Звернення до колективу Хмельницького університету управління та права напередодні перших в житті навчального закладу виборів ректора

Дорогі друзі!

Звертаюся до шанованого мною колективу Хмельницького університету управління та права напередодні перших в житті навчального закладу виборів ректора.
Пишаюся тим, що мав честь очолювати університет протягом майже 10 років.
Це були успішні роки. Разом з Вами ми розбудовували на Поділлі престижний навчальний заклад, який нагадував мені великий вулик, де завжди кипіла робота. Ми будували наш спільний дім і прагнули перетворити його на храм освіти і науки, де кожен міг би реалізувати себе в галузі культури, спорту, в організаційній діяльності тощо. Ритм життя в нашому університеті був співзвучний з ритмом наших сердець. І слова університетського гімну «Ми – дружня, велика родина…», автором якого став наш студент, а нині викладач Юрій Туровець, підтверджують це.
Як любить говорити наш вельмишановний професор Радомир Іванович Кондратьєв: «В університеті є дві головні дійові особи – студент і викладач і всі мають працювати на цей тандем». А головним меседжем у підборі майбутнього абітурієнта в нас був наступний – нашого студента ми повинні знайти за шкільною партою. І шукали… Їхали взимку у віддаленні села та райони, проводили олімпіади, щоб підтримати обдаровану молодь. Зате, конкурс при вступі зашкалював і був на рівні престижних Вишів.
За цей короткий термін ми формували і підтримували традиції нашого університету. На наші святкові заходи очікували мешканці міста. Згадаймо тільки феєричний «Золотий Еней», конкурс «Краса»… Студентські команди КВН прославляли університет на сценічних площадках Києва, Москви, Юрмали, Сочі, Керчі, продовжуючи традиції славетних «Трьох Товстунів». Ми виховували молодіжних лідерів і відкривали їм дорогу в життя. Одні з перших в Україні впровадили систему студентського самоврядування. Наша ініціативна студентська рада мала широкі повноваження задовго до того, як права студентського самоврядування були прописані в Законі України «Про вищу освіту». Разом зі студентами ми, викладачі, неодноразово підіймали наш прапор на найвищій горі України – Говерлі, окрім того влаштовували табори праці та відпочинку для першокурсників на базі в с. Пирогівці та Бакоті. А спортивні змагання між викладачами та студентами на честь Дня Перемоги не залишали байдужими нікого. Випускалася перша студентська демократична газета «Гаудеамус».
Нами був зроблений серйозний прорив в питаннях євроінтеграції. Не лише прапор Ради Європи майорів поруч з прапором університету, а відбулися перші поїздки-стажування студентів та викладачів в штаб-квартири Ради Європи, Європейського парламенту, Європейського суду з прав людини, університети-побратими Німеччини та Польщі. Разом з Вами ми створили найкращу матеріальну базу: за власні кошти придбали в Міністерства оборони України історичну будівлю, а в Міністерства транспорту та зв’язку України – пам’ятку архітектури місцевого значення, і відреставрували та укомплектували їх сучасними меблями та технікою без жодної допомоги з бюджету.
Щоденно контролювався фінансово-економічний стан університету, залучалися благодійні кошти, самі заробляли за рахунок ефективного використання майна. Дотації з обласного бюджету на той час були в 10 раз меншими, ніж ті, що отримує університет сьогодні.
Наша гордість – це професійні викладачі. Перший професор університету Петро Федорович Щербина часто цитував Сократа: «Найбільше благо на землі – це знання, а навчаються в тих, кого люблять». І науково-педагогічний колектив доводив це щодня. А ми шанували і цінували наших викладачів, сприяли їх творчій праці і науковим здобуткам, мотивували їх діяльність. Багато з задуманого залишилося у планах. Просто не встигли …
Особливо пишалися ми університетською автономією та свободами, які в непростих умовах відвойовували у власника.
Ми шанували справжню демократію та права людини.
Дисципліна в нас була високою, тому що опиралася вона на патріотизм та свідоме мислення.
Ще одна важлива річ, яка надавала нам добру репутацію – громадськість області знала, що Хмельницький університет управління та права – це територія без корупції.
Ми розуміли, що вже виросли з закладу комунальних стандартів. Потрібна була інтеграція в нові, в більш сучасні освітні проекти. Серед них – перетворення університету в державний інститут Національної академії державного управління при Президентові України для підготовки юристів та управлінців для потреб подільсько-волинського регіону. І такий проект указу Президента України був погоджений з главою адміністрації Президента України та ректором НАДУ. Проте, тодішнє керівництво обласної ради про це навіть чути не хотіло.
А далі Ви пам’ятаєте, що сталося. Якби не зрада в наших рядах, ми б вистояли і обов’язково реалізували наші плани, які надавали університету нове дихання і стабільну нішу в системі вищої школи.
І на завершення.
Про головне говориться на порозі. В одну й ту ж саму річку двічі не ввійдеш. Це вже інша ріка, інші береги. Хмельницький університет управління та права залишиться в моєму серці на все життя, бо це були кращі роки творення.
На жаль, за останні 7 років наш рідний навчальний заклад дуже багато втратив в репутації та розгубив здобутки.
Причини на поверхні.
Немає розвитку, втрачається віра, авторитарні методи управління, боротьба з інакомисленням, поява та розквіт корупції.
Сьогоднішній стан в університеті – це шлях до банкрутства, як фінансового, так і духовного. Тим паче в умовах реформування вищої школи, яка передбачає об’єднавчі процеси. Через це, якщо ми бажаємо мати майбутнє для нашої Альма-матер, потрібна негайна зміна курсу, потрібна зміна менеджменту.
Саме тому я вирішив підтримати на виборах ректора чудову людину, фахівця своєї справи Миколу Антоновича Йохну, який, на моє глибоке переконання, здатен провести радикальні зміни та відродити славетні традиції Хмельницького університету управління та права, коли студент, викладач та співробітник з гордістю зможуть сказати: «Ми навчаємось та працюємо в найпрестижнішому та найкращому навчальному закладі Хмельниччини»!
Зі своєї ж сторони гарантую різнобічну підтримку та цілковите сприяння у цій благородній справі.

З глибокою повагою до Вас,
Віталій Олуйко.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Олуйко

Віталій Олуйко

Представник України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи, депутат Хмельницької обласної ради

Коментарів: 8

 1. брехня від першої до останьої строчкі

 2. Припустимо , що студенти нічого не знають про роки Олуйко , але викладачі знають реальний стан. Таке звернення тільки їх налаштує проти його креатури.

 3. Мав на увазі , що це не виглядає відвертою брехнею.

 4. 28 серпня на зустрічі з кандидатами на посаду ректора Хмельницького університету управління та права виступив В. Олуйко, який вихваляв надзвичайні здібності кандидата М. Йохни. Разом з тим, він вилив чимало бруду на університет, доказуючи свою відданість й повагу до навчального закладу, який він прийняв під своє керівництво, з доброї ласки Хмельницької ОДА та обласної ради у 2000 році, абсолютно сформовани.
  Не бажаючи вислухати відповіді на свої брудні, безпідставні звинувачення В. Олуйко залишив актову залу університету. Він не сподівався, що може отримати такі відповіді, які зірвуть з його обличчя маску «праведника» і розкриють його не в кращому вигляді. Оприлюднюємо документальні матеріали, про існування яких він заперечував. Ці документи відображають правду про «миротворця» і дають зрозуміти чому він проливає крокодилячі сльози за навчальним закладом, де владарював, брав і, що хотів витворяв.
  Із матеріалів КРУ:
  … допущено порушення рішення дев’ятнадцятої сесії обласної ради від 25.09.2001 № 6 у 2007 році за державним замовленням на факультет управління та економіки і юридичний факультет безпідставно зараховано 10 студентів, які не належать до здібної, обдарованої молоді, як наслідок у 2007-2008 навчальному році незаконно виплачено стипендії на загальну суму 18363,0 грн.

  … без відповідних запрошень та підстав ректор університету у 13 випадках виїздив у відрядження за межі області. По 10 не підтверджених відрядженнях ним були повернуті кошти на рахунок університету.

  … в порушення вимог п. 1.2 « Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти» затверджених постановою КМ України від 31.01.2001 року №78 було допущено недоплату працівникам університету в сумі 4210,69 грн.

  … в порушення вимог п.5 наказу № 557 та п.2.1. Статуту, без погодження з обласною радою здійснювалось незаконне щомісячне преміювання ректора та працівників. Крім того виплата Олуйко В.М. проводилась без укладання обласною радою відповідного контракту.
  Всього незаконно виплачено премій на загальну суму 90119,74 грн., та крім того, зайво перераховано коштів до державних цільових фондів на загальну суму 31665,69 грн. Всього університету завдано матеріальної шкоди на загальну суму 124551,22 грн.
  Крім того, в порушення п. 5 розділу 4 Наказу 557 та п.2.1 Статуту Хмельницького університету управління та права, нараховано та виплачено матеріальної допомоги ректору на загальну суму 9769,0 грн. та зайво перераховано до державних цільових фондів 3574,18 грн. Відповідне порушення призвело до матеріальної шкоди ( збитків) на загальну суму 13343,18 грн.

  … внаслідок недотримання умов договору оренди не спрямовувалась орендна плата на розвиток виробництва і фінансування капітальних вкладень коштів на суму 14146,0 грн.

  … у 83 випадках в порушенні законодавства України зайво нараховано щорічної винагороди з врахуванням нарахувань на заробітну плату на суму 23788,25 грн.

  …безпідставно завищено вартість в актах виконаних робіт відносно фактичних витрат понесених підрядною організацією на суму 18490,37 грн.
  Всі вищезгадані порушення виявлені під час проведення ревізії фінансово- господарської діяльності КРУ у Хмельницькій області акт ревізії від 11.09.2008 року та перевіркою прокуратури області.

  Відповідно до висновків прокуратури у Хмельницькій області вищезазначені порушення чинного законодавства завдали істотної шкоди інтересам університету та окремим громадянам.
  Причиною поширення цих вказаних порушень, стало неналежне виконання службових обов’язків службовими особами університету, за що вони відповідно до ст. 132 Кодексу законів про працю України відшкодували збитки.
  РІШЕННЯ
  вісімнадцятої сесії
  п’ятого скликання
  від 24 грудня 2008 року № 5-18/2008 М.Хмельницький

  Про звільнення Олуйка Віталія Миколайовича з посади ректора Хмельницького університету управління та права
  Враховуючи грубе порушення трудових обов’язків ректором Хмельницького університету управління та права Олуйком В.М., виявлене Контрольно-ревізійним управлінням в Хмельницькій області при проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності Хмельницького університету управління та права, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 41, статей 147-149 Кодексу законів про працю України, керуючись пунктом 20 частини 1 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада
  ВИРІШИЛА:
  Звільнити 24 грудня 2008 року Олуйка Віталія Миколайовича з посади ректора Хмельницького університету управління та права за одноразове грубе порушення трудових Обов’язків (пункт 1 частини 1 статті 41 Кодексу законів про працю України).

  Голова ради І. Гладуняк

 5. Лице Олуйка В.
  До 1990 приймав на майдані парад піонерів, у 2004 році на цьому ж майдані стояв з Януковичем, у 2012 році – з Ядухою. Всього вже побував у 8 партіях. І знову до когось пристане, (може до Гереги) щоб просунутись в обласну раду. Отака кадра.

 6. Цікаво. Коли професор Олуйко В. працює у ХНУ? Я там його за кафедрою не бачила. Там за нього читають інші. Ну і трудяга.

 7. Йохна – це безвольна людина якою водять ляльководи Олуйко і Вавринчук, а він йде у них на поводу. Так і дальше будуть водити. Оце буде керовник!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.