Газівники і влада інформаційно підготували населення до здорожчення природного газу

Вартість природного газу для населення з 1 травня зросте у півтора рази. Це перше за чотири роки подорожчання блакитного палива для всіх побутових споживачів газу.

«Яка б ситуація не була в країні, та за газ потрібно платити. Більшість газу ми імпортуємо з Росії, а відносини з цією країною зараз не найкращі. Ми розуміємо, що нова ціна на паливо значно вдарить по бюджетам споживачів. Тому всіляко будемо допомагати людям розібратися у тарифах, розповідати та нагадувати про можливість оформлення субсидій», – наголосив заступник голови правління з обліку та постачання газу ВАТ «Хмельницькгаз» Василь Семенюк.

Сьогодні природний газ споживає 388 тисяч населення області, 208 тисяч сімей користуються пільгами. За словами начальника Хмельницького територіального представництва Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики Віктора Кукурудзи, на ціну газу впливають багато чинників, а всі складові тарифу чітко виписані і діють по всій території України.

Обласна влада закликає споживачів економити та вже починати рахувати, скільки за газ потрібно буде платити в осінньо-зимовий період.

«Газ – це товар. Він ніколи не впаде в ціні і ми це маємо зрозуміти. Тому раджу людям задля економії утеплювати будинки, міняти вікна, тобто застосовувати заходи енергозбереження», – сказав заступник голови ОДА Леонід Гураль.

Також він додав, що тариф на газ має бути об’єктивним, а незахищені верстви населення не повинні відчути подорожчання ціни на газ.

Постановою НКРЕ також вводиться нова система цінових категорій. Крім звичних для споживачів – І категорії (річний обсяг споживання газу не перевищує 2500 куб. м. газу) і ІІ категорії (річний обсяг споживання газу не перевищує 6000 куб. м. газу ), введена нова додаткова категорія «використання природного газу для приготування їжі/або підігріву води (колонка) у багатоквартирних будинках». Крім того, категорія «споживання природного газу понад 12000 куб. м. на рік» анульована.

Нові тарифи на споживання природного газу:

І. За умови, що річний обсяг споживання газу не перевищує 2500 куб. м. газу

за наявності лічильника – 1, 089 грн/куб. м.

за відсутності лічильника – 1, 197 грн/куб. м.

ІІ. За умови, що річний обсяг споживання газу не перевищує 6000 куб. м. газу

за наявності лічильника – 1, 788 грн/куб. м.

за відсутності лічильника – 1, 965 грн/куб. м.

ІІІ. За умови, що річний обсяг споживання газу перевищує 6000 куб. м. газу

за наявності лічильника – 3, 645 грн/куб. м.

за відсутності лічильника – 4, 011 грн/куб. м.

ІV. У разі використання природного газу для приготування їжі/або підігріву води (колонка) у багатоквартирних будинках (нова категорія):

за наявності лічильника – 1, 182 грн/куб. м.

за відсутності лічильника – 1, 299 грн/куб. м.

Loading...
Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Зрозуміло чому на газ піднімуть ціну і це всі розуміють!
    Дайте мені будьте-ласкаві відповідь на таке запитання:
    Чому у нас на даний час електрика така дорога при тому, що внас велика кількість атомних і гідроелектростанцій?!
    Я вважаю, що електроенергія повинна бути взагалі за копійки!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.