Не Шумівцями єдиними – Хмельницький не поспішає об’єднуватися з суміжними громадами

Після кількамісячної активної фази переговорів з суміжними громадами місто Хмельницький зайняло позицію вичікування. На сьогодні лише Шумовецька сільська рада виявила бажання добровільно об’єднатися в територіальну громаду з центром у Хмельницькому. Решта – Гвардійська і Розсошанська утворили сільські об’єднані територіальні громади, де рішенням сесії облради, призначені перші місцеві вибори депутатів та сільських голів на неділю, 25 жовтня 2015 року.

Як повідомив у коментарі “Незалежному громадському порталу” виконувач обов’язків міського голови Хмельницького Костянтин Чернилевський, для обласного центру приваблим у плані об’єднання залишається напрямок Шумівці-Ружичанка-Шаровечка.

“Я на місці сіл біг би до міста. Дивно, що вони не розуміють простих речей – добровільне об’єднання громад несе за собою покращення умов обслуговування населення. Натомість вони займаються політичними моментами, тим самим зберігаючи кожен своє “царство”, – вважає в.о. мера Хмельницького.

Разом з тим, Чернилевський  переконаний, що закон про добровільне об’єднання територіальних громад слабо показує економічні підстави для приєднання.

“Тобто, самий механізм вигідності. Усе робиться, здебільшого на інтуїції. Насамперед цей закон вигідний маленьким громад, котрі просто не виживуть, якщо не об’єднаються. Що стосується міст обласного значення, то наші сусіди на кшталт Рівного, Вінниці і Тернополя не приєднували до себе жодної громади”, – зазначив він.

Як писав НГП, 24 червня на громадських слуханнях у Хмельницького було запропоновано ініціювати добровільне об’єднання з Шумовецькою, Ружичанською, Олешинською, Шаровечківською, Лісогринівецькою, Давидковецької, Стуфчинецької, Грузевицької, Копистинської сільських рад.

Loading...
Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.