Безкоштовна земельна ділянка під прикриттям “соціальне житло”

RejutBJNnZCGof

Вже не одноразово серед рішень Хмельницької міської ради було  виявлено цікаві рішення, в текст яких пропозиціями на сесії “протягувалось” безкоштовне виділення землі своїм структурним підрозділам, комунальним підприємства чи навіть правоохоронним органам. Далі ці земельні ділянки успішно передавались забудовникам під будівництво з ярликом “соціальне житло”. Зрозуміло, що бюджетні втрати тут значні, а відсоток соціального житла таких незначний і до речі ніхто не знає кому пощастить отримати квартиру: керівнику чи рядовому працівнику. Тепер детальніше.

Пятдесят друга сесія ХМР відбулася 26.08.2015 р. На розгляд було запропоновано 66 питань + різне. На сайті до цього відсутнє розміщення проголосованих рішень ( 7 робочий день – 04.09.2015). Проголосовані рішення вже б мали бути розміщення для ознайомлення!!! Ось вимоги законодавства України для Хмельницької міської ради продублюю:

– акти вступають в силу після оприлюднення (ст.59 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»): документи розміщуються в інтернеті;

– 5 робочих днів (ч.2 ст.15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»): ставиться дата оприлюдення біля кожного акту.

Чекаємо з нетерпінням.

 

Перейдемо тепер до головного. Почну звичайно із затвердження порядку денного.

Після звернення на Колегії щодо проблемності деяких будівництв, громадськістю було підготовлено проект рішення щодо внесення змін до рішення 50 сесії ХМР від 27.05.2015 р. № 41 щодо втрати чинності пункту 8, який було внесено з голосу та підтримано депутатами. Цей пункт став “одобрянсом” будівництва по вул. Подільська, 93/1, про яке описувалось в минулих блогах. До речі зараз біля будівельного майданчику помічений зсув грунту, що спровоковано прориванням траншеї під майбутній підземний паркінг. Скаргу із зазначенням цього факту передано до управління ДАБІ у Хмельницькій області.

dvUFEjW

Проект рішення не було включено в порядок денний. Чому запитаєте? Тоді пояснення було одне – не розуміння депутатів важливості рішення. А от після участі в програмі “Сцена”, присвяченій будівництву в Хмельницькому, зрозуміла позицію деяких посадових осіб, які до цього часу не бачать порушень по вул. Подільській, 93/1. На жаль… і зсув грунту в центрі міста – для них не аргумент.

Під номером 7 порядку денного був проект рішення про створення управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю ХМР. Так, це законодавча вимога, оскільки Управління ДАБІ у Хмельницькій області з 01.09.2015 р. повертає свої повноваження місту, тому й дійсно потрібне управління. Однак з першого разу проголосувати не вдалось. Повернення до голосування та поіменне голосування все ж таки дало поштовх до створення нового управління. Однак особисто поки не рахую його панацеєю в тій ситуації, що твориться у місті із будівництвом. Все залежатиме від керівництва управління та штатних працівників, їх незалежності від депутатського корпусу та інших впливових посадових осіб.

 

Перейдемо до найбільш резонансного питання під номер 43. За основу проект рішення був проголосований без проблем. Однак коли відбувався розгляд пропозицій, тут було на що подивитись. Каменем спотикання стала пропозиції комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. Коротко суть: Хмельницькому міському перинатальному центру надати дозвіл на поділ земельної ділянки по вул. Хотовицького, 6 загальною площею 20 920 кв.м. на дві земельні ділянки; відведення трьох земельних ділянок в постійне користування управлінню житлово-комунального господарства: вул. Старокостянтинівське шосе площами 4 257 кв.м., 3 446 кв.м. і 4 800 кв.м. Не маю змоги вказати конкретної адреси, адже депутати не змогли з голосу із архітектором міста вирішити це.

20150827_172838

Остання пропозиція була провалена, однак далі всі слідкували за такою ситуацією: депутати по черзі просили повернутись до голосування і все ж таки “протягнули” це рішення. А чому воно було таке важливе? Головне пояснення – “соціальне житло”. В міській раді вимальовується цікава схема: виділяються земельні ділянки структурним підрозділам чи комунальним підприємствам під будівництво. Скоріше всього на наступну сесію буде спроба цю землю від управління ЖКХ передати потрібному забудовнику безкоштовно під прикриттям “соціального житла”. Ціна питання 1 чи 2 квартири із сотні запланованих забудовником. Я розумію працівників структурних підрозділів чи комунальних підприємств, що не  мають можливість придбати житло за свою заробітну плату і радіють можливості наблизитись до своєї мрії. Однак за такою схемою, на мою особисту думку, ховається просте бажання збагатитись при мінімальних затратах забудовників. А Бюджет міста при цьому не отримує жодної копійки. Слідкуємо далі за цим рішенням і його подальшою долею.

 

П’ятдесяте питання знову вибило з рівноваги, та не сам проект рішення, а пропозиція  комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища: ЗНОВУ без попереднього розголосу планувалось “протягнути” надання згоди ПРОКУРАТУРІ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ укласти договір СУПЕРФІЦІЮ (право користування чужою земельною ділянкою для забудови) із приватною фірмою “ДІТА” для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями по вул. Трудовій, 5/2 Б земельну ділянку площею 5 330 кв.м. Цікавим є факт, що витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права досить свіжий від 04.07.2015 р., і постійним користувачем знову є ПРОКУРАТУРА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.

20150827_172857

Не встигли виявити один факт, що стосується Прокуратури Хмельницької області, як виносимо знову подібні рішення на розгляд.

Дякую звичайно за слово головуючому на засідання, який надав змогу звернутись до депутатів щодо не законності подібних пропозицій відносно Земельного кодексу України. Дане рішення не було підтримане потрібною кількістю депутатів.

Однак наприкінці засідання депутат Кіперман М.С. повторно вніс пропозицію щодо повернення до розгляду цієї пропозиції із закликом про “соціальне житло” (хочу нагадати, що сам депутат має безпосереднє підношення до цієї фірми). Однак, голосів для підтримки цієї пропозиції на щастя не вистачило.

 

Громадськості залишається з нетерпінням чекати нової сесії, що відбудеться у вересні, та реагувати на подібні проекти рішень та пропозиції.

А також другий тиждень нетерпінням чекаємо відповіді Хмельницької міської ради, Прокуратури Хмельницької області та Управління ДАБІ у Хмельницькій області  щодо будівництва по вул. Подільська, 93/1. Будівництво йде, а поспіху зі сторони вказаних суб’єктів не спостерігається щоб хоча б надати пояснення громаді.

 

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Альона Береза

Альона Береза

Громадська діячка, регіональна представниця ІМІ у Хмельницькій області, голова ГО "ЖАР"

Один коментар

  1. Загалом, було б логічно, що більшість питань, які виносяться на Сесію, мали би бути опублікованими і Громада Міста могла би то обговорити і звернутися при нагоді до своїх депутатів з вимогою такого чи іншого реагування на пункт, який виноситься на сесію.

    Допоки то робитиметься кулуарно — жодного Громадського Суспільства в нас не існуватиме. А акції протесту зможуть привести до того, що хтось з атошникв притягне трофейну установку Град і щедро посипатиме тим Градом будівлю Міської Ради!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.