм призначенням не стоїть жодна політична сила чи народний депутат. Я з 20 років розпочав свою роботу у системі Держкомзему/Держземагентства України, тому не є випадковою людиною, яка потрапила на посаду завдяки якійсь партії.

 

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.