“Піхота” Пруса

Формування команди — це, по суті, головна цеглина, від якої вибудовується міцний/крихкий головний фасад будь-якої владної вертикалі. У випадку з дев’ятим губернатором Хмельниччини Леонідом Прусом, який виявися “темною конячкою”, це шанс відшукати однодумців та об’єднати довкола себе. Та біда в тому, що Леонід Іванович насправді мало що вирішує. Він публічний заручник вузького кола людей, котрі сьогодні пишуть порядок денний для Хмельницької області. І, відповідно, підбирають кадри у райони.

У розподілі крісел голів райдержадміністрації беруть участь три партії влади: УДАР, ВО “Свобода” і ВО “Батьківщина”. Приблизно ділять по-братськи — 6+6+6. Два райони відійшли представникам від громадської організації “Майдан”.

Політичні інтереси партбонз згаданих політичних сил читаються не приховано — вони надалі “підживлюватимуть” свої електоральні території. Так, партія УДАР, якою в області керує нардеп Олександр Корнійчук, прогнозовано взяла під контроль Старокостянтинівський район. Це вотчина пана Корнійчука, він тут офіційно мешкає, тут працює його бізнес.

Нардеп і керівник обласної “Свободи Ігор Сабій зберігатиме контроль за громадою, яка його обрала до Верховної Ради у 2012 році. Його цікавить розстановка “своїх” у Білогірському, Ізяславському, Красилівському районах.

Партія Тимошенко на Хмельниччині, як сказав її керманич Валерій Лесков, отримала кадрові квоти “за залишковим принципом”. Хоча більш проворнішим виявився голова фракції ВО “Батьківщина” в облраді Іван Гладуняк. Він бере під себе Славутський район, і разом з міським головою Славути Василем Сидором робитимуть президентські вибори для Тимошенко, а у найближчій перспективі це стане чудовим трампліном для прописки Івана Васильовича у Верховній Раді.

Спробуємо проаналізувати першу хвилю призначень 11 голів РДА Хмельниччини.

Один із “піхотинців” Пруса вже встиг “відзначитися”, так і не приступивши до виконання обов’язків. Професор двох кафедр (державного управління та місцевого самоврядування Хмельницького університету управління та права і державного управління Національного університету біоресурсів і природокористування) Валерій Довгань своїм призначенням на посаду голови Ярмолинецької РДА не на жарт активізував місцеву громаду. Люди на кілька годин перекрили дорогу загальнодержавного значення Житомир-Чернівці з вимогою відставки Довганя. Вони хотіли, щоб голова ОДА дослухався до них і врахував їхні кадрові побажання.

Ми через Раду “Майдан” подавали на губернатора Пруса 5 місцевих кандидатур на посаду керівника Ярмолинецького району. Натомість нам уже десятий рік поспіль нав’язують керівника з Чемеровеччини. Хіба у нас в районі немає достойних людей? Ми готові стояти до кінця поки голос громади не буде почутий, — попередив начальник штабу місцевої Самооборони Орест Слободян.

Довгань не збирається іти на повідку невдоволених і готовий підкупити їх посадами у владі.

— Писати заяву на звільнення не буду, оскільки ще навіть не приступив до виконання посадових обов’язків… Сідаємо за стіл і обговорюємо питання, які потребують розв’язання. Готовий віддати ділянки роботи у структурі РДА фахівцям від громадськості, — сказав голова Ярмолинецької райдержадміністрації.

Казусний керівник району має за плечима доволі провальну виборчу кампанію. У 2012 році він балотувався у депутати Верховної Ради у 192 виборчому окрузі, де набрав 0,93% підтримки. Проте це зовсім не вплинуло на його призначення. До речі, при владарюванні Василя Ядухи також був подібний випадок, коли кандидат у нардепи від Партії регіонів, узяв 1,98% голосів, а потім його призначили головою Деражнянської РДА.

Довгань є членом партії УДАР, а тому боротьба за владу в районі обіцяє бути непростою.

Городоцький район очолив 44-річний місцевий підприємець В’ячеслав Лихва. У послужному списку новопризначеного голови є робота юрисконсультом апарату виконкому Городоцької міської ради і приватного підприємства “Вітал”. Ще пан Лихва може похвалитися вчителюванням у школах району, де читав уроки історії.

Наскільки цей керівник району найде спільну мову з фактичним господарем і спонсором Городоччини, нардепом Олександром Герегою, покаже час.

Три райони очолили керівники сільськогосподарських підприємств. На Деражнянщину пішов голова селянського (фермерського) господарства “Перлина” (с. Загінці Деражнянського району) Анатолій Перейма, на Шепетівщину — директор ПП “Врожай-Агро-1” (с. Судилків Шепетівського району) Микола Дорощук, на Старокостянтинівщину — директор фермерського господарства “Бізон-1”, (с. Сахнівці Старокостянтинівського району) Михайло Яснюк. Між іншим, пан Яснюк під 207 номером балотувався депутати ВР за виборчими списками партії УДАР.

Щодо призначення на Шепетівський район, то це ще один район, яким зацікавилося ВО “Свобода”. Після того, як у лютому цього року депутати Шепетівської міської ради одностайно висловивли недовіру діючому міському голові Сергію Антонюку, керівництво містом відійшло в.о. міського голови, свободівцю Михайлу Полодюку. Враховуючи, що від Шепетівки Героїв Небесної сотні доповнив місцевий вчитель географії і за сумісництвом помічник нардепа Сабія Микола Дзявульський, “Свобода” на 100% використала можливість узяти шефство за Шепетівщиною, поставивши “свого” Дорощука.

Наймолодшим головою РДА став 27-річний приватний підприємець Роман Дмитришин. Відрекомендував його громаді Хмельницького району особисто губернатор Леонід Прус і висловив сподівання, що Дмитришин налагодить плідну співпрацю та отримає дієву підтримку з боку депутатсього корпусу, сільських голів, держслужбовців та громадян.

Дунаєвецький район віддали у розпорядження пенсіонера податкової міліції Віктора Драпатого. Все своє свідоме життя голова РДА провів на посадах слідчого відділу міліції та старшого слідчого з особливо важливих справ  відділення розслідування кримінальних справ слідчого відділу податкової міліції Державної податкової адміністрації у Хмельницькій області.

Полонську РДА очолив Анатолій Рибачок. При помаранчевих він рік пропрацював заступником голови Полонської райдержадміністрації. Останнє місце роботи — директорство Полонської міської станції юних туристів.

Кам’янець-Подільський район отримав чисто партійного керівника. Володимир Барановський з 2010 року є головою Кам’янець-Подільської районної організації ВО “Свобода”. Попередня влада фактично усунула його від керівництва сільською школою (Боришковецька ЗОШ І-ІІ ступенів), де він був директором шість років. До призначення три роки викладав українську  мову та літературу у школі.

У Летичівську РДА зайшла людина з ГО “Майдан”. 41-річна Ірина Матлаєва рахується співзасновницею Летичівської  ГО ВО “Майдан”. Дотичність до влади у неї мінімальна — п’ять років працювала в Летичівській  районній раді на посаді головного бухгалтера. Їй присвоєний одинадцятий ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Чемеровецьким районом керуватиме Олександр Стахурський. Історія цього призначення досить несподівана. До керівника обласної “Батьківщина” прийшли “ходаки” з Чемеровеччини і клопотали подати документи на призначення цього добродія. Бютівець Лесков погодився. Таким чином Стахурським потрапив до квоти “Батьківщини”. Останнє його місце роботи — заступник директора Товариства з додатковою відповідальністю “Чемеровецьке АТП 16847”.

Наразі на Хмельниччині звільнено 16 із 20 голів райдержадміністрацій. Продовжують працювати керівники Красилівського, Теофіпольського, Славутського, Старосинявського районів, які призначалися при Партії регіонів.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 25

  1. Прус і Стебло перемогли!
    Порошенко – Президент!
    Симчишин програв!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.